Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Огляд законодавства ЄС за 14/02/2025

Антидемпінгові мита на декоративний папір з Китаю

Комісія запровадила тимчасові антидемпінгові мита в межах від 31,0% до 34,9% на імпорт декоративного паперу з Китаю. Розслідування встановило, що китайські виробники демпінгували продукцію за штучно заниженими цінами, завдаючи матеріальної шкоди виробникам ЄС. Індивідуальні ставки мита встановлені для компаній-учасниць: Hangzhou Huawang (34,9%), Kingdecor (31,0%), інші компанії-учасниці (33,6%), та всі інші (34,9%). Заходи вимагають дійсних комерційних рахунків-фактур з конкретними деклараціями та депозитними гарантіями.

Дозволи на кормові добавки

Дозволено використання кількох кормових добавок:
– Ефірна олія техаського кедра для всіх видів тварин до 2035 року, з максимальним вмістом від 4-15 мг/кг
– Пропілгалат як антиоксидант з максимальними рівнями 15-100 мг/кг залежно від виду
– Ефірна олія каджепуту для всіх тварин до 2035 року, з вмістом 5-78 мг/кг
– Поновлено дозвіл на L-цистин до 2035 року з вимогою мінімальної чистоти 98,5%
– Бактеріальні препарати (Loigolactobacillus та Lactiplantibacillus) дозволені як силажні добавки

Регулювання криптоактивів

Встановлено детальні правила для:
– Нагляду за критичними постачальниками ІКТ-послуг третіх сторін
– Процедур затвердження білих книг криптоактивів
– Створення та функціонування наглядових колегій
– Методології розрахунку обсягів транзакцій
– Вимог до безперервності бізнесу
– Стандартизованих процедур розгляду скарг

Біоцидні продукти

Регламент вніс зміни до дозволу на біоцидну продуктову лінійку ‘SALVECO SALVESAFE PRODUCTS’, додавши нові торгові назви, розміри упаковки та виробника. Він охоплює дезінфікуючі засоби для різних застосувань з конкретними рівнями концентрації, заходами безпеки та вимогами до зберігання.

А тепер розглянемо детальніше кожен з опублікованих сьогодні актів:

Регламент Виконавчої Комісії (ЄС) 2025/291 від 13 лютого 2025 року про запровадження тимчасового антидемпінгового мита на імпорт декоративного паперу, що походить з Китайської Народної Республіки

Суть акта:
Регламент Виконавчої Комісії (ЄС) 2025/291 запроваджує тимчасові антидемпінгові мита на імпорт декоративного паперу з Китаю. Розслідування встановило, що китайські виробники демпінгували декоративний папір на ринку ЄС, завдаючи матеріальної шкоди виробникам ЄС. Мита становлять від 31,0% до 34,9% і мають на меті відновити справедливу конкуренцію.

Структура та основні положення:
1. Регламент встановлює детальну сферу продукту, що охоплює декоративний папір з конкретними технічними характеристиками, який використовується переважно в меблевій та будівельній галузях.

2. Розслідування виявило значні викривлення на китайському ринку, включаючи втручання уряду в сировину, енергетичні витрати та фінансування. Це виправдало використання витрат Таїланду як репрезентативної країни для розрахунку нормальної вартості.

3. Ключові висновки:
– Демпінгові маржі між 31,0% та 34,9%
– Матеріальна шкода промисловості ЄС, показана через зниження продажів, частки ринку та прибутковості
– Чіткий причинно-наслідковий зв’язок між демпінговим імпортом та шкодою
– Заходи визнані такими, що відповідають інтересам ЄС, незважаючи на деякий вплив на користувачів

4. Основні зміни:
– Перші антидемпінгові заходи щодо цього продукту
– Запровадження вимоги реєстрації імпорту
– Індивідуальні ставки мита для співпрацюючих виробників
– Спеціальні положення щодо вимог до комерційних рахунків-фактур

Найважливіші положення для використання:
1. Ставки мита:
– Hangzhou Huawang: 34,9%
– Kingdecor: 31,0%
– Інші співпрацюючі компанії: 33,6%
– Усі інші: 34,9%

2. Вимоги до індивідуальних ставок:
– Дійсний комерційний рахунок-фактура з конкретною декларацією
– Відповідність вимогам Статті 1(3)
– Страховий депозит, еквівалентний сумі мита

3. Положення про моніторинг:
– Реєстрація імпорту припиняється
– Можливе retroactive стягнення все ще розглядається
– Спеціальні заходи для запобігання обходу

Регламент набрав чинності наступного дня після публікації і є безпосередньо застосовним у всіх державах-членах ЄС.

РЕГЛАМЕНТ ВИКОНАВЧОЇ КОМІСІЇ (ЄС) 2025/278 від 12 лютого 2025 року щодо авторизації ефірної олії техаського кедру з Juniperus deppeana Steud. як кормової добавки для всіх видів тварин

Стаття 1
Авторизація

Ефірна олія техаського кедру з Juniperus deppeana Steud., що належить до функціональної групи ароматизаторів, як зазначено в Додатку, авторизується як кормова добавка для всіх видів тварин з дотриманням умов, викладених у цьому Регламенті.

Стаття 2
Перехідні заходи

1. Існуючі партії кормової добавки та премікси, які були вироблені та марковані до 5 вересня 2025 року відповідно до правил, що діяли до набрання чинності цим Регламентом, можуть продовжувати перебувати в обігу та використовуватися до вичерпання їхніх запасів.

2. Комбіновані корми та кормові матеріали, що містять кормову добавку, вироблені до 5 березня 2026 року для продуктивних тварин та до 5 березня 2027 року для непродуктивних тварин, можуть продовжувати перебувати в обігу та використовуватися до вичерпання їхніх запасів.

Стаття 3
Набрання чинності

Цей Регламент набирає чинності на двадцятий день після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу.

Він діє до 5 березня 2035 року.

Цей Регламент є обов’язковим у всіх своїх частинах і безпосередньо застосовується в усіх державах-членах.

ДОДАТОК
(Технічні специфікації, максимальні рівні вмісту, вимоги до маркування тощо, як зазначено в оригінальному документі)

Делегований регламент Комісії (ЄС) 2025/295 від 24 жовтня 2024 року, що доповнює Регламент (ЄС) 2022/2554 Європейського Парламенту та Ради щодо технічних регуляторних стандартів з гармонізації умов, що уможливлюють здійснення наглядових заходів

Цей Делегований регламент Комісії доповнює Акт про цифрову операційну стійкість (DORA), встановлюючи детальні правила нагляду за критичними постачальниками послуг ІКТ у фінансовому секторі. Він визначає вимоги до обміну інформацією, моніторингу та оцінки дотримання рекомендацій, виданих головними наглядачами. Регламент має на меті гармонізувати наглядові заходи в ЄС для забезпечення цифрової операційної стійкості.

Структура та основні положення:
– Стаття 1 деталізує інформацію, яку постачальники ІКТ повинні подати при зверненні про визначення їх критичними, включаючи корпоративну структуру, частку ринку, надані послуги та інформацію про клієнтів
– Статті 2-4 визначають поточні вимоги до інформації для критичних постачальників, охоплюючи сфери контрактів, управління, заходів безпеки, управління інцидентами та технічних систем
– Стаття 5 запроваджує стандартизований шаблон для звітування про субпідрядні домовленості
– Статті 6-7 окреслюють, як компетентні органи повинні оцінювати ризики та впровадження рекомендацій
– Додаток надає детальний шаблон для інформації про субпідряд

Ключові положення для впровадження:
1. Всебічні вимоги до інформації для критичних постачальників ІКТ, що охоплюють організаційні, технічні та операційні аспекти
2. Структурований підхід до моніторингу впровадження рекомендацій через проміжні та підсумкові звіти
3. Стандартизовані шаблони та формати вимог до обміну інформацією
4. Чіткий процес оцінки впливу на фінансові установи компетентними органами
5. Детальні вимоги до звітування про субпідрядні домовленості

Регламент створює надійну структуру нагляду, забезпечуючи стандартизовані інформаційні потоки між постачальниками, наглядачами та компетентними органами.

Делегований регламент Комісії (ЄС) 2025/296 від 31 жовтня 2024 року про доповнення Регламенту (ЄС) 2023/1114 Європейського Парламенту та Ради щодо регуляторних технічних стандартів, які визначають процедуру затвердження білої книги криптоактивів

Цей Регламент встановлює детальні процедури затвердження білих книг криптоактивів компетентними органами в ЄС. Він доповнює основний Регламент 2023/1114 про ринки криптоактивів, встановлюючи конкретні строки, вимоги та процеси для кредитних установ, які прагнуть отримати затвердження своїх білих книг.

Структура акта складається з 10 статей, що охоплюють увесь процес затвердження, від initial подання заявки до остаточного рішення. Основні положення включають вимоги до заявки, оцінку повноти, обмін інформацією з ЄЦБ та центральними банками, змістовну оцінку та процедури остаточного затвердження. Це новий регламент без попередніх версій, оскільки він впроваджує нещодавно прийняте законодавство про криптоактиви.

Ключові положення включають:
– Вимогу електронного подання для всіх комунікацій
– 20-денний строк для оцінки повноти
– Двоетапний процес оцінки: перевірка повноти з подальшим змістовним оглядом
– Обов’язкову консультацію з ЄЦБ або відповідними центральними банками
– Спеціальні вимоги до переглянутих версій білих книг, включаючи версії з позначеними змінами
– Чіткі строки для кожного етапу процесу затвердження:
* 2 робочих дні для initial підтвердження
* 20 робочих днів для оцінки повноти
* 10 робочих днів для запиту змін
* 10 робочих днів для остаточного рішення
– Вимогу остаточного затвердження перед публікацією білої книги

Регламент забезпечує всебічну структуру, що гарантує стандартизовані та ефективні процедури затвердження білих книг криптоактивів у ЄС, з чітким розподілом відповідальності між кредитними установами та компетентними органами.

Регламент Комісії (ЄС) 2025/281 від 12 лютого 2025 року щодо дозволу пропілгалату як кормової добавки для всіх видів тварин

Регламент Комісії (ЄС) 2025/281 дозволяє використання пропілгалату як кормової добавки для всіх видів тварин. Цей регламент встановлює спеціальні умови та максимальні концентрації для використання цього антиоксиданту в харчуванні тварин на основі оцінок безпеки Європейського управління з безпеки харчових продуктів (EFSA).

Структура та основні положення:
1. Регламент складається з трьох статей та додатку:
– Стаття 1 встановлює дозвіл на пропілгалат як кормову добавку
– Стаття 2 визначає перехідні заходи для наявних запасів
– Стаття 3 визначає набрання чинності
– Додаток надає детальні технічні специфікації, включаючи максимальні рівні вмісту для різних видів тварин

Основні положення для практичного використання:
1. Максимальні концентраційні обмеження залежать від виду тварин:
– 40 мг/кг для великої рогатої худоби, овець, кіз, оленевих, верблюдових, свиноматок, коней та риб
– 100 мг/кг для декоративних риб
– 15-71 мг/кг для інших видів, залежно від категорії

2. Заходи безпеки та обмеження:
– Добавка не може використовуватися у питній воді
– Необхідно вказувати спеціальні умови зберігання та вимоги до стабільності
– Вимагається використання засобів індивідуального захисту через ризики подразнення шкіри та очей

3. Перехідні періоди:
– До 5 вересня 2025 року для наявних добавок та преміксів
– До 5 березня 2026 року для комбікормів для продуктивних тварин
– До 5 березня 2027 року для комбікормів для непродуктивних тварин

Регламент Комісії (ЄС) 2025/279 від 12 лютого 2025 року щодо дозволу на використання ефірної олії каджепуту з Melaleuca cajuputi Maton & Sm. ex R. Powell та Melaleuca leucadendra (L.) L. як кормової добавки для всіх видів тварин

Суть акта:
Цей Регламент дозволяє використання ефірної олії каджепуту, отриманої з Melaleuca cajuputi та Melaleuca leucadendra, як кормової добавки для всіх видів тварин в ЄС. Олія класифікується як сенсорна добавка у функціональній групі ароматизуючих сполук. Дозвіл встановлює специфічні максимальні рівні вмісту для різних видів тварин та включає заходи безпеки при поводженні з добавкою.

Структура та основні положення:
1. Регламент складається з трьох статей та розширеного додатку:
– Стаття 1 встановлює дозвіл
– Стаття 2 визначає перехідні заходи для наявних запасів
– Стаття 3 визначає набрання чинності
– Додаток надає детальні технічні специфікації

2. Ключові положення включають:
– Добавка має бути включена до корму як премікс
– Специфічні максимальні рекомендації щодо вмісту для різних видів тварин (від 5 мг/кг для котів до 78 мг/кг для телят)
– Добавка не може використовуватися у питній воді
– Детальні хімічні специфікації (наприклад, вміст 1,8-Цинеолу 50-70%)
– Повинні бути вказані умови зберігання та вимоги до стабільності
– Обов’язкові заходи безпеки для handlers

Найважливіші положення щодо використання:
1. Дозвіл дійсний до 5 березня 2035 року
2. Наявні запаси можуть продовжувати використовуватися за специфічними перехідними періодами:
– До вичерпання запасів для продуктів, маркованих до 5 вересня 2025 року
– До 5 березня 2026 року для тварин, що виробляють продукти харчування
– До 5 березня 2027 року для тварин, що не виробляють продукти харчування
3. Обов’язкові вимоги до маркування, включаючи:
– Максимальні рекомендації щодо вмісту для кожного виду
– Умови зберігання
– Попередження про безпеку
4. Операційні процедури та захисні заходи мають бути впроваджені користувачами для усунення потенційних ризиків для здоров’я.

Делегований регламент Комісії (ЄС) 2025/297 від 31 жовтня 2024 року про доповнення Регламенту (ЄС) 2023/1114 Європейського Парламенту та Ради щодо технічних регуляторних стандартів, які визначають умови створення та функціонування консультативних наглядових колегій

Цей Регламент встановлює детальні правила створення та функціонування консультативних наглядових колегій для емітентів значущих криптоактивів відповідно до права ЄС. Він визначає, як Європейський банківський орган (ЄБО) повинен визначати найбільш релевантні суб’єкти для участі в цих колегіях, та встановлює умови, за яких криптоактиви вважаються такими, що використовуються “у великому масштабі” в державах-членах.

Структура акта складається з 11 статей, що охоплюють:
– Критерії визначення релевантних суб’єктів для членства в колегії (Статті 1-2)
– Довідкові періоди та процедури переоцінки (Статті 3-4)
– Письмові угоди та операційні аспекти (Статті 5-8)
– Обмін інформацією та доручення завдань (Статті 9-10)

Ключові положення включають:
– Специфічні показники для визначення найбільш релевантних постачальників послуг криптоактивів, включаючи обсяги транзакцій та вартість зберігання
– Чіткі порогові значення для визначення токенів, що використовуються “у великому масштабі” (20% населення або понад 1,25 мільйона щоденних транзакцій вартістю €250 мільйонів)
– Вимоги до проведення засідань колегії принаймні щорічно та процедури обміну інформацією
– Правила прийняття рішень, що вимагають простої більшості голосів
– Положення, що дозволяють ЄБО створювати кілька колегій для емітентів з кількома значущими токенами
– Структура для безпечного обміну конфіденційною інформацією між членами колегії
– Можливість доручення певних наглядових завдань між членами колегії

Акт надає всебічну структуру для координованого нагляду за значущими криптоактивами через колаборативні наглядові структури.

Делегований регламент Комісії (ЄС) 2025/298 від 31 жовтня 2024 року про доповнення Регламенту (ЄС) 2023/1114 Європейського Парламенту та Ради щодо технічних стандартів регулювання, які визначають методологію оцінки кількості та вартості операцій, пов’язаних з використанням токенів, забезпечених активами, та токенів електронних грошей, деномінованих у валюті, яка не є офіційною валютою держави-члена, як засобу обміну

Цей Регламент встановлює методологію оцінки операцій, пов’язаних з токенами, забезпеченими активами, та токенами електронних грошей, які використовуються як засіб обміну в ЄС. Він визначає, як емітенти повинні розраховувати та звітувати про кількість і вартість операцій з цими токенами, особливо зосереджуючись на операціях, де токени використовуються для платежів, а не для інвестицій.

Структура та основні положення:
1. Регламент складається з 6 статей, що охоплюють предмет регулювання, визначення, типи операцій, методи розрахунку, вимоги до якості даних та набрання чинності.
2. Ключові зміни включають введення спеціальних критеріїв для визначення операції (включаючи як custodial, так і non-custodial гаманці) та детальної методології розрахунку вартості операцій у різних валютах.

Основні важливі положення:
– Регламент розрізняє операції для цілей платежів та інвестицій, при цьому враховуються лише операції, пов’язані з платежами
– Емітенти повинні виключати певні операції з розрахунків, такі як обмін токенів на кошти або інші криптоактиви, та операції, де токени використовуються як застава
– Враховуються лише операції, де і платник, і одержувач знаходяться в тій самій єдиній валютній зоні в межах ЄС
– Емітенти повинні впровадити системи та процедури для забезпечення якості даних та звірки
– Методологія застосовується як до токенів, забезпечених активами, так і до токенів електронних грошей, деномінованих у неєвропейських валютах
– Операції повинні звітуватися щокварталу з конкретними контрольними датами (31 березня, 30 червня, 30 вересня та 31 грудня)

Регламент Комісії (ЄС) 2025/272 від 12 лютого 2025 року щодо поновлення дозволу на L-цистин як кормову добавку для всіх видів тварин та скасування Впроваджувального Регламенту (ЄС) № 1006/2013

Цей Регламент стосується поновлення дозволу на L-цистин як кормову добавку для всіх видів тварин. L-цистин є амінокислотою, що виробляється шляхом гідролізу кератину з пташиного пір’я, яка використовується як поживна добавка в кормах для тварин. Регламент продовжує термін дії дозволу до 5 березня 2035 року, зберігаючи стандарти безпеки та спеціальні умови використання.

Структура та основні положення:
1. Регламент складається з 4 статей та додатку з технічними специфікаціями:
– Стаття 1 поновлює дозвіл
– Стаття 2 скасовує попередній регламент
– Стаття 3 встановлює перехідні заходи
– Стаття 4 визначає набрання чинності
– Додаток надає детальні технічні вимоги

Основні зміни включають оновлені аналітичні методи та більш специфічні заходи безпеки для користувачів, які працюють з добавкою.

Ключові положення для впровадження:
1. Мінімальний вміст L-цистину в добавці має бути 98,5%
2. Спеціальні вимоги до маркування, включаючи умови зберігання та інформацію про стабільність
3. Попередження про доповнення залежно від вимог тварин
4. Обов’язкові заходи безпеки для handlers, включаючи засоби захисту органів дихання
5. Перехідні періоди, що дозволяють:
– До 5 вересня 2025 року для наявних запасів добавки
– До 5 березня 2026 року для комбікормів для продуктивних тварин
– До 5 березня 2027 року для комбікормів для непродуктивних тварин

Делегований регламент Комісії (ЄС) 2025/292 від 26 вересня 2024 року, що доповнює Регламент (ЄС) 2023/1114 Європейського Парламенту та Ради щодо регуляторних технічних стандартів, які встановлюють типовий документ для домовленостей про співробітництво між компетентними органами та наглядовими органами третіх країн

Цей Делегований регламент Комісії встановлює стандартизований шаблон для домовленостей про співробітництво між компетентними органами держав-членів ЄС та наглядовими органами третіх країн щодо ринків криптоактивів. Він доповнює основний Регламент 2023/1114 про ринки криптоактивів, надаючи детальні настанови щодо обміну інформацією та співробітництва у сфері правозастосування.

Акт складається з трьох основних статей та розширеного додатку. Стаття 1 представляє типовий документ, Стаття 2 стосується передачі персональних даних, а Стаття 3 встановлює набрання чинності. Додаток надає детальну структуру шаблону з 11 розділів, що охоплюють різні аспекти домовленостей про співробітництво.

Ключові положення включають:
1. Стандартизований шаблон домовленостей про співробітництво, що охоплює визначення, типи допомоги, процедури запитів та вимоги до конфіденційності
2. Конкретні підстави для відмови у наданні допомоги, забороняючи відмову виключно на підставі відмінностей у правових системах
3. Суворі правила захисту персональних даних відповідно до GDPR (Регламент 2016/679)
4. Детальні вимоги до конфіденційності для всієї обміненої інформації
5. Обов’язкове призначення контактних осіб та періодичний перегляд домовленостей про співробітництво
6. Чіткі настанови щодо дозволених способів використання обміненої інформації
7. Вимоги щодо отримання попередньої згоди на використання інформації понад заявлені цілі
8. Положення про взаємну допомогу у правозастосовних діях, включаючи арешт активів та припинення незаконної практики

Шаблон забезпечує послідовність міжнародного співробітництва, зберігаючи необхідні гарантії захисту даних та конфіденційності.

Цей регламент має наслідки для України, оскільки впливає на потенційні домовленості про співробітництво між органами ЄС та українськими наглядовими органами на ринку криптоактивів, що особливо актуально для європейської інтеграції України та узгодження з фінансовими регламентами ЄС.

Делегований регламент Комісії (ЄС) 2025/293 від 30 вересня 2024 року про доповнення Регламенту (ЄС) 2023/1114 Європейського Парламенту та Ради щодо технічних регуляторних стандартів, які визначають вимоги, шаблони та процедури розгляду скарг, пов’язаних з токенами, забезпеченими активами

Делегований регламент Комісії (ЄС) 2025/293 встановлює детальні вимоги до розгляду скарг, пов’язаних з токенами, забезпеченими активами, в ЄС. Він доповнює основний Регламент 2023/1114 про ринки криптоактивів, встановлюючи конкретні процедури, шаблони та стандарти розгляду скарг емітентами токенів та третіми сторонами.

Структура та основні положення:
1. Регламент складається з 7 статей та додатку, що містить стандартизований шаблон скарги
2. Ключові елементи включають:
– Встановлення політики та функції управління скаргами
– Вимоги до надання інформації власникам токенів
– Мовні вимоги до скарг
– Процедури розслідування скарг
– Спеціальні положення для третіх сторін
– Стандартизований шаблон скарги

Основні важливі положення:
1. Скарги мають розглядатися безкоштовно і можуть подаватися в електронній або паперовій формі
2. Емітенти повинні підтверджувати отримання скарг та надавати чіткі терміни їх розгляду
3. Скарги можуть подаватися мовами, що використовуються для маркетингових послуг, або офіційними мовами відповідних держав-членів
4. Емітенти повинні аналізувати дані скарг для виявлення системних проблем
5. Треті сторони повинні координувати розгляд скарг з емітентами
6. Для подання скарг необхідно використовувати стандартизований шаблон
7. Мають дотримуватися вимоги захисту персональних даних
8. Емітенти повинні вести належний облік скарг та відповідей
9. Вимагається чітке інформування про результати розслідування, включаючи варіанти подальших дій, якщо заявник не задоволений

РЕГЛАМЕНТ ВИКОНАВЧОЇ КОМІСІЇ (ЄС) 2025/284 від 12 лютого 2025 року щодо поновлення дозволу на препарат ендо-1,4-бета-ксиланази, вироблений Trichoderma reesei MUCL 49755, ендо-1,3(4)-бета-глюканази, виробленої Trichoderma reesei MUCL 49754, та полігалактуронази, виробленої Aspergillus fijiensis CBS 589.94, як кормової добавки для відлучених поросят та дозволу цього препарату як кормової добавки для поросят-сисунів (власник дозволу: AVEVE BV) та скасування Впроваджувального регламенту (ЄС) № 527/2011

Цей Впроваджувальний регламент Комісії стосується дозволу на специфічний ферментний препарат як кормової добавки для поросят. Препарат складається з трьох ферментів (ендо-1,4-бета-ксиланази, ендо-1,3(4)-бета-глюканази та полігалактуронази), вироблених специфічними штамами мікроорганізмів. Регламент поновлює існуючий дозвіл для відлучених поросят та поширює його на поросят-сисунів.

Структура та основні положення:
1. Регламент поновлює попередній дозвіл (Регламент № 527/2011) для відлучених поросят та поширює його на поросят-сисунів
2. Встановлює спеціальні умови використання добавки, включаючи мінімальні вимоги до вмісту та заходи безпеки
3. Регламент включає детальні технічні специфікації в Додатку, що охоплюють склад, характеристику та аналітичні методи
4. Встановлює перехідні заходи, що дозволяють використовувати наявні запаси до певних дат
5. Дозвіл дійсний до 5 березня 2035 року

Ключові положення для впровадження:
– Добавка повинна відповідати мінімальним вимогам активності для кожного ферментного компоненту в твердій та рідкій формах
– Оператори кормового бізнесу повинні впровадити процедури безпеки та забезпечити захисне обладнання для працівників
– Умови зберігання та стабільність при тепловій обробці мають бути зазначені в інструкціях з використання
– Повинні використовуватися специфічні аналітичні методи для визначення вмісту ферментів у кормових добавках та комбікормах
– Регламент включає перехідні періоди до вересня 2025 року для преміксів та березня 2026 року для комбікормів, вироблених за попередніми правилами

РЕГЛАМЕНТ ВИКОНАВЧОЇ КОМІСІЇ (ЄС) 2025/275 від 12 лютого 2025 року щодо поновлення дозволу на використання препарату Saccharomyces cerevisiae CNCM I-4407 як кормової добавки для кролів, крім кроленят та племінних кролів (власник дозволу: S. I. Lesaffre) та скасування Виконавчого регламенту (ЄС) № 334/2012

Цей Виконавчий регламент Комісії стосується поновлення дозволу на використання Saccharomyces cerevisiae (специфічного штаму дріжджів) як кормової добавки для кролів. Регламент продовжує попередній дозвіл, наданий у 2012 році, ще на 10-річний період до 2035 року на основі оцінок безпеки та наукових доказів.

Структура та основні положення:
1. Правова основа та передумови (Преамбула 1-5): Пояснює попередній дозвіл та процес подання заяви на поновлення, включаючи оцінку безпеки Європейським органом з безпеки харчових продуктів
2. Основне рішення (Преамбула 6-9): Підтверджує, що умови для поновлення виконані, та встановлює перехідні заходи
3. Операційна частина (Статті 1-4): Містить офіційне поновлення дозволу, скасовує попередній регламент та встановлює перехідні періоди
4. Технічний додаток: Надає детальні специфікації про добавку, включаючи склад, аналітичні методи та умови використання

Ключові положення для практичного використання:
– Дозвіл поновлено для Saccharomyces cerevisiae CNCM I-4407 як кормової добавки для некормівних кролів
– Мінімальна вимога до вмісту становить 5 × 109 КУО/кг корму
– У інструкціях з використання мають бути зазначені умови зберігання та стійкість до теплової обробки
– Вимагаються заходи безпеки для операторів, включаючи засоби індивідуального захисту органів дихання та шкіри
– Перехідні періоди дозволяють продовжити використання наявних запасів: до вересня 2025 року для добавок та преміксів, до березня 2026 року для комбікормів та кормових матеріалів
– Дозвіл дійсний до 5 березня 2035 року

Регламент Комісії (ЄС) 2025/277 від 12 лютого 2025 року щодо дозволу препарату Loigolactobacillus coryniformis DSM 34345 як кормової добавки для всіх видів тварин

Цей Регламент дозволяє використання Loigolactobacillus coryniformis DSM 34345 як кормової добавки для всіх видів тварин. Бактеріальний препарат класифікується як технологічна добавка у функціональній групі силосних добавок, спрямованих на покращення збереження поживних речовин у кормах для тварин. Європейське управління з безпеки харчових продуктів підтвердило його безпеку для тварин, споживачів та навколишнього середовища.

Структура та основні положення:
1. Регламент складається з двох основних статей та детального Додатку:
– Стаття 1 встановлює дозвіл на добавку
– Стаття 2 визначає набрання чинності
– Додаток надає детальні технічні специфікації

2. Ключові технічні вимоги з Додатку:
– Препарат повинен містити мінімум 2 × 10¹¹ КУО/г добавки
– Мінімальна доза при використанні окремо: 1 × 10⁸ КУО/кг свіжого матеріалу
– Умови зберігання мають бути чітко вказані
– При використанні з кріопротектором поліетиленгліколь (ПЕГ 4000) обмежується до 0,025 мг/кг силосу

Найважливіші положення щодо використання:
1. Добавка дозволена для всіх видів тварин без обмежень за віком
2. Вимагаються спеціальні заходи безпеки для операторів, включаючи засоби індивідуального захисту шкіри, очей та органів дихання
3. Дозвіл дійсний до 5 березня 2035 року
4. Необхідно використовувати специфічні аналітичні методи для підрахунку та ідентифікації бактеріального штаму
5. Оператори кормового бізнесу повинні встановити операційні процедури та організаційні заходи для усунення потенційних ризиків

Делегований регламент Комісії (ЄС) 2025/299 встановлює детальні вимоги до постачальників криптоактивних послуг щодо безперервності бізнесу та регулярного виконання їхніх послуг. Він доповнює основний Регламент 2023/1114 про ринки криптоактивів, встановлюючи технічні стандарти для забезпечення надійності послуг та подолання збоїв.

Структура та основні положення:
1. Визначення та сфера застосування (Статті 1-2):
– Визначає критичні функції та дозволені розподілені реєстри
– Встановлює організаційні вимоги до політики безперервності бізнесу

2. Вимоги до безперервності бізнесу (Статті 3-5):
– Обов’язкові елементи політики безперервності бізнесу
– Детальні вимоги до планів безперервності бізнесу
– Процедури подолання збоїв та комунікації
– Вимоги до щорічного тестування
– Зобов’язання з документації та звітності

3. Оцінка ризиків (Статті 6-7):
– Вимоги до самооцінки на основі складності та ризику
– Критерії оцінки масштабу та впливу постачальника послуг
– Детальні критерії оцінки в Додатку

Ключові положення для впровадження:
1. Обов’язкове щорічне тестування планів безперервності бізнесу з документацією
2. Спеціальні вимоги до подолання збоїв у дозволених розподілених реєстрах
3. Процедури комунікації з клієнтами та зацікавленими сторонами під час збоїв
4. Регулярна самооцінка на основі детальних критеріїв, включаючи:
– Характер послуг
– Масштаб операцій
– Складність технічної інфраструктури
– Кількість клієнтів та обсяги транзакцій
5. Особлива увага до критичних функцій та операцій, що передаються на аутсорсинг
6. Відповідальність керівного органу за впровадження та перегляд політики

Регламент надає всебічну структуру для забезпечення операційної стійкості в секторі криптоактивних послуг, враховуючи специфічні виклики технології розподілених реєстрів.

Делегований Регламент Комісії (ЄС) 2025/294 від 1 жовтня 2024 року про доповнення Регламенту (ЄС) 2023/1114 Європейського Парламенту та Ради щодо технічних регуляторних стандартів, які визначають вимоги, шаблони та процедури розгляду скарг постачальниками криптоактивних послуг

Акт встановлює детальні вимоги до розгляду скарг постачальниками криптоактивних послуг в Європейському Союзі, забезпечуючи стандартизоване та справедливе ставлення до скарг клієнтів у всьому ЄС.

Регламент складається з 9 статей та додатку, охоплюючи всі аспекти розгляду скарг від подання до вирішення. Ключові структурні елементи включають вимоги до інформації та процедур, розподілу ресурсів, способів подання скарг, процесу розслідування, прийняття рішень та комунікаційних стандартів. Акт запроваджує нові стандартизовані шаблони та процедури, які раніше не були врегульовані на рівні ЄС для криптоактивних послуг.

Основні положення:
1. Постачальники криптоактивних послуг повинні встановити чіткі процедури розгляду скарг і зробити їх легкодоступними на своїх веб-сайтах
2. Скарги можуть бути подані будь-якою мовою, яку постачальник використовує для маркетингу або комунікації з клієнтами, а також офіційними мовами ЄС відповідних держав-членів
3. Постачальники повинні підтвердити отримання скарг та відповісти протягом 2 місяців, з чітким обґрунтуванням рішень
4. У додатку надається стандартизований шаблон скарги, хоча його використання не є обов’язковим
5. Постачальники послуг повинні виділити достатньо ресурсів для розгляду скарг та забезпечити навчання персоналу
6. Постачальники повинні постійно аналізувати дані про скарги для вдосконалення своїх процесів
7. Вся комунікація повинна бути чіткою, письмовою та доступною як в електронному, так і в паперовому вигляді
8. Керівний орган повинен схвалити та контролювати процедури розгляду скарг
9. Вимоги щодо захисту персональних даних повинні дотримуватися протягом усього процесу

Регламент Виконавчої Комісії (ЄС) 2025/285 від 12 лютого 2025 року про внесення змін до Регламенту виконання (ЄС) 2023/1758 щодо адміністративних змін до уніфікованого дозволу на біоцидну продуктову лінійку SALVECO SALVESAFE PRODUCTS

Імплементаційне Положення Комісії (ЄС) 2025/273 від 12 лютого 2025 року щодо авторизації препарату Lactiplantibacillus plantarum DSM 34271 як кормової добавки для всіх видів тварин

Це Імплементаційне Положення Комісії авторизує використання Lactiplantibacillus plantarum DSM 34271 як кормової добавки для всіх видів тварин. Положення встановлює спеціальні умови використання цього бактеріального препарату як силосної добавки, яка допомагає покращити збереження кормів через ферментацію. Авторизація дійсна до 5 березня 2035 року.

Структура та основні положення:
1. Правова основа та передумови (Преамбула 1-3): Встановлює рамки для авторизації кормових добавок згідно з Регламентом (ЄС) № 1831/2003.
2. Оцінка безпеки (Преамбула 4): Висновок Європейського управління з безпеки харчових продуктів щодо безпеки для тварин, споживачів та навколишнього середовища, з конкретними застереженнями про безпеку користувача.
3. Умови авторизації (Стаття 1 та Додаток):
– Мінімальна концентрація 4 × 10¹¹ КУО/г у добавці
– Мінімальна доза застосування 1×10⁸ КУО/кг свіжого матеріалу
– Використання обмежене легкими та помірно складними для силосування свіжими рослинними матеріалами
– Необхідно вказати спеціальні умови зберігання
– Вимагаються заходи безпеки для handlers

Ключові положення для практичного використання:
1. Добавка повинна використовуватися з захисним обладнанням через потенційні ризики сенсибілізації шкіри та дихальних шляхів
2. Передбачені спеціальні аналітичні методи для контролю якості
3. При використанні як кріопротектора поліетиленгліколь (ПЕГ 4000) обмежується до 0,025 мг/кг силосу
4. Препарат повинен відповідати мінімальним вимогам до життєздатного клітинного складу
5. Умови зберігання повинні бути чітко вказані на продукті

Регламент Комісії (ЄС) 2025/276 від 12 лютого 2025 року щодо дозволу на використання настоянки гвоздики з Syzygium aromaticum (L.) Merr. & L.M. Perry як кормової добавки для всіх видів тварин

Суть акта:
Цей Регламент дозволяє використання настоянки гвоздики з Syzygium aromaticum як кормової добавки для всіх видів тварин в ЄС. Дозвіл класифікує її як сенсорну добавку в функціональній групі ароматизуючих сполук, встановлюючи специфічні умови та обмеження для її використання, включаючи максимальні рівні вмісту та заходи безпеки.

Структура та основні положення:
1. Акт складається з трьох статей та додатку:
– Стаття 1 встановлює дозвіл на використання настоянки гвоздики як кормової добавки
– Стаття 2 встановлює перехідні заходи для наявних запасів та продуктів
– Стаття 3 визначає набуття чинності
– Додаток надає детальні технічні специфікації

2. Ключові зміни та положення:
– Речовина дозволена як сенсорна добавка для всіх видів тварин, крім використання у питній воді
– Встановлені максимальні рівні вмісту 50 мг/кг для більшості тварин та 200 мг/кг для коневих
– Регламент включає специфічні вимоги до складу та чистоти добавки
– Обов’язкові заходи безпеки для handlers

Основні важливі положення:
1. Технічні специфікації для добавки, включаючи точні вимоги до вмісту різних сполук (суха речовина, поліфеноли, флавоноїди, евгенол тощо)
2. Обов’язкове внесення добавки до корму лише через премікси
3. Необхідно вказувати специфічні вимоги до зберігання та стабільності
4. Змішування з іншими рослинними добавками дозволяється за певних умов
5. Впровадження заходів безпеки для handlers, включаючи засоби індивідуального захисту
6. Перехідні періоди, що дозволяють використання наявних запасів до:
– вересня 2025 року для преміксів
– березня 2026 року для тварин, що виробляють продукти харчування
– березня 2027 року для тварин, що не виробляють продукти харчування

Судове рішення Суду (П’ята палата) від 13 лютого 2025 року. Athenian Brewery SA та Heineken NV проти Macedonian Thrace Brewery SA. Запит про попереднє рішення – Судове співробітництво в цивільних та комерційних справах – Юрисдикція та визнання і виконання судових рішень у цивільних та комерційних справах – Регламент (ЄС) № 1215/2012 – Спеціальна юрисдикція – Стаття 8(1) – Множинні відповідачі – Позови, які є “настільки пов’язаними”, що доцільно розглядати їх разом – Стаття 102 ДФЄС – Концепція “підприємства” – Материнська та дочірня компанії – Порушення, вчинене дочірньою компанією – Презумпція домінуючого впливу, що здійснюється материнською компанією – Солідарна відповідальність – Рішення національного органу з питань конкуренції – Позови про відшкодування шкоди. Справа C-393/23.

Вирок Суду (Дев’ята палата) від 13 лютого 2025 року. Європейська Комісія та Wizz Air Hungary Légiközlekedési Zrt. (Wizz Air Hungary Zrt.) проти Carpatair SA. Апеляція – Державна допомога – Авіаційний сектор – Заходи, впроваджені Міжнародним аеропортом Тімішоара (Румунія) на користь Wizz Air та інших авіаліній, що використовують цей аеропорт – Рішення про відсутність державної допомоги – Позов про скасування – Стаття 263 ДФЄС – Прийнятність – Умова, що позивач має бути безпосередньо та індивідуально зацікавлений – Обов’язок зазначити причини – Спотворення доказів. Об’єднані справи C-244/23 P та C-245/23 P.

Рішення Суду (Шоста палата) від 13 лютого 2025 року. Società Agricola Circe di OL Società Semplice проти ST, від свого імені та як керівника індивідуального підприємства Agricola Case Rosse di ST, та Агентство з питань сільськогосподарських виплат (AGEA). Запит про попереднє рішення – Сільське господарство – Спільна сільськогосподарська політика – Регламент (ЄС) № 1782/2003 – Схема єдиної виплати – Стаття 33 – Регламент (ЄС) № 795/2004 – Платіжні права – Прийнятність – Стаття 15 – Концепція “розподілу” – Зменшення сільськогосподарської площі після тимчасового розподілу платіжних прав – Значення такого зменшення для остаточного розподілу допомоги. Справа C-625/23.

Судове рішення Суду (П’ята палата) від 13 лютого 2025 року. Anklagemyndigheden проти ILVA A/S. Запит про попереднє рішення – Захист персональних даних – Регламент (ЄС) 2016/679 – Стаття 83(4) до (6) та (9) – Концепція “підприємства” – Материнська компанія та дочірня компанія – Порушення цього регламенту дочірньою компанією – Розрахунок суми штрафу – Врахування загального обороту групи, до якої належить ця дочірня компанія. Справа C-383/23.

Це судове рішення стосується тлумачення розрахунку штрафів згідно з Загальним регламентом про захист даних (GDPR) у справах, що стосуються компаній, які є частиною більших корпоративних груп.

Суд роз’яснює, як розраховувати штрафи за порушення GDPR, коли порушник є частиною більшої корпоративної групи. Він встановлює, що термін “підприємство” в GDPR відповідає концепції, що використовується в конкурентному праві ЄС, тобто необхідно розглядати весь економічний суб’єкт. Максимальна сума штрафу повинна базуватися на загальному світовому річному обороті всього підприємства/групи, а не лише дочірньої компанії, яка вчинила порушення.

Структура та основні положення:
1. Судове рішення розглядає два ключові питання:
– Чи означає “підприємство” в GDPR те саме, що й у конкурентному праві ЄС
– Як розраховувати штрафи на основі обороту при роботі з корпоративними групами

2. Основні висновки:
– Концепція “підприємства” з конкурентного права застосовується при розрахунку штрафів за GDPR
– Максимальні суми штрафів повинні базуватися на загальному обороті групи
– Фактичний штраф має бути ефективним, пропорційним і стримуючим
– Суди повинні враховувати як конкретні порушення, так і економічну спроможність всього підприємства

Найважливіші положення для використання:
– При розрахунку максимальних штрафів GDPR для компаній у групах органи влади повинні дивитися на загальний оборот групи
– Фактична сума штрафу повинна враховувати:
* Конкретні обставини порушення
* Економічну спроможність всього підприємства
* Необхідність ефективності, пропорційності та стримування
– Ці принципи застосовуються як до адміністративних, так і до кримінальних штрафів
– Національні суди повинні поважати процесуальні права кримінального права при накладенні штрафів

Судове рішення Суду (П’ята палата) від 13 лютого 2025 року. Swissgrid AG проти Європейської Комісії. Апеляція – Внутрішній ринок електроенергії – Керівні настанови з балансування електроенергії – Регламент (ЄС) 2017/2195 – Стаття 1(6) та (7) – Оператори передавальних систем (TSOs) – Участь у європейських платформах обміну стандартними продуктами балансування енергії – Стаття 263 ДФЄС – Позов про анулювання – Прийнятність – Концепція “оскаржуваного акта” – Лист Європейської Комісії про відмову в участі оператора передавальної системи, що працює у Швейцарії, в європейських платформах. Справа C-121/23 P.

Переклад здійснено з точним збереженням юридичної термінології та структури оригінального тексту.

Судове рішення Суду (П’ята палата) від 13 лютого 2025 року. Verbraucherzentrale Berlin eV проти Vodafone GmbH. Запит про попереднє рішення – Директива 2002/22/ЄС (Директива про універсальну послугу) – Електронні комунікаційні мережі та послуги – Універсальна послуга та права користувачів – Захист споживачів – Договори, укладені між споживачем та підприємством, що надає електронні комунікаційні послуги – Сприяння зміні постачальника – Стаття 30(5) – Початковий період зобов’язань – Концепція. Справа C-612/23.

Це судове рішення стосується тлумачення положень про захист споживачів у телекомунікаційних договорах згідно з правом ЄС. Ось детальний аналіз:

1. Суть акта (3-5 речень):
Рішення роз’яснює тлумачення концепції “початкового періоду зобов’язань” у телекомунікаційних договорах згідно з Директивою про універсальну послугу. Встановлено, що максимальний 24-місячний період зобов’язань застосовується не лише до початкових договорів між споживачами та телекомунікаційними провайдерами, але й до подальших договорів між тими самими сторонами. Суд підкреслює, що таке тлумачення спрямоване на захист споживачів та сприяння їхній здатності змінювати постачальників послуг на конкурентному ринку.

2. Структура та основні положення:
– Рішення розглядає справу між німецькою асоціацією захисту прав споживачів та Vodafone GmbH
– Основне питання полягає в тому, чи застосовується 24-місячний максимальний період зобов’язань лише до початкових договорів або й до поновлення договорів
– Суд аналізує статтю 30(5) Директиви 2002/22/ЄС через:
* Лінгвістичне тлумачення різними мовами ЄС
* Аналіз цілей директиви
* Розгляд принципів захисту споживачів
– Рішення встановлює, що подальші договори не можуть перевищувати 24-місячний ліміт

3. Найважливіші положення для використання:
– 24-місячний максимальний період зобов’язань застосовується як до початкових, так і до подальших договорів
– Це обмеження діє навіть при підписанні нового договору до закінчення initial contract
– Тлумачення особливо актуальне, коли подальший договір містить суттєві зміни (ціноутворення, зміст або характер послуг)
– Постачальники послуг не можуть обійти 24-місячне обмеження через поновлення або продовження договорів
– Рішення підкреслює, що рівень захисту споживачів не повинен бути нижчим у подальших договорах порівняно з initial contract

Рішення суттєво посилює права споживачів у телекомунікаційних договорах, перешкоджаючи провайдерам встановлювати тривалі періоди зобов’язань через поновлення або зміни договорів.

Вирок Суду (Десята палата) від 13 лютого 2025 року. Lexitor sp. z o.o. проти A.B. S.A. Запит про попереднє рішення – Захист споживачів – Кредитні договори для споживачів – Директива 2008/48/ЄС – Стаття 10(2) – Обов’язок надання інформації – Річна процентна ставка витрат – Зміна зборів та комісій – Стаття 23 – Національні правила про штрафи – Принцип пропорційності. Справа C-472/23.

Цей вирок стосується тлумачення Директиви 2008/48/ЄС про кредитні договори для споживачів. Ось детальний аналіз:

1. Суть акта в 3-5 реченнях:
Вирок розглядає три ключові питання щодо кредитних договорів для споживачів за законодавством ЄС: 1) чи є завищення річної процентної ставки витрат (РПСВ) через несправедливі умови порушенням інформаційних зобов’язань; 2) чи порушує перелік обставин для збільшення витрат без надання споживачам можливості їх перевірити вимоги до інформації; 3) чи можуть національні штрафи за порушення інформації бути уніфікованими незалежно від їх тяжкості. Суд постановив, що завищена РПСВ через несправедливі умови не є автоматичним порушенням, але нечіткі умови збільшення витрат, які перешкоджають споживачам оцінити свої зобов’язання, дійсно порушують директиву. Суд також встановив, що уніфіковані штрафи, такі як позбавлення прав на проценти, можуть бути пропорційними, якщо порушення впливає на здатність споживачів оцінити свої зобов’язання.

2. Структура та основні положення:
– Вирок аналізує статтю 10(2)(g) та (k) і статтю 23 Директиви 2008/48/ЄС
– Розглядає три окремих, але пов’язаних питання про вимоги до інформації про кредити
– Рішення ґрунтується на попередній судовій практиці про захист споживачів та вимоги до прозорості
– Суд надає конкретні рекомендації щодо оцінки дотримання інформаційних зобов’язань
– Вирок збалансовує зобов’язання кредиторів з пропорційними заходами забезпечення

3. Найважливіші положення для використання:
– Кредитори повинні надавати чітку та перевірену інформацію про можливі збільшення витрат
– Розрахунок РПСВ має ґрунтуватися на всіх витратах на момент укладення договору
– Вимоги до інформації спрямовані на те, щоб дозволити споживачам оцінити свої загальні зобов’язання
– Національні штрафи за порушення мають бути ефективними та пропорційними
– Уніфіковані штрафи, такі як позбавлення процентів, можуть бути виправдані за серйозних порушень інформації, які впливають на розуміння споживача

Вирок надає важливі роз’яснення як кредиторам, так і національним судам щодо тлумачення та застосування вимог до інформації про кредити для споживачів за законодавством ЄС.

Цей вирок має наслідки для України, оскільки встановлює стандарти для кредитних договорів для споживачів, які необхідно дотримуватися відповідно до вимог гармонізації з ЄС.

Судове рішення Суду (Десята палата) від 13 лютого 2025 року. SIA “Latvijas Sabiedriskais Autobuss” проти Iepirkumu uzraudzības birojs та VSIA „Autotransporta direkcija”. Запит про попереднє рішення – Транспорт – Публічні пасажирські транспортні послуги залізницею та автошляхами – Регламент (ЄС) № 1370/2007 – Публічні пасажирські транспортні послуги автобусом – Пункт (c) третього підпункту статті 5(2) – Надання публічних сервісних контрактів – Надання контракту на надання публічних транспортних послуг автобусом – Надання у формі контракту про сервісну концесію – Пряме надання компетентним місцевим органом внутрішньому оператору – Стаття 5(3) – Конкурентна тендерна процедура – Надання контракту на надання публічних транспортних послуг автобусом іншим компетентним органом – Участь внутрішнього оператора – Умови. Справа C-684/23.

Рішення Наглядового органу ЄАВТ від 10 липня 2024 року щодо імовірної допомоги, наданої Муніципалітетом Фарсунн у зв’язку з майновим девелоперським співробітництвом через Farsund Vekst [2025/307]

Переклад здійснено з дотриманням оригінальної термінології та структури документа.

Переклад виконано максимально точно з збереженням юридичної термінології оригіналу.

Leave a comment

E-mail
Password
Confirm Password