Окей, я надам детальний опис положень цього акту.
**1. Суть акту:**
Рішення № 3/2025 Комітету асоціації Україна-ЄС у торговельній конфігурації спрямоване на зменшення та скасування мит між Європейським Союзом та Україною, як зазначено у статті 29(4) їхньої Угоди про асоціацію. Це рішення вводить Додаток I-E до угоди, який замінює попередні тарифні розклади та визначає зобов’язання кожної сторони щодо зменшення або скасування мит на товари походженням. Мета полягає у подальшому покращенні торговельних відносин, враховуючи поточну інтеграцію України до внутрішнього ринку ЄС та її переговори про вступ. Рішення також включає запобіжні заходи та виробничі стандарти для забезпечення чесної торговельної практики.
**2. Структура та основні положення:**
* **Стаття 1:** Вносить новий Додаток I-E до Угоди про асоціацію, який включає додатки з деталізацією зменшення та скасування мит.
* **Стаття 2:** Вказує, що на 2025 рік обсяги тарифних квот становитимуть сім дванадцятих від кількостей, зазначених у Додатку I-E.
* **Стаття 3:** Зобов’язує провести перегляд у 2028 році для оцінки рівня зменшення та скасування мит, враховуючи прогрес України у процесі вступу, з можливістю подальшого прискорення та розширення сфери скасування мит.
* **Стаття 4:** Підтверджує автентичність рішення кількома мовами.
* **Стаття 5:** Встановлює дату набрання чинності рішенням як п’ятнадцятий день після його прийняття.
**Додаток I-E:**
* **Стаття 1:** Зазначає, що кожна сторона зменшує або скасовує мита на товари походженням іншої сторони відповідно до Додатку A, замінюючи ставки, зазначені в Додатку I-A. Якщо дію Додатку A призупинено, застосовуються ставки, зазначені в Додатку I-A.
* **Стаття 2:** Вимагає від України узгодити своє законодавство з правовими актами ЄС, переліченими в Додатку C, до 31 грудня 2028 року, та щорічно звітувати про свій прогрес. Це також дозволяє ЄС призупинити преференції, якщо Україна не виконує своїх зобов’язань, з механізмом перегляду та повторного введення преференцій.
* **Стаття 3:** Дозволяє будь-якій стороні вжити запобіжних заходів, якщо виникають серйозні економічні, соціальні або екологічні труднощі через імпорт, на який поширюються зниження мит, з вимогою повідомлення та консультацій.
**Додатки:**
* **Додаток A:** Містить тарифні розклади для України та ЄС, деталізуючи конкретні товари та застосовні ставки мита, категорії поетапного зниження та тарифні квоти (TRQ).
* **Додаток B:** Підсумовує сукупні обсяги TRQ для імпорту до ЄС та України.
* **Додаток C:** Перелічує виробничі стандарти ЄС, з якими Україна повинна узгодитися, включаючи директиви та регламенти, що стосуються добробуту тварин, засобів захисту рослин, а також безпечності харчових продуктів і кормів.
**Зміни порівняно з попередніми версіями:**
Це рішення вводить новий Додаток I-E, який замінює розклади в Додатку I-A оригінальної Угоди про асоціацію. Цей новий додаток розширює сферу скасування мит і включає конкретні зобов’язання обох сторін. Він також додає механізм моніторингу узгодження України з виробничими стандартами ЄС і дозволяє вживати запобіжних заходів.
**3. Основні положення для використання:**
* **Тарифні розклади (Додаток A):** Підприємствам необхідно уважно переглянути тарифні розклади, щоб зрозуміти нові ставки мита та категорії поетапного зниження для конкретних товарів.
* **Виробничі стандарти (Додаток C):** Українські виробники повинні взяти до уваги перелічені виробничі стандарти ЄС, оскільки для збереження преференційного доступу до ринку ЄС необхідно забезпечити відповідність до кінця 2028 року.
* **Запобіжні заходи (Стаття 3 Додатку I-E):** Підприємства повинні бути обізнані про умови, за яких можуть застосовуватися запобіжні заходи, що потенційно впливають на торговельні потоки.
* **Тарифні квоти (TRQ):** Слід звернути пильну увагу на обсяги та умови TRQ, оскільки вони визначають обсяг товарів, які можна імпортувати за зниженими або нульовими ставками мита.
* **Зобов’язання щодо звітності (Стаття 2 Додатку I-E):** Україна повинна щорічно звітувати про свій прогрес в узгодженні законодавства, що буде обговорюватися в Комітеті асоціації у торговельній конфігурації.