Делегований регламент Комісії (ЄС) 2025/1044: Цей регламент дозволяє державам-членам ЄС визнавати ліцензії та свідоцтва авіадиспетчерів (ATCO), видані країнами, що не входять до ЄС. Зокрема, він встановлює критерії для видачі ліцензій студентам ATCO на основі іноземної кваліфікації та для визнання іноземних ліцензій ATCO для виконання ролей інструктування та оцінювання. Це має допомогти вирішити проблему нестачі ATCO, залучаючи кваліфікованих фахівців, навчених в інших країнах, зберігаючи при цьому стандарти безпеки та компетентності.
Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1556: Цей регламент класифікує одноразовий попередній фільтр, який використовується в кошиках скімерів басейнів, під кодом CN 5911 90 99 у межах Комбінованої номенклатури (CN). Це забезпечує послідовне застосування тарифів і торговельних заходів для цього конкретного продукту всіма митними органами ЄС.
Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1720: Цей регламент зберігає антидемпінгові мита на певні рулони алюмінієвої фольги, що імпортуються з Китаю, в розмірі від 14,2% до 35,6% залежно від компанії. Це обґрунтовується значними економічними спотвореннями в Китаї, що призводять до ненадійних внутрішніх цін. Нормальна вартість визначається з використанням даних з Туреччини як представницької країни. Регламент має на меті протидіяти триваючій практиці демпінгу, яка може завдати шкоди промисловості Союзу. Щоб уникнути обходу, індивідуальні мита застосовуються лише за умови пред’явлення дійсної комерційної рахунки-фактури. Імпорт з Таїланду, навіть якщо він заявлений як походженням з Таїланду, обкладатиметься митом у розмірі 35,6%.
Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1723: Цей регламент запроваджує тимчасові антидемпінгові мита на консервовані або приготовані зерна солодкої кукурудзи з Китаю. Після розслідування Європейська комісія виявила докази демпінгу, що завдає матеріальної шкоди виробникам Союзу. Регламент визначає методологію, яка використовується для визначення демпінгових марж і шкоди, та встановлює конкретні ставки мита для названих китайських виробників і загальну ставку для всього іншого імпорту з Китаю. Регламент підкреслює зусилля ЄС, спрямовані на вирівнювання правил гри та забезпечення чесної конкуренції на ринку солодкої кукурудзи. Реєстрацію імпорту припинено.
Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1725: Цей регламент змінює зони обмеження, зазначені в Додатку I до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2023/594, який стосується спеціальних заходів контролю хвороб у зв’язку з африканською чумою свиней (АЧС). У зв’язку з нещодавніми спалахами АЧС регіони в Хорватії, Естонії, Італії, Латвії, Литві та Польщі були перекласифіковані, що впливає на переміщення живих свиней і продуктів зі свинини. Це забезпечує ефективне управління та стримування спалахів АЧС.
Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1717: Цей регламент запроваджує остаточні антидемпінгові мита на декоративний папір, що імпортується з Китаю, в розмірі від 26,4% до 26,9% залежно від компанії-експортера. Він завершує збір попередньо накладених тимчасових мит. Для забезпечення правильного застосування індивідуальних мит потрібна спеціальна декларація в комерційних рахунках-фактурах. Антидемпінгове мито для всього іншого імпорту, що походить з Китайської Народної Республіки, має застосовуватися не лише до виробників-експортерів, які не співпрацювали в цьому розслідуванні, але й до виробників, які не здійснювали експорт до Союзу протягом періоду розслідування.
Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1718: Цей регламент вимагає реєстрації імпорту 1,4-бутандіолу (BDO) з Китаю, Саудівської Аравії та США. Цей захід є запобіжним і вживається у світлі поточного антидемпінгового розслідування. Реєстрація дає змогу ретроактивно застосовувати антидемпінгові мита, якщо демпінг буде підтверджено, і забезпечує дотримання законів про захист даних при зборі будь-яких даних. Він підкреслює необхідність для імпортерів знати про можливі майбутні наслідки щодо мита.
Рішення № 2/2025 Спільного комітету з повітряного транспорту Європейського Союзу/Швейцарії: Це оновлює додаток до Угоди про повітряний транспорт між ЄС і Швейцарією, в якому перелічено чинне законодавство ЄС. Це рішення забезпечує узгодження авіаційних стандартів між ЄС і Швейцарією. Воно охоплює лібералізацію авіації, правила конкуренції, безпеку, охорону, управління повітряним рухом, навколишнє середовище та захист прав споживачів. Конкретні правила ЄС адаптовано для забезпечення їх правильної інтерпретації та застосування в контексті угоди зі Швейцарією, особливо щодо посилань на держави-члени ЄС та інституції.
А тепер розглянемо детальніше кожен з опублікованих сьогодні актів:
Делегований Регламент (ЄС) 2025/1044 Комісії від 23 травня 2025 року, що доповнює Регламент (ЄС) 2018/1139 Європейського Парламенту та Ради детальними правилами та процедурами визнання ліцензій та свідоцтв авіадиспетчерів, виданих третіми країнами
Цей Делегований Регламент (ЄС) 2025/1044 Комісії встановлює детальні правила визнання ліцензій та свідоцтв авіадиспетчерів (ATCO), виданих третіми країнами в межах Європейського Союзу. Він має на меті вирішити проблему нестачі авіадиспетчерів та збільшити пропускну здатність постачальників аеронавігаційного обслуговування, дозволяючи державам-членам визнавати та використовувати кваліфікацію ATCO, які пройшли навчання за межами ЄС. Цей регламент сприяє видачі ліцензій курсантам ATCO та визнанню свідоцтв для надання інструкцій та оцінювання в організаціях з підготовки ATCO.
Регламент складається з 6 статей. Він визначає терміни «заявник», «свідоцтво» та «кредит», що стосуються процесу визнання. Він дозволяє державам-членам видавати ліцензії курсантам авіадиспетчерів на основі свідоцтв третіх країн, за умови, що заявники відповідають певним умовам, включаючи вік, відповідність вимогам щодо навчання, медичну сертифікацію та знання мови. Він також дозволяє державам-членам визнавати ліцензії ATCO третіх країн для надання інструкцій та оцінювання, за умови, що заявники мають дійсну ліцензію від третьої країни, яка є підписантом Чиказької конвенції, і продемонстрували еквівалентні стандарти навчання та іспитів. Привілеї, надані згідно з цим визнанням, обмежуються наданням інструкцій та оцінювання для початкової підготовки.
Найважливішими положеннями цього акту є ті, що визначають умови, за яких держави-члени можуть видавати ліцензії курсантам авіадиспетчерів на основі свідоцтв третіх країн (стаття 4) та визнавати ліцензії ATCO третіх країн для цілей інструктування та оцінювання (стаття 5). Ці положення визначають конкретні вимоги та процедури, яким повинні відповідати заявники, забезпечуючи еквівалентний рівень безпеки та компетентності.
Регламент (ЄС) 2025/1556 про виконання Комісією від 22 липня 2025 року щодо класифікації деяких товарів у Комбінованій номенклатурі
Цей Регламент (ЄС) 2025/1556 про виконання Комісією стосується класифікації конкретного товару в межах Комбінованої номенклатури (КН). Регламент має на меті забезпечити однакове застосування КН, що є важливим для застосування тарифів та інших заходів, пов’язаних із торгівлею. Він класифікує одноразовий виріб, який використовується як попередній фільтр для кошиків скімерів басейнів, за кодом КН 5911 90 99.
Регламент складається з трьох статей та додатка. Стаття 1 визначає, що товари, описані в колонці (1) додатка, класифікуються за кодом КН, зазначеним у колонці (2) додатка. Стаття 2 передбачає тримісячний пільговий період, протягом якого обов’язкова тарифна інформація, що не відповідає цьому регламенту, все ще може бути використана. Стаття 3 визначає, що регламент набирає чинності на двадцятий день після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу. Додаток містить детальний опис товару, код його класифікації та обґрунтування цієї класифікації.
Найважливішим положенням є класифікація одноразового попереднього фільтра для кошиків скімерів за кодом КН 5911 90 99. Ця класифікація ґрунтується на об’єктивних характеристиках виробу, таких як матеріал, форма та передбачуване використання для фільтрації сміття з води басейну. Це забезпечує, що митні органи всього ЄС застосовують послідовний тариф та торговельні заходи до цього конкретного продукту.
Імплементаційний Регламент (ЄС) 2025/1720 Комісії від 6 серпня 2025 року про введення остаточного антидемпінгового мита на імпорт деякої алюмінієвої фольги у рулонах, що походить з Китайської Народної Республіки, після перегляду терміну дії відповідно до статті 11(2) Регламенту (ЄС) 2016/1036 Європейського Парламенту та Ради
Це опис Імплементаційного Регламенту (ЄС) 2025/1720 Комісії про введення остаточного антидемпінгового мита на імпорт деякої алюмінієвої фольги у рулонах, що походить з Китайської Народної Республіки.
Регламент є результатом перегляду терміну дії існуючих антидемпінгових заходів і робить висновок, що демпінг, ймовірно, триватиме або повториться, якщо термін дії заходів закінчиться. Він встановлює, що в китайській економіці існують значні спотворення, що робить внутрішні ціни та витрати ненадійними. Тому звичайна вартість визначається на основі витрат і продажів у Туреччині, відповідній репрезентативній країні. Регламент зберігає антидемпінгові мита на імпорт деякої алюмінієвої фольги у рулонах з Китаю, ставки варіюються від 14,2% до 35,6% залежно від компанії.
Регламент складається з декількох ключових положень. Він визначає продукт, що підлягає перегляду, як алюмінієву фольгу певної товщини, без підкладки, у рулонах невеликої ваги. Він також ідентифікує подібний продукт і підтверджує існування демпінгу протягом періоду розслідування перегляду. Регламент деталізує методологію визначення звичайної вартості, включаючи вибір Туреччини як репрезентативної країни та джерела, використані для встановлення неспотворених витрат і показників. Він також розглядає ймовірність продовження або повторення демпінгу, аналіз шкоди та інтереси Союзу. Антидемпінгові заходи підтримуються для протидії тривалій демпінговій практиці та запобігання потенційній шкоді для промисловості Союзу.
Ключовим положенням цього регламенту є введення остаточних антидемпінгових мит на конкретні китайські компанії, що варіюються від 14,2% до 15,6%, тоді як ставка мита в розмірі 35,6% застосовується до всіх інших компаній з КНР. Щоб мінімізувати ризики обходу, компанії з індивідуальними митами повинні пред’являти митним органам дійсний комерційний рахунок-фактуру. Регламент також поширює мито в розмірі 35,6% на імпорт, що поставляється з Таїланду, незалежно від того, чи заявлено, що вони походять з Таїланду.
Регламент (ЄС) 2025/1723 Комісії від 6 серпня 2025 року про введення тимчасового антидемпінгового мита на імпорт деякої консервованої або переробленої солодкої кукурудзи в зернах, що походить з Китайської Народної Республіки
Це опис Імплементаційного регламенту (ЄС) 2025/1723 Комісії про введення тимчасового антидемпінгового мита на імпорт деякої консервованої або переробленої солодкої кукурудзи в зернах, що походить з Китайської Народної Республіки.
Цей регламент стосується питання ймовірного демпінгу продуктів із солодкої кукурудзи з Китаю на ринок Європейського Союзу. Після розслідування, розпочатого в грудні 2024 року, Європейська комісія встановила, що є достатньо доказів того, що китайська солодка кукурудза продається за несправедливо низькими цінами (демпінг), що завдає матеріальної шкоди промисловості Союзу. У результаті Комісія запроваджує тимчасові антидемпінгові мита на цей імпорт для захисту виробників Союзу. Регламент також визначає методологію, яка використовується для визначення демпінгової маржі та шкоди, а також враховує інтереси Союзу у введенні таких заходів.
Регламент має таку структуру:
* **Початок розслідування:** Детальна інформація про передумови, включаючи скаргу, подану Association Européenne des Transformateurs de Maïs Doux (AETMD), заявником, та початок антидемпінгового розслідування.
* **Заінтересовані сторони:** Описує, як Комісія взаємодіяла із заінтересованими сторонами, включаючи виробників Союзу, виробників-експортерів, імпортерів та китайську владу.
* **Коментарі щодо початку розслідування:** Підсумовує та розглядає коментарі, отримані від різних сторін, включаючи Китайську торгову палату з імпорту та експорту продуктів харчування, місцевих продуктів і продуктів тваринництва (CFNA) та Waren-Verein, щодо початку розслідування.
* **Вибірка:** Пояснює методологію вибірки, яка використовувалася для відбору виробників Союзу, непов’язаних імпортерів та виробників-експортерів для розслідування.
* **Відповіді на анкети та перевірочні візити:** Детально описує процес збору та перевірки інформації за допомогою анкет та візитів на місця в різні компанії в Союзі та Китаї.
* **Застосування статті 18:** Пояснює застосування статті 18 основного Регламенту через відсутність співпраці або надання неправдивої чи оманливої інформації певними сторонами.
* **Період розслідування та період, що розглядається:** Визначає періоди, використані для розслідування демпінгу та шкоди.
* **Визначення продукту:** Визначає продукт, який є предметом розслідування, відповідний продукт і подібний продукт.
* **Демпінг:** Описує процедуру визначення нормальної вартості, наявності значних перекручень в китайській економіці, вибору репрезентативної країни (Малайзія) та розрахунку демпінгової маржі.
* **Шкода:** Оцінює шкоду, завдану промисловості Союзу, на основі різних економічних показників, включаючи виробництво, продажі, частку ринку, ціни та прибутковість.
* **Причинно-наслідковий зв’язок:** Розглядає причинно-наслідковий зв’язок між демпінговим імпортом та шкодою, завданою промисловості Союзу, враховуючи інші потенційні фактори.
* **Рівень заходів:** Визначає рівень антидемпінгових мит, необхідних для усунення шкоди, завданої промисловості Союзу.
* **Інтереси Союзу:** Оцінює, чи відповідає введення заходів загальним інтересам Союзу, враховуючи інтереси різних зацікавлених сторін.
* **Тимчасові антидемпінгові заходи:** Вводить тимчасові антидемпінгові мита на імпорт солодкої кукурудзи з Китаю.
* **Реєстрація:** Припиняє реєстрацію імпорту.
* **Інформація на тимчасовій стадії:** Надає інформацію зацікавленим сторонам про заплановане введення тимчасових мит.
* **Прикінцеві положення:** Описує процес подання коментарів та запиту на слухання.
Основні положення акту включають:
* **Введення тимчасових антидемпінгових мит:** Встановлює конкретні ставки мита для названих китайських виробників (Sunflower Group і Zhangzhou Tongfa Foods Industry Co., Ltd) і загальну ставку для всього іншого імпорту з Китаю.
* **Умовне застосування індивідуальних ставок мита:** Вимагає надання митним органам дійсного комерційного рахунку-фактури з конкретною декларацією для застосування індивідуальних ставок мита.
* **Припинення реєстрації імпорту:** Завершує реєстрацію імпорту, але зберігає дані, зібрані протягом періоду реєстрації.
* **Можливість надання коментарів:** Дозволяє заінтересованим сторонам подавати письмові коментарі та запитувати слухання щодо регламенту.
Цей регламент є важливим кроком у зусиллях ЄС щодо боротьби з нечесною торговою практикою та захисту вітчизняної промисловості від шкідливих наслідків демпінгу. Запроваджені мита спрямовані на вирівнювання умов гри та забезпечення чесної конкуренції на ринку Союзу для продуктів із солодкої кукурудзи.
Регламент імплементації Комісії (ЄС) 2025/1725 від 4 серпня 2025 року, що вносить зміни до Додатку I до Регламенту імплементації (ЄС) 2023/594, який встановлює спеціальні заходи контролю захворювання африканської чуми свиней
Ось опис положень акту, який ви надали.
**1. Суть Акту:**
Цей Регламент імплементації Комісії (ЄС) 2025/1725 вносить зміни до Додатку I до Регламенту імплементації (ЄС) 2023/594, який встановлює спеціальні заходи контролю захворювання африканської чуми свиней (АЧС). Зміна передбачає оновлення списків та меж обмежених зон (I, II та III) у певних державах-членах у зв’язку з нещодавніми спалахами АЧС як у диких, так і в утримуваних свиней. Ці зміни необхідні для реагування на епідеміологічну ситуацію, що розвивається, та запобігання подальшому поширенню захворювання в межах Союзу.
**2. Структура та Основні Положення:**
* **Назва:** Регламент імплементації Комісії (ЄС) 2025/1725 від 4 серпня 2025 року, що вносить зміни до Додатку I до Регламенту імплементації (ЄС) 2023/594, який встановлює спеціальні заходи контролю захворювання африканської чуми свиней.
* **Правова Основа:** Регламент базується на Договорі про функціонування Європейського Союзу та Регламенті (ЄС) 2016/429 (“Закон про здоров’я тварин”), зокрема на статті 71(3).
* **Основні Положення:**
* **Внесення змін до Додатку I:** Суть регламенту полягає в заміні Додатку I до Регламенту імплементації (ЄС) 2023/594 новим текстом. У цьому додатку перелічено обмежені зони I, II та III у різних державах-членах.
* **Оновлення Обмежених Зон:** Зміни до обмежених зон ґрунтуються на епідеміологічній ситуації щодо АЧС у постраждалих районах. Нові спалахи у диких і утримуваних свиней у Хорватії, Естонії, Італії, Латвії, Литві та Польщі призвели до перегляду визначень цих зон.
* **Конкретні Зміни:**
* Райони в Хорватії, Естонії, Латвії та Литві, які раніше були зазначені як обмежені зони I або II, тепер зазначені як обмежена зона III через нові спалахи в утримуваних свиней.
* Райони в Італії, які раніше були зазначені як обмежена зона I, тепер зазначені як обмежена зона II через нові спалахи у диких свиней.
* Райони в Польщі були перекласифіковані із зони I до II та із зони II до III через нові спалахи у диких і утримуваних свиней.
* **Набуття Чинності:** Регламент набирає чинності наступного дня після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу.
**3. Основні Положення, Важливі для Використання:**
* **Географічний Обсяг:** Регламент безпосередньо впливає на держави-члени, перелічені в Додатку I, включаючи Хорватію, Естонію, Італію, Латвію, Литву та Польщу. На конкретні регіони та муніципалітети в цих країнах, які перелічені в обмежених зонах I, II та III, поширюються спеціальні заходи контролю захворювання, викладені в Регламенті імплементації (ЄС) 2023/594.
* **Зобов’язання для Держав-Членів:** Компетентні органи у постраждалих державах-членах повинні впроваджувати та забезпечувати дотримання спеціальних заходів контролю захворювання у межах новостворених обмежених зон. Це включає заходи, пов’язані з переміщенням живих свиней, продуктів зі свинини та інших пов’язаних товарів, а також протоколи спостереження та біобезпеки.
* **Територіальна Безперервність:** Регламент наголошує на важливості територіальної безперервності під час визначення обмежених зон, забезпечуючи, щоб межі були узгодженими та ефективними для запобігання поширенню захворювання.
* **Динамічна Ситуація:** Регламент визнає динамічний характер ситуації з АЧС та необхідність постійних коригувань обмежених зон на основі епідеміологічних змін.
Регламент (ЄС) 2025/1717 Комісії від 5 серпня 2025 року про встановлення остаточного антидемпінгового мита та остаточне стягнення тимчасового мита, накладеного на імпорт декоративного паперу походженням з Китайської Народної Республіки
Цей Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1717 Комісії встановлює остаточне антидемпінгове мито на імпорт декоративного паперу походженням з Китайської Народної Республіки. Він також завершує стягнення тимчасових мит, які були накладені раніше. Регламент є результатом антидемпінгового розслідування, розпочатого в червні 2024 року після скарги виробників Союзу, яке встановило, що декоративний папір з Китаю продавався на ринку ЄС за демпінговими цінами, завдаючи матеріальної шкоди промисловості Союзу.
Регламент структурований на кілька розділів, починаючи з процедури, яка окреслює ініціювання розслідування, реєстрацію імпорту та накладення тимчасових заходів. Далі розглядаються продукт, що є об’єктом розслідування, визначення демпінгу, оцінка шкоди, аналіз причинно-наслідкового зв’язку та рівень заходів. Регламент враховує коментарі різних сторін, включаючи виробників Союзу, користувачів, галузеві асоціації та китайських виробників-експортерів. Він встановлює остаточні ставки антидемпінгового мита для конкретних компаній і загальну ставку для всього іншого імпорту з Китаю.
Ключові положення включають накладення остаточних антидемпінгових мит у діапазоні від 26,4% до 26,9% залежно від компанії. Регламент визначає точні характеристики продукту декоративного паперу, на який поширюється мито, на основі його ваги, вмісту золи, поглинання, міцності на розрив, пористості, гладкості, ширини та попереднього просочення. Він також вимагає конкретної декларації в комерційних рахунках-фактурах для забезпечення правильного застосування індивідуальних ставок мита. Регламент також розглядає можливість внесення змін до списку виробників-експортерів, на яких поширюються індивідуальні мита, та роз’яснює, що антидемпінгове мито для всього іншого імпорту походженням з Китайської Народної Республіки має застосовуватися не лише до виробників-експортерів, які не співпрацювали в цьому розслідуванні, але й до виробників, які не здійснювали експорт до Союзу протягом періоду розслідування. Нарешті, прийнято рішення не стягувати ретроактивно тимчасові мита через відсутність подальшого значного зростання імпорту протягом періоду реєстрації.
Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1718 від 5 серпня 2025 року про введення реєстрації імпорту 1,4-Бутандіолу походженням з Китайської Народної Республіки, Саудівської Аравії та Сполучених Штатів Америки
Цей імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1718 передбачає реєстрацію імпорту 1,4-Бутандіолу (BDO) походженням з Китайської Народної Республіки, Саудівської Аравії та Сполучених Штатів Америки. Цей захід є запобіжним заходом, вжитим у відповідь на антидемпінгове розслідування, розпочате 6 червня 2025 року після скарги компанії INEOS Solvents SA. Реєстрація має на меті забезпечити потенційне ретроактивне застосування антидемпінгових мит, якщо розслідування підтвердить практику демпінгу. Регламент гарантує, що якщо антидемпінгові мита будуть зрештою введені, їх можна буде застосувати ретроактивно до імпорту, здійсненого протягом періоду реєстрації, за умови дотримання необхідних умов.
Регламент складається з преамбули, в якій викладено правову основу та причини реєстрації, та двох статей. Стаття 1 зобов’язує митні органи реєструвати імпорт 1,4-Бутандіолу з визначених країн, ідентифікуючи продукт за його номером CAS (110-63-4), номером EINECS (203-786-5) та кодами CN (2905 39 26 та 2905 39 28). У ній також зазначено, що термін дії реєстрації закінчиться через дев’ять місяців після набрання регламентом чинності. Стаття 2 передбачає, що регламент набирає чинності наступного дня після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу та є обов’язковим у своїй повноті та безпосередньо застосовним у всіх державах-членах. Цей регламент не вносить жодних змін порівняно з попередніми версіями, оскільки це новий імплементаційний регламент, який конкретно стосується реєстрації імпорту 1,4-Бутандіолу.
Найважливішими положеннями для практичного використання є положення, що стосуються визначення продукту та вимоги щодо реєстрації. Імпортери 1,4-Бутандіолу з Китаю, Саудівської Аравії та США повинні знати, що їхній імпорт підлягає реєстрації митними органами. Ця реєстрація є обов’язковою умовою для потенційних ретроактивних антидемпінгових мит. Регламент також роз’яснює, що будь-які персональні дані, зібрані в процесі реєстрації, оброблятимуться відповідно до Регламенту (ЄС) 2018/1725, що забезпечує захист персональних даних.
Правила ООН № 117 – Єдині положення щодо офіційного затвердження шин стосовно шумності кочення та/або зчеплення на мокрій поверхні та/або опору коченню [2025/1453]
Рішення № 2/2025 Спільного комітету з повітряного транспорту Європейський Союз/Швейцарія, створеного відповідно до Угоди між Європейським Співтовариством і Швейцарською Конфедерацією про повітряний транспорт від 25 липня 2025 року, що замінює Додаток до Угоди між Європейським Співтовариством і Швейцарською Конфедерацією про повітряний транспорт [2025/1574]
Це опис Рішення № 2/2025 Спільного комітету з повітряного транспорту Європейський Союз/Швейцарія, яке замінює додаток до Угоди про повітряний транспорт між ЄС та Швейцарією. Рішення оновлює перелік законодавства ЄС, що застосовується до угоди, забезпечуючи дотримання як ЄС, так і Швейцарією однакових авіаційних стандартів і правил. Це охоплює різні аспекти повітряного транспорту, включаючи лібералізацію авіації, правила конкуренції, авіаційну безпеку, авіаційну охорону, управління повітряним рухом, екологічні норми та захист прав споживачів. Оновлений додаток має на меті підтримувати гармонізовану нормативно-правову базу для повітряного транспорту між ЄС та Швейцарією.
Структура акта є простою: він складається з єдиної статті, яка передбачає заміну оригінального додатка новим, що набуває чинності з 1 серпня 2025 року. Сам додаток поділений на кілька розділів, кожен з яких стосується різних аспектів регулювання повітряного транспорту. Ці розділи включають:
1. Лібералізація авіації та інші правила цивільної авіації
2. Правила конкуренції
3. Авіаційна безпека
4. Авіаційна охорона
5. Управління повітряним рухом
6. Навколишнє середовище та шум
7. Захист прав споживачів
8. Різне
9. Додатки
Порівняно з попередніми версіями, це рішення включає зміни та оновлення до різних правил і директив ЄС, щоб відобразити останні події в авіації. Воно включає нові правила, що стосуються авіаційної безпеки, авіаційної охорони, управління повітряним рухом та захисту навколишнього середовища. Рішення також роз’яснює, як певні правила ЄС слід інтерпретувати в контексті угоди, особливо щодо посилань на держави-члени та інституції ЄС.
Кілька положень акта є особливо важливими для його використання:
* **Регламент (ЄС) № 1008/2008**: Цей регламент про спільні правила експлуатації повітряних сполучень у Співтоваристві є наріжним каменем лібералізації авіації.
* **Регламент (ЄС) 2018/1139**: Цей регламент про спільні правила у сфері цивільної авіації та створення Агентства з безпеки авіації Європейського Союзу (EASA) має вирішальне значення для авіаційної безпеки. Він визначає, як повноваження EASA поширюються на Швейцарію і як Швейцарія бере участь в управлінні агентством та фінансових внесках.
* **Регламент (ЄС) 2023/2405 (ReFuelEU Aviation)**: Цей регламент забезпечує рівні умови для сталого повітряного транспорту, запроваджуючи зобов’язання щодо використання екологічно чистого авіаційного палива (SAF).
* **Адаптації для Швейцарії**: Додаток включає конкретні адаптації для забезпечення застосовності та належної інтерпретації правил у контексті Угоди про повітряний транспорт між ЄС та Швейцарією. Це включає те, як посилання на держави-члени ЄС та інституції слід розуміти стосовно Швейцарії.