“`html
Директива Комісії (ЄС) 2025/1442 спрощує вимоги до звітності для держав-членів та державних підприємств шляхом внесення змін до Директиви 2006/111/ЄС. Вона скасовує зобов’язання держав-членів щодо щорічного звітування про фінансову інформацію про державні підприємства у виробничому секторі з оборотом, що перевищує 250 мільйонів євро. Директива також скасовує вимогу щодо регулярного інформування Комісією держав-членів про результати застосування Директиви 2006/111/ЄС.
Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1467 встановлює правила для Платформи ЄС для речовин людського походження (SoHO), призначеної для сприяння обміну інформацією щодо SoHO. Регламент деталізує обслуговування платформи, її використання, доступність, контроль доступу для різних користувачів, відповідальність за точність даних, процеси подання даних, заходи захисту персональних даних, безпеку та захищеність даних, технічну підтримку, заходи на випадок непередбачених обставин, ІТ-безпеку та мовні вимоги. Зокрема, він визначає різні рівні доступу для різних користувачів і передбачає надійні заходи захисту даних і безпеки.
Імплементаційний регламент Ради (ЄС) 2025/1474 вносить зміни до Регламенту (ЄС) 2017/1770, вилучаючи “MAÏGA, Choguel” зі списку осіб, на яких поширюються обмежувальні заходи проти Малі. Відповідно, будь-які заморожування активів або заборони на поїздки, які раніше були накладені на цю особу, тепер зняті.
Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1447 вносить зміни до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2019/627, оновлюючи правила щодо офіційного контролю продуктів тваринного походження. Ключові зміни включають розширення контролю на заклади з обробки дичини, уточнення обов’язків щодо перевірки інформації про харчовий ланцюг, оновлення посилань на статус, вільний від хвороб, і заходи контролю, а також удосконалення процедур післязабійної інспекції для мінімізації перехресного забруднення.
Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1492 класифікує поперековий підтримуючий пояс під кодом CN 6212 90 00, визначаючи його митний тариф. Регламент уточнює, чому цей продукт класифікується як подібний виріб, а не як ортопедичний прилад, що впливає на заходи, пов’язані з торгівлею, для цього конкретного продукту.
Рішення № 1/2025 Комітету асоціації Україна-ЄС у торговельній конфігурації змінює Угоду про асоціацію з метою подальшої інтеграції України до телекомунікаційного ринку ЄС. Воно надає Україні додатковий час для узгодження з телекомунікаційними стандартами ЄС, зокрема щодо послуг роумінгу. Рішення роз’яснює відповідні положення Директиви (ЄС) 2018/1972 та пов’язаних з нею регламентів, встановлюючи новий графік імплементації. Ключові аспекти включають адаптації до статей, що стосуються незалежності національного регуляторного органу та пріоритету права ЄС у разі розбіжностей.
“`
А тепер розглянемо детальніше кожен з опублікованих сьогодні актів:
Директива Комісії (ЄС) 2025/1442 від 18 липня 2025 року, що вносить зміни до Директиви 2006/111/ЄС щодо зобов’язань зі звітності
Директива Комісії (ЄС) 2025/1442 має на меті зменшення адміністративного тягаря шляхом внесення змін до Директиви 2006/111/ЄС про прозорість фінансових відносин державних підприємств. Директива скасовує зобов’язання держав-членів щорічно звітувати про фінансову інформацію державних підприємств у виробничому секторі з оборотом, що перевищує 250 мільйонів євро. Вона також скасовує вимогу до Комісії регулярно інформувати держави-члени про результати застосування Директиви 2006/111/ЄС. Ці зміни спрямовані на впорядкування вимог до звітності та зменшення адміністративного навантаження на національні адміністрації та державні підприємства.
Директива складається з трьох статей. Стаття 1 вилучає статтю 2, пункт (c) (визначення державних підприємств, що діють у виробничому секторі), а також статті 8 і 9 Директиви 2006/111/ЄС. Стаття 2 передбачає, що Директива набирає чинності на двадцятий день після її опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу. Стаття 3 визначає, що Директива адресована державам-членам. Порівняно з попередньою версією Директиви 2006/111/ЄС, ця директива, що вносить зміни, значно зменшує зобов’язання держав-членів і Комісії щодо звітності.
Найважливішим положенням цієї Директиви є вилучення статті 8 Директиви 2006/111/ЄС, що скасовує щорічне зобов’язання держав-членів звітувати про фінансову інформацію державних підприємств у виробничому секторі. Ця зміна безпосередньо впливає на держави-члени та державні підприємства, оскільки вона усуває значний адміністративний тягар. Вилучення статті 2, пункту (c), і статті 9 є наслідком скасування статті 8, оскільки вони стосуються визначення та вимог до звітності, пов’язаних зі скасованими зобов’язаннями.
Регламент (ЄС) 2025/1467 про виконання, прийнятий Комісією 18 липня 2025 року, що встановлює правила застосування Регламенту (ЄС) 2024/1938 Європейського Парламенту та Ради щодо технічних специфікацій для Платформи ЄС SoHO для обміну інформацією про речовини людського походження, призначені для застосування людиною
Це опис Регламенту (ЄС) 2025/1467 про виконання, прийнятого Комісією, який встановлює правила застосування Регламенту (ЄС) 2024/1938 щодо технічних специфікацій для Платформи ЄС для речовин людського походження (SoHO). Ця платформа призначена для полегшення обміну інформацією про SoHO, призначені для застосування людиною. Регламент визначає, як платформа буде підтримуватися та використовуватися, хто може мати до неї доступ і як захищатимуться персональні дані, що обробляються через неї.
Регламент складається з 14 статей і двох додатків. Статті охоплюють визначення, підтримку та використання платформи, доступність, контроль доступу для різних користувачів (акторів, авторизованих акторів, місцевих адміністраторів і широкої громадськості), відповідальність за точність даних, процеси подання даних, заходи захисту персональних даних, безпеку та захист даних, технічну підтримку, заходи на випадок непередбачених обставин, ІТ-безпеку, мовні вимоги, а також дату набрання чинності та дату застосування регламенту. Додаток I містить перелік модулів і функціональних можливостей Платформи ЄС SoHO, а Додаток II деталізує категорії персональних даних, які підлягають обробці, та терміни їх зберігання.
Деякі з найважливіших положень включають: створення та підтримку Платформи ЄС SoHO Комісією (Стаття 2), різні рівні доступу для різних користувачів (Статті 4 і 5), відповідальність за забезпечення точності даних (Стаття 6), правила захисту та безпеки персональних даних, що обробляються через платформу, включаючи терміни зберігання (Статті 8 і 9), а також мовні вимоги до інтерфейсу користувача платформи та обміну даними (Стаття 13). Регламент також визначає заходи на випадок непередбачених обставин у разі збою платформи та заходи для вирішення інцидентів, пов’язаних з ІТ-безпекою (Статті 11 і 12).
Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1474 Ради від 18 липня 2025 року, що імплементує статтю 12 Регламенту (ЄС) 2017/1770 щодо обмежувальних заходів у зв’язку із ситуацією в Малі
Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1474 Ради вносить зміни до Регламенту (ЄС) 2017/1770 щодо обмежувальних заходів проти Малі. Новий регламент вилучає одну особу зі списку фізичних та юридичних осіб, на яких поширюються ці заходи. Це рішення прийнято після перегляду списку в Додатку Іа до Регламенту (ЄС) 2017/1770.
Структура акта проста: він має дві статті та додаток. Стаття 1 зазначає, що Додаток Іа до Регламенту (ЄС) 2017/1770 змінюється згідно з Додатком до цього нового регламенту. Стаття 2 визначає, що регламент набирає чинності наступного дня після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу та є обов’язковим у своїй повноті та безпосередньо застосовним у всіх державах-членах. Додаток містить конкретну поправку, яка полягає у вилученні запису щодо “MAÏGA, Choguel” зі списку осіб, щодо яких застосовано санкції, у Додатку Іа до Регламенту (ЄС) 2017/1770.
Найважливішим положенням є вилучення “MAÏGA, Choguel” зі списку осіб, щодо яких застосовано санкції, у Додатку Іа до Регламенту (ЄС) 2017/1770. Це означає, що будь-які обмежувальні заходи, такі як заморожування активів або заборона на поїздки, які раніше були застосовані до цієї особи, тепер скасовуються.
Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1447 Комісії від 18 липня 2025 року, що вносить зміни до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2019/627, який встановлює єдині практичні заходи для здійснення офіційного контролю продуктів тваринного походження, призначених для споживання людиною, відповідно до Регламенту (ЄС) 2017/625 Європейського Парламенту та Ради
Цей Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1447 Комісії вносить зміни до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2019/627, який встановлює єдині практичні заходи для здійснення офіційного контролю продуктів тваринного походження, призначених для споживання людиною. Регламент про внесення змін адаптує існуючі правила для включення закладів з обробки дичини, уточнює обов’язки щодо перевірки інформації про харчовий ланцюг, оновлює посилання на статус, вільний від хвороб, та заходи контролю хвороб, а також удосконалює процедури післязабійної інспекції для мінімізації ризиків перехресного забруднення. Крім того, він оновлює посилання на відповідне законодавство Союзу та передбачає перехідний період для знаків придатності для здоров’я з використанням старіших абревіатур.
Регламент змінює декілька статей та додатків Імплементаційного регламенту (ЄС) 2019/627. Ключові зміни включають: розширення сфери офіційного контролю на заклади з обробки дичини; уточнення, що офіційні ветеринари несуть основну відповідальність за перевірку інформації про харчовий ланцюг під час передзабійних інспекцій; оновлення посилань на перелік держав-членів зі статусом, вільним від туберкульозу; уточнення, що процедури післязабійного розрізання та пальпації слід проводити лише тоді, коли це є доречним на основі показників ризику; оновлення посилань на повідомлення Союзу та звітність про трансмісивні хвороби тварин; розширення сфери застосування статті 40 для охоплення забою в господарстві походження та екстреного забою за межами бійні; роз’яснення дій, які необхідно вжити у разі введення в оману інформації про харчовий ланцюг; оновлення посилань на правила охорони здоров’я тварин та роз’яснення зв’язку між знаками придатності для здоров’я та спеціальними знаками придатності для здоров’я для контролю хвороб; та оновлення абревіатур для Європейського Союзу у знаках придатності для здоров’я з перехідним періодом до 31 грудня 2028 року для використання старіших абревіатур.
Найважливіші положення для практичного використання включають розширення заходів офіційного контролю на заклади з обробки дичини, роз’яснення обов’язків щодо перевірки інформації про харчовий ланцюг та вдосконалені процедури післязабійної інспекції, спрямовані на зменшення ризиків перехресного забруднення. Оператори харчового бізнесу та компетентні органи повинні знати про ці зміни, щоб забезпечити дотримання оновлених правил офіційного контролю продуктів тваринного походження.
Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1492 Комісії від 14 липня 2025 року щодо класифікації певних товарів у Комбінованій номенклатурі
Це імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1492 Комісії щодо класифікації конкретного товару — поперекового підтримуючого поясу — у рамках Комбінованої номенклатури (КН). Регламент має на меті забезпечити однакове застосування митних тарифів шляхом класифікації цього конкретного типу поясу за певним кодом КН. Він уточнює, чому описаний виріб слід класифікувати як аналогічний виріб за кодом КН 6212 90 00, а не як ортопедичний прилад за кодом КН 9021 10 10. Регламент також стосується чинності наявної обов’язкової тарифної інформації, яка може суперечити цій новій класифікації.
Регламент складається з трьох статей і додатка. Стаття 1 передбачає, що товари, описані в додатку (поперековий підтримуючий пояс), повинні бути класифіковані за кодом КН, зазначеним у додатку. Стаття 2 передбачає тримісячний пільговий період, протягом якого ще можна посилатися на обов’язкову тарифну інформацію, яка суперечить цьому регламенту. У статті 3 зазначено, що регламент набирає чинності через двадцять днів після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу. У додатку наведено детальний опис поперекового підтримуючого поясу, його призначений код КН (6212 90 00) і обґрунтування цієї класифікації, підкреслюючи, чому він не кваліфікується як ортопедичний прилад.
Найважливішим положенням є класифікація поперекового підтримуючого поясу за кодом КН 6212 90 00. Ця класифікація є важливою для митних цілей, оскільки вона визначає застосовний тариф та інші заходи, пов’язані з торгівлею, для цього конкретного продукту. Регламент чітко виключає його класифікацію як ортопедичного приладу, оскільки еластичність поясу є основним джерелом підтримки, а додаткові функції (натискна подушечка та гнучкі сталеві смужки) не роблять значного внеску в підтримуючий ефект, необхідний для ортопедичних приладів.
Рішення № 1/2025 Комітету асоціації між ЄС та Україною у торговельній конфігурації від 13 березня 2025 року про внесення змін до Частини A Додатку XVII-3 (Правила, що застосовуються до телекомунікаційних послуг) Додатка XVII до Угоди про асоціацію між Європейським Союзом і Європейським співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами, з однієї сторони, та Україною, з іншої сторони [2025/1351]
****
Це Рішення № 1/2025 Комітету асоціації між ЄС та Україною у торговельній конфігурації має на меті подальшу інтеграцію України до внутрішнього ринку ЄС, зокрема, щодо телекомунікаційних послуг та роумінгу в публічних мережах мобільного зв’язку. Воно змінює Додаток XVII-3 Додатка XVII до Угоди про асоціацію між ЄС та Україною, зосереджуючись на узгодженні українського законодавства зі стандартами ЄС у телекомунікаційному секторі. Рішення надає Україні додатковий час для повної імплементації певних статей Директиви (ЄС) 2018/1972, одночасно роз’яснюючи, які положення є релевантними для регуляторного наближення у підсекторі послуг роумінгу. Це має сприяти поступовому переходу України до повного прийняття та імплементації телекомунікаційних норм ЄС, незважаючи на виклики, спричинені триваючою агресивною війною Росії.
Структура акту передбачає внесення змін до Частини A Додатку XVII-3 Додатка XVII до Угоди про асоціацію між ЄС та Україною. Це включає в себе конкретизацію адаптацій до Статей 7(2), 8(1) та 30(6) Директиви (ЄС) 2018/1972, надаючи Україні конкретний термін для вжиття подальших заходів для виконання своїх зобов’язань щодо регуляторного наближення. Воно також роз’яснює, які положення Директиви (ЄС) 2018/1972, Регламенту (ЄС) 2022/612, Регламенту (ЄС) 2018/1971, Імплементаційного регламенту (ЄС) 2016/2286 та Делегованого регламенту (ЄС) 2021/654 є релевантними для зобов’язань України у підсекторі послуг роумінгу. Акт також встановлює новий графік для України з метою імплементації Директиви (ЄС) 2018/1972, враховуючи, що попередній термін вже минув.
Декілька положень цього рішення є особливо важливими. По-перше, адаптації до Статей 7(2), 8(1) та 30(6) Директиви (ЄС) 2018/1972 надають Україні конкретні часові рамки для повної імплементації цих статей, які стосуються незалежності та підзвітності національного регуляторного органу. По-друге, рішення роз’яснює, що у випадку розбіжностей між текстом Регламентів ЄС та їх інкорпорацією до українського законодавства, текст ЄС має переважну силу. Нарешті, рішення стосується застосовності змінених середніх оптових тарифів на роумінг та ставок завершення виклику, забезпечуючи взаємність між ЄС та Україною протягом періоду транспозиції та імплементації.