Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Огляд рішень ЄСПЛ за 24/01/2025

СПРАВА "РЕЗНІК ПРОТИ УКРАЇНИ" Справа стосується обшуку, проведеного у 2013 році в домі адвоката в Україні у зв'язку з кримінальним провадженням проти його клієнта. Суд встановив порушення статей 8 та 13 Конвенції. Ключові аспекти рішення: • Ордер на обшук був занадто широким і не містив достатнього обґрунтування для переконання, що відповідні докази будуть знайдені за місцем перебування…

СПРАВА ІВЧЕНКА ТА ІНШИХ ПРОТИ УКРАЇНИ

Це рішення стосується кількох заяв проти України щодо неналежних умов утримання та відсутності ефективних засобів правового захисту. Суд розглянув дев'ять заяв спільно через їхню подібну тематику. Суд встановив порушення статей 3 та 13 Конвенції стосовно поганих умов утримання в різних українських місцях тримання під вартою у період між 2020 та 2024 роками. Порушення включали перенаселення,…

СПРАВА БАГАТОГО ПРОТИ УКРАЇНИ

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) виніс рішення у справі "Багатий проти України" щодо незаконного затримання заявника. Суд встановив, що Україна порушила статтю 5 § 3 Конвенції через відсутність відповідних і достатніх підстав для досудового утримання заявника під вартою в період з серпня 2023 по червень 2024 року. Рішення структуроване навколо трьох основних компонентів: процесуальних…

СПРАВА БЕРЕЗОВСЬКОГО ПРОТИ УКРАЇНИ

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) виніс рішення у справі "Березовський проти України" щодо неефективного розслідування дорожньо-транспортної пригоди, що становила загрозу для життя і сталася у 2013 році. Суд встановив, що Україна порушила статтю 2 § 1 Конвенції, не провівши ефективного розслідування інциденту, внаслідок якого заявник отримав тяжкі ушкодження. Суд обґрунтував своє рішення кількома ключовими…

СПРАВА ЩЕГОЛЬКОВА ТА ІНШИХ ПРОТИ УКРАЇНИ

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) виніс рішення у справі "Щеголков та інші проти України", що стосується чотирьох заяв проти України щодо надмірної тривалості досудового утримання під вартою. Суд встановив порушення статті 5 § 3 Конвенції у всіх справах, визначивши, що тривалість досудового утримання під вартою була необґрунтовано тривалою. Рішення об'єднує чотири окремі заяви з…

СПРАВА ЛЕГАЧОВА ТА ІНШИХ ПРОТИ УКРАЇНИ

Це рішення стосується кількох заяв проти України щодо неналежних умов утримання та відсутності ефективних засобів правового захисту. Суд об'єднав вісім заяв через їхній подібний предмет, встановивши порушення статей 3 та 13 Конвенції. Суд розглянув скарги щодо поганих умов утримання в Київському слідчому ізоляторі, включаючи перенаселення (2,4-5,8 м² на ув'язненого), антисанітарні умови, брак свіжого повітря, низьку якість…

СПРАВА ПОЛІТУНА ТА ІНШИХ ПРОТИ УКРАЇНИ

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) виніс рішення у справі "Політун та інші проти України", яке об'єднало 14 заяв щодо неналежних умов утримання в українських пенітенціарних установах. Суд встановив порушення статей 3 (заборона нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження) та 13 (право на ефективний засіб правового захисту) Європейської конвенції з прав людини. Рішення стосується скарг…

СПРАВА ТЕПЛЯКОВ ТА ІНШІ проти УКРАЇНИ

Це рішення стосується численних заяв проти України щодо неналежних умов утримання та відсутності ефективних засобів правового захисту. Суд розглянув 16 заяв спільно через їхній подібний предмет. Суд встановив порушення статей 3 та 13 Конвенції стосовно поганих умов утримання та відсутності ефективних засобів правового захисту. Конкретні порушення включали перенаселення, незадовільні санітарні умови, неналежну якість їжі та…

СПРАВА МЕЛИХОВА ТА ІНШИХ ПРОТИ УКРАЇНИ

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) виніс рішення у справі "Мелихов та інші проти України", яке об'єднало шість окремих заяв щодо надмірної тривалості кримінального провадження в Україні та відсутності ефективних засобів правового захисту з цього питання. Суд встановив порушення статті 6 § 1 (право на справедливий суд у розумні строки) та статті 13 (право на…

СПРАВА РАЙЧЕНКА ТА ІНШИХ ПРОТИ УКРАЇНИ

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) виніс рішення у справі "Райченко та інші проти України", яке об'єднало 15 подібних заяв, що стосувалися непропорційних санкцій у митних справах. Справи стосувалися ситуацій, коли заявники не задекларували готівку, що перевищує дозволену межу в 10 000 євро при перетині українських кордонів, що призвело до конфіскації недекларованих сум та накладення…

СПРАВА КОПТЄЛЬОВА ТА ІНШИХ ПРОТИ УКРАЇНИ

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) виніс рішення у справі "Коптєльов та інші проти України", яке об'єднало вісім окремих заяв щодо надмірної тривалості цивільних проваджень в Україні та відсутності ефективних засобів правового захисту від таких порушень. Суд встановив порушення статті 6 § 1 (право на справедливий суд) та статті 13 (право на ефективний засіб правового…

СПРАВА СВЕРДЛОВОЇ ТА ШЕВЧЕНКО проти УКРАЇНИ

Справа стосується спору щодо організації маршу за права ЛГБТІ "Марш рівності" у Києві у 2013 році. Європейський суд з прав людини встановив порушення статті 11 (свобода зібрань) та статті 13 (право на ефективний засіб правового захисту) Конвенції. Суд визначив, що заборона демонстрацій у центрі Києва, яка змусила організаторів змінити місце проведення, становила втручання в права…

СПРАВА СУРЕНА АНТОНЯНА проти ВІРМЕНІЇ

Рішення стосується справи Сурена Антоняна проти Вірменії щодо звільнення судді за результатами дисциплінарного провадження перед Вищою радою юстиції (ВРЮ). Суд розглянув три основні аспекти: Чи задовольняла ВРЮ вимоги незалежного трибуналу згідно зі статтею 6 § 1 Конвенції Чи було заявнику відмовлено в доступі до суду через неможливість оскарження рішень ВРЮ Чи була…

СПРАВА РЕЗНІКА ПРОТИ УКРАЇНИ

Справа стосується обшуку, проведеного у 2013 році в домі адвоката в Україні у зв'язку з кримінальним провадженням проти його клієнта. Суд встановив порушення статей 8 та 13 Конвенції. Ключові аспекти рішення: Ордер на обшук був занадто широким і не мав достатнього обґрунтування для виправдання припущення, що відповідні докази будуть знайдені в приміщенні адвоката Вилучення та дослідження…

Огляд судової практики Верховного Суду за 24/01/2025

Справа №915/317/21 від 15/01/2025 Суд при винесенні рішення керувався тим, що Міністерство оборони України було обізнане про порушення законодавства при укладенні договору ще з 2016 року, оскільки мало всі можливості для перевірки його законності через підконтрольну Головну контрольно-ревізійну інспекцію. Також суд зазначив, що даний спір не є негаторним позовом, оскільки виник із договірних відносин,…

Огляд законопроектів за 24/01/2025

Зареєстровано 1 законопроектів: 12302/П Проект Постанови про прийняття за основу проекту Закону України про внесення змін до деяких законів України у зв’язку з прийняттям Закону України "Про медіа" та Закону України "Про систему громадського здоров’я" Суб'єкт ініціативи: Народний депутат України В 29 законопроектах оновлено супровідний документ: 5344-д-П Проект Постанови про скасування рішення Верховної Ради України про прийняття у другому…

Огляд законодавства ЄС за 24/01/2025

Огляд найсуттєвіших правових актів: Оновлення авіаційної безпеки Регламент розширює вимоги льотної придатності для охоплення електричних та гібридних повітряних суден, запроваджуючи нові визначення та вимоги до підготовки персоналу з технічного обслуговування. Зміни включають модифіковані вимоги до ліцензування та оновлену документацію для нових типів повітряних суден, що набувають чинності з лютого 2026 року. Заходи торгівлі електровелосипедами Два регламенти запроваджують…

Судове рішення (Сьома палата) від 23 січня 2025 року. Державний прокурор та Національне управління соціального забезпечення (ONSS) проти EX. Запит про попереднє рішення – Працівники-мігранти – Соціальне забезпечення – Застосовне законодавство – Відряджені працівники – Документи у формі сертифікатів A1, начебто видані установою, компетентною видавати такі сертифікати – Регламент (ЄС) № 883/2004 – Стаття 76(6) – Обов’язок органів приймаючої держави-члена розпочати процедуру діалогу та примирення з метою встановлення наявності шахрайства. Справа C-421/23.

Судове рішення стосується тлумачення правил координації соціального забезпечення ЄС у справах про підозрювану шахрайську діяльність з сертифікатами A1 для відряджених працівників. Суд постановив, чи застосовуються правила координації соціального забезпечення ЄС у разі використання неправдивих сертифікатів A1, і чи є обов'язковою процедура діалогу між державами-членами перед встановленням факту шахрайства. Справа стосувалася португальського підрядника, який відрядив працівників…

Імплементаційне Положення Комісії (ЄС) 2025/114 від 23 січня 2025 року про накладення остаточного компенсаційного мита на імпорт електричних велосипедів, що походять з Китайської Народної Республіки, після перегляду у зв’язку з закінченням терміну дії відповідно до статті 18 Положення (ЄС) 2016/1037 Європейського Парламенту та Ради

Це Імплементаційне Положення Комісії про накладення остаточного компенсаційного мита на імпорт електричних велосипедів (е-байків) з Китаю за результатами перегляду після закінчення дії попереднього рішення. Положення зберігає чинні компенсаційні мита в розмірі від 3,9% до 17,2% на китайські е-байки. Структура положення включає: Передісторію та процедурні аспекти розслідування Аналіз продовження субсидування з боку Китаю Оцінку шкоди для промисловості…

Делегований регламент Комісії (ЄС) 2025/70 від 21 листопада 2024 року про внесення змін до Делегованого регламенту (ЄС) 2015/1829, що доповнює Регламент (ЄС) № 1144/2014 Європейського Парламенту та Ради щодо заходів з інформування та просування сільськогосподарських продуктів

Цей Регламент вносить зміни до правил надання інформації та просування заходів, що стосуються сільськогосподарських продуктів в ЄС та третіх країнах. Він спрощує адміністративні процедури, посилює запобігання конфлікту інтересів та запроваджує нові методи розрахунку фінансування через фіксовані суми поряд з існуючою системою відшкодування витрат. Акт змінює Делегований регламент (ЄС) 2015/1829 у трьох основних напрямках: Зміни до критеріїв…
E-mail
Password
Confirm Password