Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

[:uk]Огляд українського законодавства за 25/10/2024[:]

[:uk]



Дайджест законодавчих актів

Дайджест законодавчих актів

Національний банк України – облікові ціни на банківські метали

Національний банк України оприлюднив облікові ціни на банківські метали станом на 24 жовтня 2024 року. Зокрема, облікова ціна золота становить 113,509.00 грн за тройську унцію, срібла — 1,423.96 грн, платини — 42,701.56 грн, а паладію — 44,215.08 грн. Ці ціни не є зобов’язуючими для Національного банку щодо купівлі або продажу зазначених металів.

Курс гривні до іноземних валют

Національний банк України оприлюднив офіційний курс гривні до іноземних валют на 24 жовтня 2024 року. Курс гривні до долара США становить 41,2739, до євро – 44,4355, до фунта стерлінгів – 53,4641. Ці курси використовуються для бухгалтерського обліку, але не зобов’язують Національний банк до купівлі або продажу валют.

Постанови Кабінету Міністрів України

Постанови про критично важливі підприємства

Постановою Кабінету Міністрів України внесено зміни до критеріїв визначення підприємств, установ і організацій, критично важливих для функціонування економіки в особливий період. Введено новий пункт, що дозволяє перевірки відповідності цих суб’єктів визначеним критеріям, що може призвести до скасування їх статусу.

Постанови про Міжвідомчу комісію

Постановою Кабінету Міністрів України внесено зміни до складу Міжвідомчої комісії з організації укладення угод про розподіл продукції. Зокрема, змінено позиції у складі комісії та уточнено терміни використання, що стосуються її функціонування.

Меморандум з Турецькою Республікою

Кабінет Міністрів України затвердив Меморандум про взаєморозуміння з Урядом Турецької Республіки, що передбачає взаємне прийняття державного гарантування якості товарів оборонного призначення. Документ підписано 8 березня 2024 року в Стамбулі.

Утворення Міжрегіонального управління Державної інспекції енергетичного нагляду

Постановою Кабінету Міністрів України затверджено утворення Міжрегіонального управління Державної інспекції енергетичного нагляду, яке об’єднує територіальні органи в Донецькій та Луганській областях. Державній інспекції доручено забезпечити реалізацію реорганізації.

Розпорядження про Кременчуцьку ТЕЦ

Розпорядження Кабінету Міністрів України стосується діяльності ТОВ “Кременчуцька ТЕЦ” і передбачає заходи для забезпечення стабільної роботи підприємства під час опалювального сезону в умовах воєнного стану. Вказано на важливість управління корпоративними правами.

Субвенція для підтримки жертв домашнього насильства

Розпорядження Кабінету Міністрів України передбачає розподіл субвенції для створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, постраждалих від домашнього насильства. Плани включають фінансування облаштування притулків та служб соціально-психологічної допомоги.

Перерозподіл видатків для Міністерства у справах ветеранів

Розпорядження Кабінету Міністрів України регулює перерозподіл видатків державного бюджету, зокрема, зменшення видатків на реабілітацію ветеранів та збільшення на виплату одноразової допомоги у випадку загибелі або інвалідності. Міністерству фінансів доручено внести зміни до розпису бюджету.

Перерозподіл видатків для Міністерства фінансів

Розпорядження Кабінету Міністрів України передбачає перерозподіл видатків державного бюджету, зокрема, зменшення видатків на управління у сфері фінансів та збільшення на розвиток наукової діяльності. Міністерству фінансів доручено внести відповідні зміни до бюджету.

Зміни до Державної антикорупційної програми

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Державної антикорупційної програми, виключивши кілька пунктів про корупціогенні фактори та уточнивши механізми забезпечення якості товарів оборонного призначення, зокрема, впровадження державного гарантування якості продукції.

А тепер розглянемо детальніше кожен з опублікованих сьогодні актів:

Про облікову ціну банківських металів
Національний банк України оприлюднив облікові ціни на банківські метали станом на 24 жовтня 2024 року. Зокрема, облікова ціна золота становить 113,509.00 грн за тройську унцію, срібла — 1,423.96 грн, платини — 42,701.56 грн, а паладію — 44,215.08 грн. Важливо зазначити, що ці ціни не зобов’язують Національний банк України купувати або продавати ці метали за вказаними тарифами.

Про офіційний курс гривні щодо іноземних валют
Національний банк України оприлюднив офіційний курс гривні до іноземних валют на 24 жовтня 2024 року. У документі наведено курси різних валют, таких як долар США, євро, фунт стерлінгів, а також інших валют, включаючи австралійський долар, канадський долар, китайський юань та багато інших.
Курс гривні до долара США становить 41,2739, до євро – 44,4355, до фунта стерлінгів – 53,4641. Окрім того, зазначено, що ці курси використовуються для бухгалтерського обліку та операцій НБУ, проте не зобов’язують Національний банк купувати або продавати валюти за цими курсами.

Про призначення Г. Сиваненка головою Білоцерківської районної державної адміністрації Київської області
Розпорядження Президента України призначає Геннадія Сиваненка головою Білоцерківської районної державної адміністрації Київської області.

Про звільнення І. Старенької з посади голови Білоцерківської районної державної адміністрації Київської області
Цим розпорядженням Президента України звільняється Ірина Абрамівна Старенька з посади голови Білоцерківської районної державної адміністрації Київської області на підставі її заяви. Документ підписаний Президентом В. Зеленським 23 жовтня 2024 року.

Про внесення зміни до Критеріїв та порядку, за якими здійснюється визначення підприємств, установ та організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, а також критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період
Ця постанова Кабінету Міністрів України вносить зміни до Критеріїв та порядку визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Зокрема, вводиться новий пункт, що передбачає можливість перевірки відповідності зазначених суб’єктів критеріям, визначеним у попередніх положеннях. Рішення про відповідність або невідповідність підприємств критеріям може призвести до скасування їх статусу критично важливих. Результати перевірок мають бути надіслані до відповідних міністерств протягом одного дня.

Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2013 р. № 644
Постанова Кабінету Міністрів України від 22 жовтня 2024 року вносить зміни до постанови від 1 серпня 2013 року, яка регулює утворення Міжвідомчої комісії з організації укладення та виконання угод про розподіл продукції. Зокрема, змінюється склад комісії: позиція “Перший заступник (заступник) Голови Держпраці” замінюється на “Голова (перший заступник, заступник Голови) Держпраці”. Також вносяться зміни до Положення комісії, де слова “Першим віце-прем’єр-міністром України – Міністром економіки” замінюються на “Прем’єр-міністром України”, а термін “Голова” замінюється на “Співголова”.

Про затвердження Меморандуму про взаєморозуміння між Кабінетом Міністрів України і Урядом Турецької Республіки щодо взаємного прийняття державного гарантування якості товарів, робіт та послуг оборонного призначення

Опис Постанови

Постановою Кабінету Міністрів України затверджено Меморандум про взаєморозуміння з Урядом Турецької Республіки. Меморандум передбачає взаємне прийняття державного гарантування якості товарів, робіт та послуг, що мають оборонне призначення. Документ був підписаний 8 березня 2024 року в Стамбулі.

Деякі питання територіальних органів Державної інспекції енергетичного нагляду
Постановою Кабінету Міністрів України від 22 жовтня 2024 року № 1201 затверджено утворення Міжрегіонального управління Державної інспекції енергетичного нагляду, яке об’єднає територіальні органи в Донецькій та Луганській областях через їх злиття. Державній інспекції доручено забезпечити реалізацію цієї реорганізації, при цьому існуючі територіальні органи продовжують виконувати свої функції до передачі повноважень новоствореному управлінню.

Деякі питання діяльності товариства з обмеженою відповідальністю “Кременчуцька ТЕЦ”



Аналіз Розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 жовтня 2024 р. № 1033-р

Аналіз Розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 жовтня 2024 р. № 1033-р

Предмет Розпорядження

Розпорядження Кабінету Міністрів України № 1033-р, видане 22 жовтня 2024 року, стосується діяльності товариства з обмеженою відповідальністю “Кременчуцька ТЕЦ”. Основною метою цього документу є забезпечення стабільної роботи підприємства протягом опалювального сезону в умовах воєнного стану.

Основні Завдання

  • Забезпечення сталого проходження опалювального сезону у період воєнного стану.
  • Організація управління корпоративними правами держави в статутному капіталі ТОВ “Кременчуцька ТЕЦ”.

Рекомендації до Національної Комісії з Цінних Паперів та Фондового Ринку

У розпорядженні рекомендовано Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку до 26 жовтня 2024 року опрацювати питання щодо особливостей застосування законодавчих актів у період воєнного стану. Зокрема, йдеться про:

  • Особливості застосування законодавства щодо корпоративних прав, які були примусово відчужені у рамках правового режиму воєнного стану.
  • Можливості управління цими корпоративними правами державою через статутний капітал ТОВ “Кременчуцька ТЕЦ” публічним акціонерним товариством “Укрнафта”.

Залучені Сторони

У розпорядженні міститься чітке зазначення залучених сторін:

  • ТОВ “Кременчуцька ТЕЦ” – компанія, діяльність якої регулюється даним документом.
  • Публічне акціонерне товариство “Укрнафта” – організація, яка буде управляти корпоративними правами держави у статутному капіталі ТОВ “Кременчуцька ТЕЦ”.
  • Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку – орган, відповідальний за опрацювання рекомендацій до 26 жовтня 2024 року.

Терміни Виконання

Розпорядження встановлює конкретний термін для опрацювання рекомендованих питань: до 26 жовтня 2024 року. Цей часовий проміжок визначає період, в межах якого Національна комісія повинна надати свої висновки та пропозиції щодо зазначених аспектів.

Правовий Режим

Документ підкреслює, що всі дії виконуються в рамках правового режиму воєнного стану, що означає особливі умови та обмеження щодо корпоративних прав та управління ними. Це забезпечує державі необхідні повноваження для стабільного функціонування критичних інфраструктурних об’єктів під час кризових ситуацій.

Висновок

Розпорядження № 1033-р містить важливі положення щодо управління корпоративними правами держави в ТОВ “Кременчуцька ТЕЦ” через ПАТ “Укрнафта”. Це є частиною заходів, спрямованих на забезпечення енергетичної стабільності країни під час воєнного стану, зокрема, у період опалювального сезону.

Про розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, у 2024 році
Розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 жовтня 2024 року № 1030-р передбачає розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам для створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі на 2024 рік. Зокрема, планується фінансування реконструкції, реставрації та облаштування притулків, денних центрів та служб соціально-психологічної допомоги.
Згідно з додатками, визначено обсяги субвенцій для конкретних територіальних громад, які можуть бути використані на придбання матеріалів, обладнання, а також автомобілів для мобільних бригад допомоги.

Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству у справах ветеранів на 2024 рік
Розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 жовтня 2024 року № 1027-р регулює перерозподіл видатків державного бюджету, передбачених Міністерству у справах ветеранів на 2024 рік. Зокрема, передбачено:

  • зменшення видатків на ментальну, спортивну, фізичну, психологічну реабілітацію та професійну адаптацію на 498569,8 тис. гривень;
  • збільшення видатків на функціонування Українського ветеранського фонду на 44850 тис. гривень;
  • збільшення видатків на виплату одноразової грошової допомоги у випадку загибелі або інвалідності на 453719,8 тис. гривень.

Міністерству фінансів доручено внести відповідні зміни до розпису державного бюджету.

Про передачу захисної споруди цивільного захисту у власність Буської міської територіальної громади Золочівського району Львівської області
Розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 жовтня 2024 року № 1026-р передбачає передачу захисної споруди цивільного захисту № 50781, загальною площею 65,2 кв. метра, у власність Буської міської територіальної громади Золочівського району Львівської області. Споруда розташована на вул. Грушевського, 1, у м. Буську.

Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству у справах ветеранів на 2024 рік, та розподіл у 2024 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для деяких категорій осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їх сімей
Кабінет Міністрів України розпорядженням від 22 жовтня 2024 року № 1025-р здійснює перерозподіл видатків державного бюджету, передбачених Міністерству у справах ветеранів на 2024 рік. Основна мета – збільшити фінансування субвенції для виплати грошової компенсації за жилі приміщення для сімей учасників бойових дій на території інших держав та осіб з інвалідністю I-II групи, які потребують поліпшення житлових умов. Зокрема, зменшується обсяг видатків на підтримку фахівців з супроводу ветеранів на 241,6 млн гривень і відповідно збільшується фінансування для компенсацій на аналогічну суму.
Також, розподіл субвенції для місцевих бюджетів на виплату компенсації уточнюється, зокрема, для визначених областей та міста Київ, з загальним обсягом 241,6 млн гривень. Міністерству фінансів доручено внести зміни до розпису державного бюджету, що стосуються цього перерозподілу та розподілу субвенції.

Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству фінансів на 2024 рік
Розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 жовтня 2024 року № 1024-р передбачає перерозподіл видатків державного бюджету, затверджених для Міністерства фінансів на 2024 рік. Зокрема, зменшується обсяг видатків споживання за програмою “Керівництво та управління у сфері фінансів” на 996,8 тис. гривень, при цьому збільшується обсяг видатків розвитку на 200 тис. гривень. Також, обсяг видатків розвитку за програмою “Наукова і науково-технічна діяльність у сфері фінансової політики” збільшується на 796,8 тис. гривень. Міністерству фінансів доручено внести зміни до розпису державного бюджету відповідно до цих змін.

Про внесення змін у додаток до розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 серпня 2024 р. № 763
Розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 жовтня 2024 року № 1028-р вносить зміни до додатку розпорядження від 13 серпня 2024 року № 763, яке регулює розподіл субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам для модернізації їдалень закладів загальної середньої освіти у 2024 році. У документі зазначено нові обсяги субвенцій для конкретних закладів освіти в різних регіонах України, а також вказано, що Міністерство фінансів має внести відповідні зміни до розпису державного бюджету.

Про внесення зміни в додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2015 р. № 971
Ця постанова Кабінету Міністрів України вносить зміни до додатку постанови від 25 листопада 2015 року, що визначає перелік органів державної влади, які підлягають безоплатній охороні Національною гвардією. Зокрема, до цього переліку додається Міністерство ветеранів України, що має ідентифікаційний код 42657144, після позиції Міністерства соціальної політики України з кодом 37567866.

Про внесення до деяких постанов Кабінету Міністрів України змін щодо організації надання реабілітаційної допомоги в Україні
Постановою Кабінету Міністрів України від 22 жовтня 2024 р. № 1198 внесено зміни до кількох актів, що регулюють організацію надання реабілітаційної допомоги в Україні. Зокрема, уточнено процедури надання реабілітаційної допомоги дітям до трьох років, встановлено нові вимоги до мультидисциплінарних реабілітаційних команд, а також визначено реабілітаційну спроможність закладів охорони здоров’я. Акцентовано увагу на необхідності інформованої згоди пацієнтів перед початком реабілітації, а також на умовах призначення допоміжних засобів реабілітації. Зміни також містять уточнення щодо оплати медичних послуг у разі перевищення реабілітаційної спроможності медичних закладів.

Про затвердження плану заходів з реалізації Концепції реформування Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України на 2024-2025 роки
Розпорядження Кабінету Міністрів України від 18 жовтня 2024 року № 1021-р затверджує план заходів з реалізації Концепції реформування Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України на 2024-2025 роки. Основні положення включають:

  • Модернізація урядового зв’язку: інтеграція мереж у єдину платформу для надання сучасних сервісів.
  • Переоснащення підрозділів: забезпечення територіальних підрозділів сучасними цифровими засобами зв’язку.
  • Удосконалення нормативно-правової бази: регулювання новітніх технологій захисту інформації.
  • Кіберзахист: розробка механізмів і засобів кібербезпеки, впровадження системи оцінки відповідності.
  • Підготовка фахівців: підвищення кваліфікації та оновлення освітніх програм у сфері захисту інформації.

Загалом план заходів спрямований на забезпечення надійності та безперебійності функціонування інформаційно-комунікаційних систем у державі, підвищення рівня кібербезпеки та оптимізацію організаційних структур у сфері спеціального зв’язку.

Про внесення змін до Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки
Кабінет Міністрів України вніс зміни до Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки, затвердженої раніше. Зокрема, виключено кілька пунктів, що стосуються корупціогенних факторів та проведення незалежного аудиту на державних підприємствах. Також уточнено механізм забезпечення якості товарів оборонного призначення, зокрема, впровадження державного гарантування якості продукції, що відповідає стандартам НАТО. Зміни також стосуються додатків до програми, які містять конкретні положення щодо її реалізації.[:]

E-mail
Password
Confirm Password