Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

[:uk]Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 18 травня 2011 р. № 526[:]

[:uk]

Основні положення постанови Кабінету Міністрів України від 4 жовтня 2024 р. № 1138

Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 1138 від 4 жовтня 2024 року, якою внесено зміни до постанови від 18 травня 2011 р. № 526 “Про утворення регіональних рад підприємців в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі”. Ці зміни стосуються як самої постанови, так і Типового положення про регіональну раду підприємців.

Зміни в постанові № 526:

  1. Пункт 3 постанови викладено в новій редакції:

    “3. Міністерству економіки забезпечити надання методологічної допомоги регіональним радам підприємців.”

  2. Постанову доповнено новим пунктом 3-1 такого змісту:

    “3-1. Державній регуляторній службі забезпечити надання регіональним радам підприємців методологічної допомоги з питань реалізації державної регуляторної політики.”

Ці зміни покладають на Міністерство економіки та Державну регуляторну службу обов’язки щодо надання методологічної допомоги регіональним радам підприємців.

Нова редакція Типового положення про регіональну раду підприємців:

Типове положення про регіональну раду підприємців було викладено в новій редакції. Основні моменти цього положення такі:

1. Статус та підпорядкування

Регіональна рада підприємців є консультативно-дорадчим органом при Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київській та Севастопольській міських державних адміністраціях.

2. Правова основа діяльності

Рада керується Конституцією та законами України, нормативно-правовими актами Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, рішеннями відповідних органів виконавчої влади, а також положенням про раду, розробленим на основі Типового положення.

3. Основні завдання ради

  1. Сприяння взаємодії між суб’єктами господарювання, громадськими організаціями підприємців, об’єднаннями підприємців та органами влади на засадах партнерства і відкритості.
  2. Підготовка пропозицій щодо внесення змін до нормативно-правових актів у сфері підприємництва.
  3. Розгляд проектів регіональних програм розвитку підприємництва та участь у аналізі їх виконання.
  4. Подання органам влади пропозицій щодо створення умов для розвитку підприємництва, реалізації державної регуляторної політики та розв’язання спірних питань у сфері підприємництва.
  5. Розвиток підприємницької ініціативи, підтримка та популяризація підприємницької діяльності.

4. Права ради

  • Утворювати постійні та тимчасові робочі органи.
  • Залучати до роботи представників суб’єктів господарювання, громадських організацій, органів влади, агенцій регіонального розвитку, наукових та експертних організацій.
  • Отримувати від органів влади консультаційну та організаційну підтримку, матеріали та інформацію, необхідні для виконання завдань.
  • Подавати органам влади пропозиції та рекомендації з питань їх компетенції.
  • Брати участь у здійсненні державної регуляторної політики відповідно до законодавства.

5. Формування складу ради

Рада формується за територіально-галузевим принципом із представників громадських організацій підприємців, об’єднань підприємців, організацій роботодавців та їх об’єднань. Персональний склад ради обирається на установчих зборах, які організовує ініціативна група. Склад ради затверджується органом виконавчої влади.

У період воєнного стану установчі збори та засідання ради можуть проводитися в режимі відеоконференції.

Процедура проведення установчих зборів та вимоги до кандидатів детально регламентовані в положенні.

6. Членство в раді

Членство в раді є індивідуальним та здійснюється на громадських засадах. Встановлено обмеження щодо осіб, які не можуть бути членами ради, зокрема посадовим особам органів державної влади та місцевого самоврядування, особам з непогашеною судимістю тощо.

Підстави для припинення членства включають власне бажання, втрату відповідності вимогам, систематичну відсутність на засіданнях та інше.

7. Керівництво ради

Раду очолює голова, який має першого заступника та заступника. Вони обираються з числа членів ради на першому засіданні після затвердження складу ради.

8. Організація роботи ради

Засідання ради проводяться не рідше одного разу на квартал і є правоможними за умови присутності більшості членів. Можливе проведення засідань у режимі відеоконференції.

Порядок скликання та ведення засідань визначається регламентом ради.

9. Секретаріат ради

Для забезпечення діяльності ради може утворюватися секретаріат. Керівником секретаріату є секретар ради. До роботи секретаріату можуть залучатися представники органу виконавчої влади та агенцій регіонального розвитку.

Рада може передбачити фінансову підтримку та матеріально-технічне забезпечення секретаріату за рахунок внесків членів ради та інших джерел, не заборонених законодавством.

10. Прийняття рішень

Рішення ради приймаються на засіданнях шляхом відкритого голосування більшістю голосів присутніх членів. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого.

11. Інформування про діяльність

Рада може мати власний бланк та веб-сайт. Інформація про діяльність ради доводиться до відома громадськості через медіа, офіційні веб-сайти органів влади та власний веб-сайт ради (за наявності).

12. Підтримка з боку органів влади

Орган виконавчої влади сприяє організаційно-інформаційному забезпеченню роботи ради.

[:]

E-mail
Password
Confirm Password