Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

СПРАВА ФАДЄЄВОЇ ТА ІНШИХ ПРОТИ РОСІЇ

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) виніс рішення щодо 15 заяв проти Росії, пов'язаних з непропорційними заходами, вжитими проти організаторів та учасників публічних зборів, включаючи антивоєнні мітинги та протести на підтримку Олексія Навального. Суд встановив порушення статті 11 Конвенції (свобода зібрань) у всіх справах, визначивши, що втручання у свободу зібрань заявників не було "необхідним у…

СПРАВА ВОЛЕНЩАК ТА ІНШІ проти УКРАЇНИ

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) виніс рішення щодо восьми заяв проти України стосовно надмірної тривалості цивільних проваджень та відсутності ефективних засобів правового захисту. Суд встановив порушення статті 6 § 1 (право на справедливий суд) та статті 13 (право на ефективний засіб правового захисту) Конвенції у всіх справах. Суд розглянув справи, де цивільні провадження тривали від…

СПРАВА ШЕМЯКІНА ТА ІНШИХ ПРОТИ УКРАЇНИ

Це рішення стосується восьми заяв проти України щодо надмірної тривалості цивільного провадження та відсутності ефективних засобів правового захисту. Європейський суд з прав людини встановив порушення статті 6 § 1 та статті 13 Конвенції у всіх справах. Суд розглянув вісім окремих справ спільно через їх подібний предмет. Справи стосувалися українських громадян, які скаржилися на необґрунтовано тривалі…

СПРАВА БАЛКАН ТА РОМАШКУ ПРОТИ РЕСПУБЛІКИ МОЛДОВА

Справа стосується скарг двох громадян Молдови (Балкан і Ромашку) щодо невиконання або затриманого виконання внутрішньодержавних судових рішень на їхню користь стосовно надання соціального житла, а також відсутності ефективних засобів правового захисту у внутрішньодержавному праві. Суд встановив порушення статті 6 § 1 Конвенції та статті 1 Протоколу № 1 через неспроможність органів влади повністю виконати внутрішньодержавні…

СПРАВА ЖАБИНЦЯ ПРОТИ УКРАЇНИ

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) виніс рішення у справі Жабинця проти України щодо надмірної тривалості цивільного провадження та відсутності ефективних засобів правового захисту в національному законодавстві. Суд встановив порушення статті 6 § 1 та статті 13 Конвенції і присудив заявникові 900 євро відшкодування немайнової шкоди. Суд розглянув справу на основі встановлених критеріїв оцінки розумності…

Огляд судової практики Верховного Суду за 17/01/2025

Справа №756/5368/19 від 08/01/2025 Суд при винесенні рішення керувався тим, що позивачка не брала участі у приватизації квартири та не набула права власності на її частину, оскільки договір дарування був визнаний недійсним. Тому вона не має охоронюваного законом інтересу щодо внесення змін до свідоцтва про право власності. Прагнення позивачки ініціювати перегляд попереднього судового рішення…

Огляд законопроектів за 17/01/2025

Зареєстровано 11 законопроектів: 12245-П3 Проект Постанови про скасування рішення Верховної Ради України від 16.01.2025 року про прийняття у другому читанні та в цілому проекту Закону "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо актуалізації та удосконалення деяких положень" (реєстр. №12245 від 25.11.2024 року) Суб'єкт ініціативи: Народний депутат України 12245-П2 Проект Постанови про скасування рішення Верховної Ради України від…

Огляд законодавства ЄС за 17/01/2025

На основі наданих правових актів, ось всебічний огляд їх змісту: Закриття рибальських зон: Кілька нормативних актів встановлюють закриття рибальських зон для різних видів та районів: - Бельгійським судам заборонено вилов камбали в районах 7h, 7j, 7k - Іспанським судам заборонено вилов хвилястої скати в зоні 9 - Ірландським судам обмежено вилов пікші у водах 6b, 12 та 14 - Французьким…

Судове рішення (Десята палата) від 16 січня 2025 року. Scai Srl проти Regione Campania. Запит про попереднє рішення – Повернення незаконної та несумісної допомоги – Регламент (ЄС) 2015/1589 – Стаття 16 – Бенефіціар індивідуальної допомоги, визначений у рішенні Європейської Комісії про повернення – Виконання рішення про повернення – Передача допомоги іншому підприємству після рішення про повернення – Економічна безперервність – Оцінка – Компетентний орган – Поширення зобов’язання про повернення на фактичного бенефіціара – Правило вислухати іншу сторону – Статті 41 і 47 Хартії основоположних прав Європейського Союзу. Справа C-588/23.

Це судове рішення стосується тлумачення права ЄС щодо повернення незаконної державної допомоги у випадках, коли отримувач допомоги передає свою діяльність іншій компанії після рішення про повернення. Ключові моменти судового рішення: 1. При впровадженні рішення Комісії про повернення незаконної державної допомоги, національні органи можуть вимагати повернення від компаній, інших ніж ті, що зазначені в рішенні Комісії, якщо…

Судове рішення (Сьомої палати) від 16 січня 2025 року. Flightright GmbH проти Etihad Airways P.J.S.C. Запит про попереднє рішення – Повітряний транспорт – Регламент (ЄС) № 261/2004 – Стаття 8(1)(a) – Право на відшкодування вартості авіаквитка у разі скасування рейсу – Вибір між відшкодуванням грошима або travel-ваучерами – Стаття 7(3) – Концепція «підписаної згоди пасажира» – Обліковий запис лояльності, створений пасажиром на веб-сайті авіаперевізника. Справа C-642/23.

Це судове рішення стосується тлумачення прав пасажирів згідно з Регламентом ЄС 261/2004 щодо скасування авіарейсів та методів відшкодування вартості квитків. Суд роз'яснює, коли авіакомпанія може відшкодувати пасажирам кошти travel-ваучерами замість готівки. Судове рішення складається з двох основних частин: по-перше, аналіз концепції «підписаної угоди» для відшкодування ваучерами, і по-друге, дослідження того, чи створення облікового запису лояльності…

Судове рішення (П’ята палата) від 16 січня 2025 року. SIA ,,BALTIC CONTAINER TERMINAL” проти Valsts ieņēmumu dienests. Запит про попереднє рішення – Митний союз – Регламент (ЄС) № 952/2013 – Митний кодекс Союзу – Делегований регламент (ЄС) 2015/2446 – Імплементаційний регламент (ЄС) 2015/2447 – Вільні зони – Зміна митного статусу товарів, що не належать до Союзу, на товари Союзу – Записи утримувача дозволу на провадження діяльності у вільній зоні – Законні очікування – Res judicata. Справа C-376/23.

Це судове рішення стосується тлумачення митного законодавства ЄС щодо вільних зон та обов'язків з ведення обліку. Ключові аспекти: Справа розглядає обов'язки компаній, що працюють у вільних зонах, стосовно обліку товарів та перевірки їх митного статусу. Суд проаналізував, чи повинні компанії включати специфічні реєстраційні номери (MRN) до своїх записів при виведенні товарів з вільних зон та зміні…

Судове рішення (П’ята палата) від 16 січня 2025 року. Е. П. проти Міністерства фінансів Республіки Хорватія, Незалежний сектор з адміністративного провадження другої інстанції. Запит про попереднє рішення – Громадянство Союзу – Стаття 21(1) ДФЄС – Право вільного пересування та проживання на території держав-членів – Податкове законодавство – Прибутковий податок – Обчислення розміру базової особистої пільги для залежної дитини, яка отримала підтримку для мобільності з освітньою метою в рамках програми Еразмус+ – Регламент (ЄС) № 1288/2013 – Оподаткування грантів для підтримки мобільності осіб, охоплених цим регламентом – Обмеження свободи пересування – Пропорційність. Справа C-277/23.

Судове рішення стосується тлумачення права ЄС щодо оподаткування підтримки мобільності в рамках програми Еразмус+ та її впливу на податкові пільги для батьків студентів, які беруть участь у програмі. Ось ключові моменти: Суть акту: Суд постановив, що держави-члени ЄС не можуть включати підтримку мобільності Еразмус+, отриману студентами, при розрахунку податкових пільг їхніх батьків у спосіб, що зменшує…

Судове рішення (Четверта палата) від 16 січня 2025 року. Софійська міська прокуратура проти ВБ. Запит про попереднє рішення – Судове співробітництво у кримінальних справах – Директива (ЄС) 2016/343 – Право бути присутнім на судовому засіданні – Стаття 8(2) – Судове провадження, що призводить до рішення про засудження за відсутності або виправдання за відсутності – Умови – Стаття 8(4) – Обов’язок інформування особи, яку судили за відсутності, про наявні правові засоби захисту – Стаття 9 – Право на новий судовий розгляд або інший правовий засіб, який дозволяє повторно розглянути справу по суті та може призвести до скасування первісного рішення – Стаття 10(1) – Право на ефективний засіб правового захисту – Національне законодавство, яке робить визнання права на новий судовий розгляд залежним від подання клопотання про поновлення кримінального провадження до судового органу, перед яким має постати особа, яку судили за відсутності. Справа C-400/23.

Це судове рішення стосується тлумачення Директиви 2016/343 щодо права бути присутнім на кримінальних судових процесах та прав осіб, засуджених заочно. Проаналізовано ключові положення: 1. Суд роз'яснює, що коли особу засуджено заочно без дотримання умов статті 8(2), держави-члени можуть вимагати від неї подати клопотання про новий судовий розгляд до іншого суду, ніж той, що виніс вирок, за…

Рішення Суду (Четверта палата) від 16 січня 2025 року. Banco Santander SA, що набула прав Banco Banif SA, проти Asociación de Consumidores y Usuarios de Servicios Generales-Auge, що представляє своїх членів: Андреа та Альберто. Запит про попереднє рішення – Ринки фінансових інструментів – Директива 2004/39/ЄС – Стаття 52(2) – Позов, поданий в інтересах споживачів – Організації споживачів, що мають законний інтерес у захисті споживачів – Процесуальна правоздатність подавати судові позови для захисту індивідуальних інтересів своїх членів – Втрата процесуальної правоздатності у випадку інвестицій у високовартісні фінансові продукти – Звільнення від судових витрат та обов’язку сплати витрат протилежної сторони – Процесуальна автономія – Принцип ефективності. Справа C-346/23.

Переклад: Це судове рішення стосується тлумачення статті 52(2) Директиви 2004/39/ЄС про ринки фінансових інструментів та права захисту прав споживачів. Суть акта в 3-5 реченнях: Суд постановив, чи можуть організації споживачів представляти окремих членів у фінансових спорах незалежно від їхніх статків або обсягів інвестицій. Він встановив, що while держави-члени повинні дозволяти організаціям споживачів порушувати судові провадження для захисту інтересів…

Імплементаційне Положення Комісії (ЄС) 2025/61 від 15 січня 2025 року про накладення остаточного компенсаційного мита на імпорт певних пневматичних шин, нових або відновлених, гумових, призначених для автобусів або вантажівок, з індексом навантаження понад 121, що походять з Китайської Народної Республіки, після перегляду у зв’язку з закінченням терміну дії відповідно до статті 18 Положення (ЄС) 2016/1037 Європейського Парламенту та Ради

Цей регламент запроваджує остаточне компенсаційне мито на імпорт певних пневматичних шин з Китаю, як нових, так і відновлених, що використовуються для автобусів або вантажівок з індексом навантаження понад 121. Структура регламенту включає розділи про: процедуру та попередні розслідування, визначення продукту та сегментацію ринку, аналіз практик субсидування в Китаї, оцінку шкоди для промисловості ЄС, аналіз причинно-наслідкового…

Імплементаційне Положення Комісії (ЄС) 2025/58 від 15 січня 2025 року про накладення остаточного антидемпінгового мита на імпорт певних пневматичних шин, нових або відновлених, гумових, призначених для автобусів або вантажівок, з індексом навантаження понад 121, що походять з Китайської Народної Республіки, після перегляду у зв’язку з закінченням терміну дії відповідно до статті 11(2) Положення (ЄС) 2016/1036 Європейського Парламенту та Ради

Цей регламент запроваджує остаточні антидемпінгові мита на імпорт певних пневматичних шин з Китаю після перегляду закінчення попередніх заходів. Мита застосовуються до нових або відновлених гумових шин, що використовуються для автобусів або вантажівок з індексом навантаження понад 121. Регламент структурований за кількома основними розділами, які охоплюють: процедурне підґрунтя, сферу продукту та сегментацію ринку, аналіз демпінгу, аналіз…

Про внесення змін до Порядку повернення (перерахування) коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів

Наказ вносить зміни до порядку повернення коштів, які були помилково або надміру зараховані до державного та місцевих бюджетів. Основні зміни стосуються процедури повернення судового збору та уточнення строків розгляду документів.Структурно зміни вносяться до розділу I Порядку та стосуються: виключення окремих положень щодо повернення судового збору; уточнення переліку обов'язкових реквізитів у поданнях про повернення коштів; зміни…

Про затвердження Змін до наказу Центрального управління Служби безпеки України від 03 січня 2019 року № 3

Наказ вносить зміни до Інструкції про організацію медичного огляду в СБУ від 2019 року. Документ стосується порядку проведення медоглядів кандидатів на військову службу, навчання у військових навчальних закладах СБУ та членів сімей військовослужбовців.Структурно зміни вносяться до всіх розділів Інструкції та стосуються: розширення переліку підстав для медоглядів, уточнення порядку проведення медичних обстежень, оновлення переліку необхідних медичних…

Про затвердження Змін до Інструкції про застосування окремих норм Положення про проходження військової служби військовослужбовцями Служби зовнішньої розвідки України

Цей наказ вносить зміни до Інструкції про застосування норм Положення про проходження військової служби військовослужбовцями Служби зовнішньої розвідки України. Основні зміни стосуються порядку проходження військової служби в умовах воєнного стану.Ключові нововведення:Врегульовано порядок укладення контрактів на час до оголошення демобілізації Деталізовано процедури призначення на посади, переміщення по службі та зарахування в розпорядження Встановлено особливості надання відпусток…
E-mail
Password
Confirm Password