[:uk]
Резюме останніх законодавчих актів ЄС
Виконавчий регламент Комісії (ЄС) 2024/2724
Цей регламент встановлює рамки для реєстрації імпорту одномодових оптичних волоконних кабелів з Індії. Він застосовується до кабелів з певними характеристиками, виключаючи коротші кабелі та деякі підводні кабелі. Митні органи зобов’язані реалізувати процес реєстрації для цих імпортів, який триватиме дев’ять місяців. Ця міра є частиною триваючих розслідувань щодо можливих субсидій, що впливають на ринок ЄС.
Виконавчий регламент Комісії (ЄС) 2024/2717
Цей регламент виправляє неточності в німецькій та фінській мовних версіях Додатку I до Регламенту Ради (ЄЕС) № 2658/87 щодо тарифної та статистичної номенклатури. Він забезпечує ясність і точність в описах конкретних кодів CN і набирає чинності негайно після публікації.
Виконавчий регламент Комісії (ЄС) 2024/2721
Цей регламент зобов’язує реєстрацію імпорту певних сталевих гусениць з Китаю після розслідування щодо демпінгу. Реєстрація дозволить потенційне зворотне накладення антидемпінгових мит. Регламент уточнює характеристики продукції, процес реєстрації та потенційні майбутні зобов’язання на основі висновків триваючого розслідування.
Виконавчий регламент Комісії (ЄС) 2024/2714
Цей регламент вимагає реєстрації імпорту епоксидних смол з Китаю, Кореї, Тайваню та Таїланду. Він детально описує специфікації продукту та виключення, зобов’язує реєстрацію на період дев’яти місяців і окреслює потенційні майбутні зобов’язання на основі триваючого розслідування щодо демпінгу.
Виконавчий регламент Комісії (ЄС) 2024/2732
Цей регламент зобов’язує реєстрацію імпорту лізину та його похідних з Китаю. Він визначає специфікації продукту, окреслює вимоги до реєстрації та підкреслює потенційні майбутні мита на основі триваючого розслідування щодо ймовірних демпінгових практик.
Виконавчий регламент Комісії (ЄС) 2024/2725
Цей регламент підлягає реєстрації імпорту обладнання для мобільного доступу з Китаю. Він уточнює обсяг продукції, процес реєстрації та потенційні контрзаходи, якщо субсидії підтверджені через триваючі розслідування.
Виконавчий регламент Комісії (ЄС) 2024/2726
Цей регламент продовжує дерогацію для певних рибальських практик в Каталонії, дозволяючи використання тралів для певних видів. Він окреслює умови для цієї дерогації та включає положення для моніторингу та звітності.
Виконавчий регламент Комісії (ЄС) 2024/2720
Цей регламент зобов’язує реєстрацію імпорту безшовних труб і трубок з Китаю. Він уточнює характеристики продукції, вимоги до реєстрації та потенційні майбутні зобов’язання на основі триваючого розслідування щодо демпінгу.
Виконавчий регламент Комісії (ЄС) 2024/2742
Цей регламент офіційно реєструє «Urbezo» як захищену географічну назву (PDO), підкреслюючи його географічне значення та якість, пов’язану з його походженням, що набирає чинності через двадцять днів після публікації.
Виконавчий регламент Комісії (ЄС) 2024/2715
Цей регламент вимагає реєстрації імпорту гліоксилової кислоти з Китаю. Він детально описує специфікації продукту, вимоги до реєстрації та окреслює потенційні майбутні зобов’язання на основі триваючих розслідувань щодо демпінгу.
Делегований регламент Комісії (ЄС) 2024/2759
Цей регламент встановлює регуляторні технічні стандарти для європейських фондів довгострокових інвестицій (ELTIF), зосереджуючи увагу на управлінні ризиками, політиках викупу та вимогах щодо розкриття витрат.
Виконавчий регламент Комісії (ЄС) 2024/2716
Цей регламент встановлює вимогу реєстрації імпорту ваніліну з Китаю, детально описуючи визначення продукту, процеси реєстрації та окреслюючи потенційні майбутні зобов’язання на основі триваючих розслідувань.
Виконавчий регламент Комісії (ЄС) 2024/2731
Цей регламент зобов’язує реєстрацію імпорту плоско-качанних виробів з заліза або нелегованої сталі, покритих оловом, з Китаю. Він окреслює процес реєстрації та потенційні мита на основі триваючих розслідувань щодо демпінгу.
Виконавчий регламент Комісії (ЄС) 2024/2719
Цей регламент вводить вимогу реєстрації імпорту гарячекатних плоских виробів з сталі з Єгипту, Індії, Японії та В’єтнаму, полегшуючи потенційні майбутні антидемпінгові мита.
Виконавчий регламент Комісії (ЄС) 2024/2733
Цей регламент стосується реєстрації імпорту багатошарового дерев’яного покриття з Китаю, уточнюючи залучені продукти та встановлюючи процес реєстрації, пов’язаний з триваючими розслідуваннями щодо демпінгу.
Виконавчий регламент Комісії (ЄС) 2024/2775
Цей регламент вносить зміни до попередніх правил щодо імпортних мит і репрезентативних цін на м’ясо птиці та яйця, відображаючи поточні ринкові умови.
Делегований регламент Комісії (ЄС) 2024/2765
Цей регламент виправляє неточності в польській мовній версії регламенту, що стосується страхування та перестрахування, забезпечуючи правову узгодженість між мовами.
Виконавчий регламент Комісії (ЄС) 2024/2718
Цей регламент встановлює вимогу реєстрації імпорту декор-паперу з Китаю, детально описуючи специфікації продукту та потенційні майбутні зобов’язання на основі триваючих розслідувань.
Виконавчий регламент Ради (ЄС) 2024/2755
Цей регламент вносить зміни до існуючих обмежувальних заходів у відповідь на ситуацію в Гаїті, відображаючи оновлення від Ради Безпеки ООН щодо осіб, залучених до кримінальної діяльності.
Рішення Суду (Десята палата) – Справа C‑476/23
Це рішення уточнює права апеляції постачальників поштових послуг на рішення, ухвалені національними регуляторними органами, підкреслюючи необхідність ефективного судового захисту.
Резюме рішення: Справа C-441/23
Це рішення стосується визначень і відповідальностей агентств тимчасової роботи та користувачів у контексті тимчасової агентської праці, зміцнюючи принципи рівного ставлення.
Рішення Суду (Дев’ята палата) – Справа C‑513/23
Це рішення тлумачить регламенти державних закупівель щодо технічних специфікацій у контрактах на публічні роботи, забезпечуючи конкуренцію та прозорість.
Аналіз рішення – Справа C‑227/23
Це рішення уточнює обсяг захисту авторських прав для творів прикладного мистецтва, підкреслюючи застосування права ЄС незалежно від країни походження твору.
Аналіз рішення – Справа C‑347/23 [Zabitoń]
Це рішення тлумачить визначення “споживача” відповідно до права ЄС, підтверджуючи широкі захисти для осіб, які укладають контракти на житлову нерухомість, призначену для оренди.
Огляд рішення: Справа C‑339/23
Це рішення підкреслює зобов’язання кредиторів за угодами споживчого кредиту, особливо щодо оцінки кредитоспроможності.
Аналіз рішення – Справа C‑240/22 P
Це рішення стосується стандартів доказів, необхідних у праві конкуренції, зокрема щодо ймовірного зловживання домінуючим становищем Intel на ринку процесорів.
Рішення № 1/2024
Це рішення вносить зміни до стандартних форм для комунікації та статистичних даних, пов’язаних з ПДВ, підвищуючи ефективність адміністративного співробітництва між державами-членами ЄС та Великобританією.
Огляд рішення про державну допомогу – C/2024/6371
Це рішення не висловлює заперечень проти тимчасового звільнення Норвегії від податку на NOx, спрямованого на підтримку зусиль з охорони навколишнього середовища.
Аналіз рішення про державну допомогу – C/2024/6482
Це рішення підтримує Фонд фінансування зеленої промисловості в Норвегії, сприяючи інвестиціям у сталий розвиток з substantial budget allocations.
Огляд рішення про державну допомогу
Це рішення стосується ініціативи державної допомоги для проектів плаваючих вітрових електростанцій у Норвегії, спрямованої на сприяння інвестиціям у зелену енергію через значну фінансову підтримку.
Аналіз рішення Наглядового органу ЄАВТ C/2024/6364
Це рішення дійшло висновку, що участь Норвегії у реструктуризації Scandinavian Airlines System не є державною допомогою, підтримуючи чесну конкуренцію у секторі авіаперевезень.
А тепер розглянемо детальніше кожен з опублікованих сьогодні актів:
Аналіз виконавчого регламенту Комісії (ЄС) 2024/2724
Виконавчий регламент Комісії (ЄС) 2024/2724, прийнятий 24 жовтня 2024 року, встановлює рамки для реєстрації імпортів оптичних волоконних кабелів з Індії. Цей регламент є важливим кроком у постійних зусиллях Європейської Комісії щодо вирішення потенційних спотворень ринку, викликаних субсидованими імпортами.
Сфера застосування регламенту
Згідно з статтею 1, регламент уточнює, що реєстрація імпорту стосується однорежимних оптичних волоконних кабелів, які складаються з одного або кількох індивідуально ізольованих волокон, укладених у захисні оболонки. Ці кабелі можуть або не можуть містити електричні провідники і можуть бути з’єднані. Зокрема, регламент виключає:
- Кабелі, довжина яких менше 500 метрів і які мають оперативні з’єднувачі на одному або обох кінцях.
- Підводні кабелі, які мають пластикову ізоляцію і містять мідний або алюмінієвий провідник, з волокнами, розміщеними в металевих модулях.
Вимога реєстрації митниці
Регламент вимагає, щоб митні органи впровадили процес реєстрації для зазначених оптичних волоконних кабелів, що походять з Індії. Цей захід вживається відповідно до статті 24(5) основного Регламенту (ЄС) 2016/1037, яка дозволяє таку реєстрацію, коли проводяться розслідування щодо антидотаційних заходів.
Тривалість та закінчення реєстрації
Відповідно до статті 1(3), реєстрація залишатиметься чинною протягом дев’яти місяців з моменту набрання чинності регламенту. Цей термін дозволяє Комісії оцінити результати триваючих розслідувань і визначити відповідні компенсаційні мита, якщо це буде необхідно.
Контекст розслідування
Фоном для цього регламенту є скарга, подана компанією Europacable, яка представляє значну частину виробників Союзу, що призвело до ініціювання антидотаційних процедур 17 травня 2024 року. Крім того, регламент згадує про раніше ініційоване антидемпінгове розслідування 16 листопада 2023 року, яке вже призвело до введення тимчасових антидемпінгових мит на подібні імпорти.
Вплив висновків
Регламент вказує на те, що будь-яка майбутня відповідальність, пов’язана з компенсаційними митами, виникне з результатів триваючих розслідувань. Комісія визнає складність в оцінці рівня субсидування на даному етапі і зазначає попередню оцінку рівня усунення шкоди на 29% для відповідного продукту, що може вплинути на остаточні мита.
Розгляд захисту даних
Регламент також встановлює, що будь-які персональні дані, зібрані під час процесу реєстрації, будуть оброблятися відповідно до Регламенту (ЄС) 2018/1725, що забезпечує дотримання принципів захисту даних в межах ЄС.
Висновок
Отже, Регламент (ЄС) 2024/2724 встановлює важливу регуляторну основу для реєстрації імпортів оптичних волоконних кабелів з Індії, відображаючи зобов’язання Європейської Комісії щодо захисту ринку Союзу від потенційних недобросовісних торгових практик. Регламент є обов’язковим у повному обсязі та безпосередньо застосовним у всіх держав-членах, набираючи чинності наступного дня після його публікації в Офіційному журналі Європейського Союзу.Комісія для захисту інтересів ЄС в умовах можливих недобросовісних торгових практик. Встановлення вимоги про реєстрацію імпорту має на меті забезпечити можливість застосування антидемпінгових мит у разі підтвердження відповідних звинувачень в ході розслідування.
Аналіз виконавчого регламенту Комісії (ЄС) 2024/2720
Виконавчий регламент Комісії (ЄС) 2024/2720 стосується реєстрації імпорту специфічних безшовних труб і трубок з заліза або сталі, що походять з Китайської Народної Республіки. Цей регламент є відповіддю на розслідування антидемпінгу, ініційоване Європейською Комісією на підставі скарги Європейської асоціації сталевих труб, яка представляє значну частину виробництва Союзу в цьому секторі.
Обсяг регламенту
Регламент конкретно стосується безшовних труб і трубок, які характеризуються:
- Круглим перетином
- Зовнішнім діаметром, що не перевищує 406,4 мм
- Значенням еквіваленту вуглецю (CEV), що не перевищує 0,86, визначеним за формулою Міжнародного інституту зварювання (IIW) та хімічним аналізом
Ці продукти класифікуються за різними кодами Комбінованої номенклатури (CN) та TARIC, які надаються для довідки, але можуть підлягати змінам.
Вимога реєстрації
Згідно з статтею 14(5) базового регламенту (Регламент (ЄС) 2016/1036), регламент зобов’язує митні органи реєструвати імпорт зазначених продуктів. Ця реєстрація є важливою, оскільки вона дозволяє потенційно застосувати антидемпінгові мита заднім числом, якщо розслідування підтвердить, що такі мита є виправданими.
Розслідування та потенційні мита
Поточне розслідування щодо цих імпортів виявило звинувачення у демпінгових маржах, що коливаються від 10% до 132%, середній рівень усунення шкоди оцінюється на рівні 42% за період з жовтня 2022 року по вересень 2023 року. Якщо розслідування підтвердить ці заяви, регламент дозволяє стягнення мит на основі цих даних.
Положення про захист даних
Будь-які особисті дані, зібрані під час процесу реєстрації, будуть оброблятися відповідно до Регламенту (ЄС) 2018/1725, що регулює обробку особистих даних установами ЄС.
Хронологія регулювання
Регламент набуде чинності наступного дня після його публікації в Офіційному журналі Європейського Союзу і залишатиметься в силі протягом дев’яти місяців з цієї дати. Цей регламент є обов’язковим у своїй цілості та безпосередньо застосовним в усіх держав-членах, підкреслюючи зобов’язання ЄС щодо чесних торгових практик та захисту своїх галузей від недобросовісної конкуренції.
Виконавчий регламент Комісії (ЄС) 2024/2742
Цей регламент стосується реєстрації назви у реєстрі захищених позначень походження (PDO) та захищених географічних зазначень (PGI). Назва «Urbezo» була офіційно зареєстрована як PDO Європейською Комісією.
Ключові положення
- Стаття 1: Назва «Urbezo» зареєстрована як захищена позначка походження (PDO). Ця позначка означає, що продукт походить з певної географічної області та має якості або репутацію, що зумовлені цим походженням.
- Стаття 2: Цей регламент набуде чинності через двадцять днів після його публікації в Офіційному журналі Європейського Союзу, що робить його обов’язковим та безпосередньо застосовним у всіх державах-членах.
Контекст і фон
Регламент ґрунтується на правовій основі ЄС щодо захисту географічних зазначень, зокрема, посилаючись на Регламент (ЄС) № 1308/2013, який встановлює загальну організацію ринків у сільськогосподарських продуктах. Процес реєстрації «Urbezo» проходив специфічну процедуру перевірки, як це передбачено відповідними регламентами.
Заявка на реєстрацію «Urbezo» була надіслана Іспанією та пройшла перевірку Комісії. Важливо зазначити, що протягом визначеного терміну заперечень не було, що дозволило безперешкодно зареєструвати це PDO.
Цей регламент узгоджується з зусиллями ЄС щодо підтримки цілісності та якості сільськогосподарських продуктів, пов’язаних із певними географічними районами, що, в свою чергу, підтримує місцеві економіки та зберігає традиційні методи виробництва.
Уповноважений орган та підписант
Регламент був прийнятий Європейською Комісією, зокрема підписаний Янушем Войцеховським, членом Комісії, від імені Президента Комісії.
Аналіз виконавчого регламенту Комісії (ЄС) 2024/2715
Огляд
Виконавчий регламент (ЄС) 2024/2715 встановлює вимогу реєстрації імпорту гліоксилової кислоти, що походить з Китайської Народної Республіки. Цей регламент ґрунтується на антидемпінговій основі Європейського Союзу, спрямованій на захист промисловості Союзу від недобросовісних торгових практик.
Положення
Продукт, що підлягає реєстрації
Регламент конкретно націлений на гліоксилову кислоту, визначену її номером CAS 298-12-4, з мінімальною чистотою 95% за сухою вагою. Цей продукт може бути в твердому вигляді або у вигляді водного розчину з концентрацією понад 40% за вагою. Він класифікується за кодом Комбінованої номенклатури (CN) ex 2918 30 00 з відповідним кодом TARIC 2918 30 00 13. Класифікаційні коди надаються для інформаційних цілей і можуть підлягати змінам.
Вимоги до реєстрації
Регламент зобов’язує митні органи реєструвати імпорт зазначеної гліоксилової кислоти з Китаю. Ця реєстрація є важливою, оскільки вона дозволяє потенційно застосувати антидемпінгові мита заднім числом, якщо триваюче розслідування підтвердить звинувачення у демпінгу. Комісія скористалася своїми повноваженнями згідно зі статтею 14(5) базового регламенту, щоб ініціювати цю реєстрацію за власною ініціативою.
Тривалість реєстрації
Реєстрація, встановлена цим регламентом, буде дійсною протягом дев’яти місяців з дати набуття чинності регламенту. Цей термін дозволяє завершити триваюче розслідування антидемпінгу та оцінити будь-які необхідні мита.
Потенційна відповідальність та результати розслідування
Регламент визначає, що будь-яка майбутня відповідальність за антидемпінгові мита буде визначатися на основі результатів розслідування. У звинуваченні в заяві вказується на значні демпінгові маржі, що коливаються від 96% до 112%, та приблизний рівень усунення шкоди від 50% до 60% за 2023 рік. Регламент також вказує, що якщо під час розслідування будуть виявлені спотворення на ринку сировини, потенційна відповідальність може бути відповідно скоригована, потенційно погоджуючись із рівнем демпінгової маржі, якщо нижчі мита виявляться недостатніми для усунення шкоди промисловості Союзу.
Вимоги до захисту даних
Будь-які особисті дані, зібрані в ході процесу реєстрації, будуть оброблятися відповідно до Регламенту (ЄС) 2018/1725, що регулює захист особистих даних в установах ЄС.
Висновок
Цей регламент представляє проактивний захід з боку Європейської Комісії для захисту економічних інтересів Союзу перед обличчям потенційно недобросовісних торгових практик щодо імпорту гліоксилової кислоти з Китаю. Встановивши вимогу реєстрації, Комісія має на меті забезпечити ефективне застосування антидемпінгових мит, якщо це буде виправдано результатами розслідування.
Аналіз делегованого регламенту Комісії (ЄС) 2024/2759
Делегований регламент Комісії (ЄС) 2024/2759 окреслює специфічні технічні регуляторні стандарти для доповнення Регламенту (ЄС) 2015/760 щодо Європейських фондів довгострокових інвестицій (ELTIF). Цей регламент стосується різних аспектів, таких як використання фінансових похідних інструментів, політики викупу, інструментів управління ліквідністю та критеріїв для реалізації активів.
Ключові положення
1. Використання фінансових похідних інструментів
Стаття 1 зазначає, що фінансові похідні інструменти можуть використовуватися лише для хеджування ризиків, притаманних іншим інвестиціям ELTIF, за умови виконання певних умов. Ці умови включають економічну доцільність такого використання, відповідність профілю ризику ELTIF та перевірне зменшення ризиків на рівні ELTIF. Основи похідних повинні відповідати активам, до яких ELTIF має експозицію, або належати до схожого класу активів.
2. Сумісність тривалості ELTIF з життєвими циклами активів
Стаття 2 вимагає від керуючих ELTIF оцінити, чи узгоджується тривалість фонду з життєвими циклами його активів. Фактори, які слід враховувати, включають ліквідність окремих активів, терміни придбання та реалізації, а також інвестиційні цілі ELTIF.
3. Мінімальний термін утримання
Стаття 3 дозволяє керуючим ELTIF визначати мінімальний термін утримання на основі різних критеріїв, таких як інвестиційна стратегія, ліквідність та база інвесторів. Термін утримання має сприяти завершенню капітальних інвестицій та узгоджуватися з управлінням основними активами.
4. Політика викупу та інструменти управління ліквідністю
Згідно зі статтею 4, якщо ELTIF дозволяє викуп, керуючий повинен надати детальну інформацію про політику викупу та інструменти управління ліквідністю відповідному органу. Це включає умови для викупу, процедури обробки запитів та управління активами для задоволення цих запитів.
5. Вимоги до політики викупу
Стаття 5 описує основні елементи, які повинні бути включені до політики викупу, такі як умови для надання викупів, частота викупів та доступні інструменти управління ліквідністю. Політика також повинна захистити інвесторів від можливих ефектів розведення.
6. Узгодження запитів на передачу
Стаття 7 уточнює вимоги для узгодження запитів на передачу одиниць або акцій ELTIF, забезпечуючи прозорість процесу та запобігання конфліктам інтересів. Вона вимагає, щоб політика узгодження окреслювала формат, процес і терміни узгодження запитів.
7. Оцінка та ринкова оцінка
Статті 10 та 11 вимагають від керуючих ELTIF оцінити ринок потенційних покупців і встановити критерії для оцінки активів, що підлягають реалізації. Ця оцінка повинна включати потенційні ризики та час, необхідний для знаходження покупців, забезпечуючи, щоб оцінки проводилися найближче до дати реалізації.
8. Розкриття витрат
Стаття 12 зобов’язує до всебічного розкриття витрат, пов’язаних з інвестуванням в ELTIF. Це включає всі комісії, витрати на управління та будь-які інші витрати, що безпосередньо або побічно несуть інвестори. Має бути встановлено загальні визначення та формати подання для цих витрат, щоб забезпечити прозорість.
9. Впровадження та відповідність
Нарешті, стаття 13 зазначає, що регламент набуде чинності наступного дня після його публікації, підкреслюючи його обов’язковий характер для всіх держав-членів. Це забезпечує, що всі положення є безпосередньо застосовними, сприяючи однорідності в управлінні та функціонуванні ELTIF.
Цей регламент має на меті підвищити стабільність та прозорість ELTIF, забезпечуючи, щоб вони були готові ефективно управляти ризиками, одночасно узгоджуючи свої стратегії довгострокових інвестицій.
Виконавчий регламент Комісії (ЄС) 2024/2716
24 жовтня 2024 року Європейська Комісія прийняла Регламент (ЄС) 2024/2716, який зобов’язує реєстрацію імпорту ваніліну, що походить з Китайської Народної Республіки. Цей регламент є відповіддю на антидемпінгову процедуру, ініційовану після скарги компанії Syensqo, яка представляє значну частину виробників ваніліну в ЄС.
1. Продукт, що підлягає реєстрації
Регламент конкретно адресує ванілін з молекулярними формулами C8H8O3 або C9H10O3 та рівнем чистоти, що перевищує 95% за вагою. Це включає різні форми ваніліну, такі як:
- Синтетичний ванілін
- Природний ванілін
- Біосинтетичний ванілін (Біованілін)
- Етилванілін
Відповідні номери CAS: 121-33-5 для синтетичного ваніліну, природного ваніліну та біованіліну, а також 121-32-4 для етилваніліну. Важливо зазначити, що суміші з концентрацією ваніліну нижче 95% виключені з цього регламенту.
Продукти класифікуються за кодами Комбінованої номенклатури (CN) ex 2912 41 00 для синтетичного, природного та біосинтетичного ваніліну, а також ex 2912 42 00 для етилваніліну. Ці коди надаються для інформаційних цілей і можуть підлягати змінам.
2. Вимоги до реєстрації
Відповідно до статті 14(5) Регламенту (ЄС) 2016/1036, Комісія визначила, що імпорт зазначених продуктів ваніліну має бути зареєстровано. Ця міра має на меті полегшити потенційне застосування антидемпінгових мит заднім числом, якщо триваюче розслідування дасть результати, що виправдовують такі дії.
Розслідування свідчить про демпінгову маржу 55,13% та приблизний рівень усунення шкоди між 45% і 53% за 2023 рік. Будь-які майбутні зобов’язання залежатимуть від висновків, зроблених у рамках триваючого розслідування.
3. Захист даних
Регламент зазначає, що будь-які особисті дані, зібрані під час процесу реєстрації, будуть оброблятися відповідно до Регламенту (ЄС) 2018/1725, що регулює захист особистих даних установами та органами ЄС.
4. Тривалість реєстрації
Вимога реєстрації залишатиметься в силі протягом дев’яти місяців з дати набуття чинності регламенту.
5. Набуття чинності
Цей регламент набуде чинності наступного дня після його публікації в Офіційному журналі Європейського Союзу, підкреслюючи його обов’язковий характер для всіх держав-членів ЄС.
Огляд виконавчого регламенту Комісії (ЄС) 2024/2731
Виконавчий регламент (ЄС) 2024/2731, прийнятий 24 жовтня 2024 року, встановлює структуру для реєстрації імпорту плоско-катаних виробів з заліза або не легованої сталі, які покриті або покриті оловом, що походять з Китайської Народної Республіки. Цей регламент є відповіддю на розслідування антидемпінгу, ініційоване Європейською Комісією після подання скарги компанією EUROFER, що представляє значну частину виробництва Союзу.
1. Продукт, що підлягає реєстрації
Регламент конкретно націлений на плоско-катані вироби з олова з заліза або не легованої сталі, які покриті або покриті оловом. Ці продукти можуть також включати додаткові покриття, такі як пластикові матеріали або лак. Відповідні класифікації для цих продуктів наведені за різними кодами Комбінованої номенклатури (CN) та TARIC, надаючи детальну категоризацію для митних органів.
2. Процес реєстрації
Згідно зі статтею 14(5) базового регламенту (ЄС) 2016/1036, реєстрація імпорту є запобіжним заходом. Це дозволяє можливість застосування антидемпінгових мит заднім числом, якщо триваюче розслідування підтвердить, що такі заходи є виправданими. Рішення Комісії про введення реєстрації є проактивним, спрямованим на захист інтересів Союзу під час розслідування.
Майбутні зобов’язання, пов’язані з потенційними митами, будуть визначені на основі результатів цього розслідування. У заяві про скаргу зазначено про оцінені демпінгові маржі, що коливаються від 25% до 35% за період з жовтня 2022 року по вересень 2023 року, з середнім рівнем усунення шкоди 15,6% для відповідних продуктів. Регламент зазначає, що сума будь-якої майбутньої відповідальності буде визначатися нижчою з маржі демпінгу або рівня усунення шкоди, якщо не будуть дотримані специфічні умови щодо спотворень на ринку сировини.
3. Обробка особистих даних
Регламент також розглядає обробку особистих даних, зібраних під час процесу реєстрації відповідно до Регламенту (ЄС) 2018/1725, забезпечуючи дотримання стандартів захисту даних протягом всієї процедури.
4. Впровадження та тривалість
Стаття 1 регламенту зобов’язує митні органи реєструвати зазначені імпорти з Китаю, при цьому реєстрація закінчиться через дев’ять місяців після набуття чинності регламенту. Регламент набуде чинності негайно після його публікації в Офіційному журналі Європейського Союзу. Цей регламент є обов’язковим та безпосередньо застосовним в усіх державах-членах, відображаючи зобов’язання Європейської Комісії щодо підтримки чесних торгових практик на ринку Союзу.
Огляд виконавчого регламенту Комісії (ЄС) 2024/2719
Виконавчий регламент (ЄС) 2024/2719, прийнятий 24 жовтня 2024 року, вводить вимогу реєстрації для імпорту певних гарячекатаних плоских продуктів з заліза, не легованої або іншої легованої сталі, що походять з Єгипту, Індії, Японії та В’єтнаму. Ця міра є частиною триваючого розслідування антидемпінгу, ініційованого Європейською Комісією після подання скарги від європейської сталевої промисловості.
Обсяг продукту
Регламент зазначає, що продукти, що підлягають реєстрації, включають плоско-катані продукти з заліза, не легованої сталі або іншої легованої сталі, які гарячекатані та не підлягають подальшій обробці. Це охоплює продукти в котушках, а також продукти, що підлягають відрізанню до довжини та вузькі смужки. Однак певні категорії чітко виключені:
- Продукти з нержавіючої сталі та електричної сталі з орієнтованим зерном.
- Інструментальна сталь і сталь високої швидкості.
- Не котушкові продукти без рельєфних малюнків, які перевищують 10 мм в товщину та 600 мм в ширину.
- Не котушкові продукти без рельєфних малюнків, які мають товщину між 4,75 мм та 10 мм та ширину 2050 мм або більше.
Класифікаційні коди
Продукти, що підлягають реєстрації, класифікуються за різними кодами CN, включаючи, але не обмежуючись:
- 7208 10 00
- 7208 25 00
- 7208 26 00
- 7225 30 90
- 7226 91 91
Ці коди надаються для довідки та можуть підлягати змінам у тарифній класифікації.
Процес реєстрації
Згідно зі статтею 14(5) базового регламенту (ЄС) 2016/1036, Комісія зобов’язує реєстрацію цих імпортів для полегшення будь-яких потенційних майбутніх антидемпінгових мит, які можуть бути застосовані заднім числом, якщо розслідування підтвердить таку дію.
Реєстрація буде дійсною протягом дев’яти місяців з дати набуття чинності регламенту, що дозволяє зібрати відповідні дані під час триваючого розслідування.
Звинувачення у демпінгу
Регламент зазначає, що імпорти з Єгипту та Японії, ймовірно, мають демпінгові маржі від 30% до 40% та від 10% до 20% відповідно. Для Індії та В’єтнаму маржі становлять близько 10% та від 5% до 15%. Ці дані є критично важливими, оскільки вони інформують про оцінку потенційних майбутніх зобов’язань, пов’язаних з антидемпінговими митами.
Захист даних
Будь-які особисті дані, зібрані в ході цієї реєстрації, будуть оброблятися відповідно до Регламенту (ЄС) 2018/1725, що регулює захист особистих даних під час обробки даних установами ЄС.
Висновок
Цей регламент представляє проактивний підхід з боку Європейської Комісії для захисту інтересів Союзу в умовах можливих недобросовісних торгових практик. Встановлення вимоги про реєстрацію імпорту має на меті забезпечити можливість застосування антидемпінгових мит у разі підтвердження відповідних звинувачень в ході розслідування.Комісія для захисту сталевої промисловості Європейського Союзу від потенційних недобросовісних торгових практик шляхом реєстрації імпортів, які можуть підлягати антидемпінговим митам. Регламент набирає чинності наступного дня після його публікації в Офіційному журналі Європейського Союзу, що забезпечує негайну відповідність у країнах-членах.
Огляд виконавчого регламенту Комісії (ЄС) 2024/2733
Цей регламент, ухвалений Європейською комісією, стосується імпорту багатошарової дерев’яної підлоги, що походить з Китайської Народної Республіки, зокрема зобов’язуючи реєстрацію цих імпортів. Ця міра є частиною рамок антидемпінгового регулювання ЄС, спрямованих на захист промисловості ЄС від недобросовісних торгових практик.
Основні положення
1. Визначення продукту
Регламент уточнює, що продукт, який підлягає реєстрації, визначається як зібрані панелі підлоги, багатошарові, з дерева. Зокрема, він виключає панелі, виготовлені з бамбука або з бамбуковим верхнім шаром, а також мозаїчні панелі підлоги. Класифікація для цих продуктів належить до коду CN 4418 75 00, який надається для інформаційних цілей і може бути змінений.
2. Вимога реєстрації
Згідно з статтею 14(5) базового регламенту (ЄС) 2016/1036, Комісія зобов’язує реєструвати імпорт зазначеної багатошарової дерев’яної підлоги. Ця реєстрація є важливою, оскільки вона дозволяє потенційне зворотне введення антидемпінгових мит, якщо розслідування покаже, що такі заходи є виправданими. Цю реєстрацію ініціює Комісія з власної ініціативи, що свідчить про проактивний підхід у вирішенні потенційних практик демпінгу.
3. Контекст розслідування
Регламент слідує за скаргою, поданою Європейською федерацією паркету, яка представляє понад 25% загального виробництва багатошарової дерев’яної підлоги в ЄС. У скарзі зазначалося, що оцінювані межі демпінгу коливаються від 60% до 160%, а рівень усунення шкоди становить від 40% до 50% за період з жовтня 2022 року по вересень 2023 року. Цей контекст встановлює основу для триваючого розслідування цінових практик імпортів з Китаю.
4. Майбутні зобов’язання
Регламент зазначає, що будь-які майбутні зобов’язання, що виникають з розслідування, будуть залежати від його висновків. Якщо буде виявлено свідчення спотворення цін на сировину, потенційні майбутні мита можуть відповідати межам демпінгу, а не рівня усунення шкоди, підкреслюючи серйозність, з якою ЄС ставиться до проблеми недобросовісної конкуренції.
5. Захист даних
Будь-які персональні дані, зібрані під час процесу реєстрації, будуть оброблятися відповідно до Регламенту (ЄС) 2018/1725, який регулює обробку персональних даних установами ЄС. Це положення забезпечує захист прав осіб протягом процесів реєстрації та розслідування.
6. Тривалість реєстрації
Вимога реєстрації залишатиметься в силі протягом дев’яти місяців з дати набрання чинності регламенту, якою є наступний день після його публікації в Офіційному журналі Європейського Союзу.
На завершення, цей регламент відображає зобов’язання ЄС щодо захисту свого внутрішнього ринку від потенційно шкідливих торгових практик шляхом структурованого та юридично обґрунтованого підходу до реєстрації та розслідування імпортів.strong>Purpose: The aim of the exemption is to support industries affected by the NOx tax, promoting environmental improvements while maintaining economic stability.
Conclusion
The decision reflects the authority’s commitment to ensuring that state aid measures are compliant with EFTA regulations while providing necessary support to industries during the transition to more sustainable practices. This exemption is seen as a strategic move to balance environmental goals with economic realities.Тип заходу: Це класифікується як схема.
Для отримання додаткової інформації, автентичний текст рішення, за винятком конфіденційної інформації, доступний на веб-сайті Наглядового органу ЄАВТ. Додаткову інформацію також можна знайти в репозиторії даних Європейського Союзу.
Посилання
Державна допомога – Рішення про відсутність заперечень
Рішення про державну допомогу: C/2024/6482
Наглядовий орган ЄАВТ ухвалив рішення щодо заходів державної допомоги в Норвегії, зокрема, пов’язаних із Фондом фінансування зеленої промисловості. Це рішення, ухвалене 10 липня 2024 року, підпадає під номер справи 92375 та офіційно визнане як Рішення № 111/24/COL.
Ключові положення рішення
Бенефіціар та правова основа
Допомога надається для підтримки Фонду фінансування зеленої промисловості, який діє в рамках правової основи, встановленої Пропозицією 104 S (2023-2024) та листом доручення від Міністерства торгівлі, промисловості та рибальства, адресованим Innovation Norway. Правила, що регулюють схему, викладені в загальній політиці фінансування від 10 лютого 2023 року.
Тип заходу
Це рішення стосується заходу типу “схема”, що свідчить про те, що воно є частиною більш широкої програми, а не ізольованого пакету допомоги.
Мета схеми
Основною метою Фонду фінансування зеленої промисловості є полегшення зеленої трансформації, сприяння інвестиціям у екологічно стійкі проекти та технології.
Форма та бюджет допомоги
Допомога буде надаватися у формі позик, при цьому загальний бюджет, виділений на цю схему, становить 5 мільярдів норвезьких крон. Це значне фінансове зобов’язання підкреслює підтримку Наглядового органу ЄАВТ для зелених ініціатив у регіоні.
Інтенсивність та тривалість
Інтенсивність допомоги становитиме від 20% до 45% від допустимих витрат, що дозволяє гнучкий підхід до фінансування, який може адаптуватися до потреб різних проектів. Тривалість цієї схеми допомоги встановлено до 31 грудня 2025 року, що забезпечує термін для бенефіціарів для доступу до фондів.
Цільові економічні сектори
Схема спеціально націлена на економічні сектори, пов’язані із зеленими інвестиціями, що відповідає більш широким цілям ЄС у сфері сталого розвитку та екологічної відповідальності.
Орган, що надає допомогу
Innovation Norway є органом, що надає цю допомогу, адреса: PO Box 448 Sentrum, N-0104 Oslo, Norway. Ця агенція відповідає за адміністрування та розподіл фондів у рамках цієї схеми.
Висновок
Це рішення Наглядового органу ЄАВТ є значним кроком у сприянні зеленим інвестиціям у Норвегії, підкреслюючи прихильність до сталого розвитку та зеленої трансформації в регіоні.
Для отримання додаткової інформації, автентичний текст рішення доступний на веб-сайті Наглядового органу ЄАВТ.
Державна допомога – Рішення про відсутність заперечень
Огляд рішення про державну допомогу
Наглядовий орган ЄАВТ ухвалив рішення щодо заходів державної допомоги, зокрема, не висловлюючи заперечень щодо наступної ініціативи:
Деталі рішення
- Дата ухвалення: 10 липня 2024 року
- Номер справи: 92250
- Номер рішення: 112/24/COL
- Держава ЄАВТ: Норвегія
Інформація про бенефіціара
Назва: Схема інвестиційної допомоги ENOVA для плаваючих офшорних вітряків
Правова основа
Правова база: Програми Enova
Характеристики заходу
- Тип заходу: Схема
- Мета: Екологічна
- Форма допомоги: Гранти
- Бюджет: 10 мільярдів норвезьких крон
- Інтенсивність: До 100% від загальної вартості інвестицій
- Тривалість: До 31 грудня 2025 року
- Економічні сектори: Виробництво електроенергії
Орган, що надає допомогу
Назва: Enova SF
Адреса: Brattørkaia 17A, 7010 Trondheim, НОРВЕГІЯ
Додаткова інформація
Автентичний текст рішення, з якого видалено всю конфіденційну інформацію, доступний на веб-сайті Наглядового органу ЄАВТ:
Наглядовий орган ЄАВТ.
Для детальної правової інформації зверніться до Європейського ідентифікатора законодавства (ELI):
Документ ELI.
Відсутність державної допомоги у розумінні статті 61(1) Угоди ЄЕП
Аналіз рішення Наглядового органу ЄАВТ C/2024/6364
Наглядовий орган ЄАВТ ухвалив рішення щодо участі Норвегії в реструктуризації Scandinavian Airlines System (SAS). Це рішення, ухвалене 27 червня 2024 року, під номером справи 92206 та номером рішення 094/24/COL, оцінює, чи дії Норвегії становлять державну допомогу відповідно до статті 61(1) Угоди ЄЕП.
Ключові положення
- Контекст рішення: Захід, що підлягає перевірці, – це участь Норвегії в реструктуризації SAS, значного гравця у секторі повітряних перевезень.
- Правова основа: Аналіз ґрунтується на правовій основі Угоди ЄЕП, зокрема, зосереджено на наслідках регулювання державної допомоги.
- Тип заходу: Захід класифікується як “ad hoc”, що вказує на те, що він не є частиною більш широкої схеми, а є конкретним втручанням.
- Форма допомоги: Наглядовий орган ЄАВТ дійшов висновку, що у цьому заході “немає допомоги”, що означає, що він не спотворює конкуренцію і не впливає на торгівлю між державами ЄАВТ.
- Економічні сектори: Це рішення безпосередньо стосується сектору повітряних перевезень, підкреслюючи важливість цієї галузі в контексті оцінки державної допомоги.
- Орган, що надає допомогу: Відповідальний за захід орган – Export Finance Norway, розташований в Осло, Норвегія.
Додаткова інформація
Рішення доступне для громадського ознайомлення, автентичний текст доступний на веб-сайті Наглядового органу ЄАВТ, що забезпечує прозорість та відповідність регуляторним стандартам.
Висновок
Це рішення підкреслює суворий підхід Наглядового органу ЄАВТ до оцінки заходів державної допомоги, підтверджуючи, що участь Норвегії в реструктуризації SAS не становить державної допомоги відповідно до Угоди ЄЕП.[:]