Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Огляд законодавства ЄС за 18/07/2025


Огляди правових актів

Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1419

Цей регламент просто оновлює назву компанії Zoetis Belgium S.A. на Phibro Animal Health SA у кількох чинних регламентах, пов’язаних із кормовими добавками. Передбачено перехідний період для продуктів, маркованих старою назвою.

Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1420

Цей регламент встановлює правила застосування Акту про інтероперабельну Європу. Він створює та забезпечує функціонування регуляторних пісочниць інтероперабельності. Пісочниці створюються за допомогою конкретних угод між щонайменше трьома установами Союзу або органами державного сектору та вимагають повідомлення та авторизації пісочниці Комісією через Портал інтероперабельної Європи.
Він визначає права та обов’язки координаторів та учасників, а також наголошує на управлінні ризиками та захисті даних.

Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1424

Цей регламент поновлює дозвіл на біотин як кормову добавку для всіх видів тварин. Він деталізує конкретні умови його використання та дозволяє продовжувати використовувати продукти, вироблені відповідно до попереднього регламенту, протягом обмеженого часу.

Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1422

Цей регламент вносить зміни до переліку інвазивних чужорідних видів, що викликають занепокоєння в Союзі. Він додає нові види, оновлює номенклатуру та уточнює сферу застосування певних видів. Це спричиняє обмеження на їхній імпорт, утримання, розведення, транспортування та випуск у навколишнє середовище.

Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1462

Цей регламент реєструє «Kőszeg / Kőszegi» як захищене позначення походження (PDO) в ЄС, що означає, що лише продукти з цього регіону, які відповідають певним стандартам, можуть використовувати цю назву.

Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1456

Цей регламент запроваджує попереднє антидемпінгове мито на імпорт плавленого глинозему з Китаю. Він визначає продукт, детально описує, як було визначено демпінг та шкоду для промисловості Союзу, та визначає ставки мита для різних компаній.

Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1426

Цей регламент дозволяє використовувати певний препарат *Saccharomyces cerevisiae* як кормову добавку для декількох категорій тварин та вносить зміни до попередніх регламентів щодо його використання для ягнят, включаючи умови та перехідні заходи.

Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1423

Цей регламент вносить зміни до дозволу на препарат канксантину, що використовується як кормова добавка для курей-несучок. Він запроваджує новий метод виробництва, змінює специфікації добавки та збільшує ліміт на домішку дихлорметану.

Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1510

Цей регламент оновлює переліки регіонів у Канаді та Сполучених Штатах, з яких дозволено або призупинено ввезення продуктів птахівництва до ЄС через спалахи пташиного грипу.

Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1418

Цей регламент поновлює дозвіл на конкретну кормову добавку, препарат ферментів, для птиці та свиней. Він встановлює умови використання та скасовує попередні регламенти.

Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1427

Цей регламент запроваджує реєстрацію імпорту певного поліетилентерефталату (PET) походженням з В’єтнаму, що означає, що він відкриває шлях для потенційних ретроактивних антидемпінгових мит.

Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1417

Цей регламент дозволяє використовувати ефірну олію іспанського типу origanum як сенсорну кормову добавку (ароматичну сполуку) для всіх видів тварин, встановлюючи умови використання, включаючи максимальний вміст, вимоги до маркування та заходи захисту користувачів.

Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1325

Цей регламент вносить зміни до стандартних форм та комп’ютеризованих форматів для автоматичного обміну інформацією згідно з Директивою 2011/16/ЄС, забезпечуючи стандартизовану схему XML для звітування фінансової та податкової інформації багатонаціональних підприємств.

Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1400

Цей регламент дозволяє використовувати ефірні олії м’яти перцевої, шавлії мускатної та шавлії лікарської як сенсорні кормові добавки (ароматичні сполуки) для всіх видів тварин, встановлюючи максимальний вміст, а також визначаючи вимоги до маркування та заходи захисту користувачів.

Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1402

Цей регламент дозволяє використовувати ефірну олію чайного дерева як сенсорну кормову добавку для всіх видів тварин, встановлюючи умови її використання, включаючи максимальний вміст у кормі та заходи захисту для користувачів.

Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1403

Цей регламент дозволяє використовувати ефірні олії шавлії іспанської та лаванди як сенсорні кормові добавки, визначаючи умови використання, максимальний вміст та вимоги до маркування, а також перехідні заходи для існуючих продуктів.

Рішення Спільного митного комітету ЄС-Канада

Це рішення встановлює взаємне визнання між програмою авторизованого економічного оператора (AEO) ЄС та програмою «Партнери у захисті» (PIP) Канади для сприяння торгівлі та підвищення безпеки. У ньому викладено, як митні органи будуть співпрацювати та обмінюватися інформацією.

А тепер розглянемо детальніше кожен з опублікованих сьогодні актів:

Регламент (ЄС) 2025/1419 Комісії від 17 липня 2025 року, що вносить зміни до Імплементаційних регламентів (ЄС) 2020/148, (ЄС) 2021/2094 та (ЄС) 2023/1172 щодо назви власника дозволу на кормові добавки

Цей Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1419 Комісії вносить зміни до Імплементаційних регламентів (ЄС) 2020/148, (ЄС) 2021/2094 та (ЄС) 2023/1172, щоб відобразити зміну назви компанії, яка є власником дозволу на певні кормові добавки. Зокрема, назву власника дозволу змінено з Zoetis Belgium S.A. на Phibro Animal Health SA. Регламент гарантує, що права на збут правильно приписані новій назві компанії.

Структура акта є простою. Він складається з 5 статей. Статті 1, 2 та 3 безпосередньо змінюють назви та відповідні розділи додатків до Імплементаційних регламентів (ЄС) 2020/148, (ЄС) 2021/2094 та (ЄС) 2023/1172, відповідно, шляхом заміни попередньої назви компанії на нову. Стаття 4 передбачає перехідний захід, що дозволяє продаж і використання існуючих запасів, вироблених і маркованих під старою назвою, до їх вичерпання. Стаття 5 визначає, що регламент набуває чинності через двадцять днів після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу.

Найважливішим положенням для практичного використання є стаття 4, перехідний захід. Це дозволяє підприємствам продовжувати використовувати та продавати існуючі запаси кормових добавок, які були вироблені та марковані під попередньою назвою компанії (Zoetis Belgium S.A.), без необхідності негайно перемарковувати або утилізувати їх. Це забезпечує гнучкість і дозволяє уникнути потенційних економічних втрат для підприємств, які володіють цими запасами.

Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1420 від 17 липня 2025 року, що встановлює правила застосування Регламенту (ЄС) 2024/903 Європейського Парламенту та Ради, щодо створення та функціонування регуляторних пісочниць для забезпечення сумісності

Це опис **Імплементаційного регламенту Комісії (ЄС) 2025/1420** від 17 липня 2025 року, який встановлює правила застосування Регламенту (ЄС) 2024/903, також відомого як Акт про сумісну Європу, що стосується створення та функціонування регуляторних пісочниць для забезпечення сумісності. Цей регламент надає детальні вказівки та процедури для створення та управління цими пісочницями, які призначені для сприяння інноваціям та транскордонній сумісності цифрових державних послуг в межах ЄС. Регламент має на меті забезпечити ефективне, прозоре та відповідне функціонування цих пісочниць згідно з відповідними законами ЄС, включно з положеннями про захист даних.

**Структура та основні положення:**

Регламент структуровано на чотири розділи, які охоплюють загальні положення, створення регуляторних пісочниць для забезпечення сумісності, їх функціонування та заключні положення.

* **Розділ I (Загальні положення):** Визначає ключові терміни, такі як “проект”, “координатори регуляторної пісочниці”, “специфічна угода”, “регулятор” і “специфічний план”, щоб забезпечити спільне розуміння сфери застосування регламенту.
* **Розділ II (Створення регуляторної пісочниці для забезпечення сумісності):**
* Вказує, що пісочниця має бути створена за допомогою специфічної угоди між принаймні трьома суб’єктами Союзу або органами державного сектору.
* Визначає критерії створення пісочниці, включаючи внесок у досягнення цілей Акту про сумісну Європу, оцінку можливості приєднання до існуючих пісочниць та укладення специфічної угоди з основними елементами, такими як цілі, управління, управління ризиками та рамки оцінювання.
* Вимагає повідомлення та авторизації пісочниці Комісією через Портал сумісної Європи.
* Забезпечує прозорість, вимагаючи від Комісії створити спеціальний інтерфейс для інформації та обміну інформацією про регуляторні пісочниці для забезпечення сумісності в межах Порталу сумісної Європи.
* Встановлює умови для поновлення або закриття пісочниці.
* **Розділ III (Функціонування регуляторних пісочниць для забезпечення сумісності):**
* Визначає загальні права та обов’язки координаторів регуляторної пісочниці, включаючи запрошення регуляторів, керівництво регуляторним діалогом, вибір проектів, забезпечення участі на основі специфічного плану та створення системи управління ризиками.
* Визначає процес допуску учасників та інших суб’єктів, таких як GovTech організації, до пісочниці.
* Визначає загальні права та обов’язки учасників, включаючи внесок у специфічний план, прийняття відповідальності за законність їхньої діяльності, дотримання законів про захист даних та дотримання системи управління ризиками.
* Деталізує процес управління ризиками, включаючи розробку плану управління ризиками для кожного проекту та призначення менеджера з ризиків.
* Встановлює зобов’язання щодо звітності, включаючи періодичні звіти Комісії та Раді сумісної Європи.
* Встановлює умови для виходу учасників з пісочниці та припинення проекту.
* **Розділ IV (Прикінцеві положення):** Визначає дату набрання чинності регламентом.

**Основні положення для практичного використання:**

* **Критерії створення (Стаття 3):** Органи державного сектору та суб’єкти Союзу повинні відповідати певним критеріям, включаючи внесок у досягнення цілей Акту про сумісну Європу та укладення детальної специфічної угоди.
* **Повідомлення та авторизація (Стаття 5):** Спільний запит має бути надісланий через Портал сумісної Європи, включаючи всю необхідну інформацію для оцінки відповідності Комісією.
* **Прозорість (Стаття 6):** Комісія підтримуватиме спеціальний інтерфейс на Порталі сумісної Європи для інформації та обміну інформацією про регуляторні пісочниці для забезпечення сумісності.
* **Права та обов’язки координаторів та учасників (Статті 9 & 11):** Ці статті чітко визначають обов’язки тих, хто управляє пісочницями та бере участь у них, забезпечуючи підзвітність та відповідність.
* **Управління ризиками (Стаття 12):** Необхідно встановити детальний процес управління ризиками, включаючи специфічний план управління ризиками для кожного проекту та призначення менеджера з ризиків.
* **Зобов’язання щодо звітності (Стаття 13):** Вимагається регулярна звітність перед Комісією та Радою сумісної Європи, що охоплює прогрес, результати та виклики.
* **Захист даних (Статті 3, 9, 11 & Додаток):** Регламент наголошує на дотриманні законів про захист даних, особливо під час обробки персональних даних, забезпечуючи залучення органів із захисту даних.

Регламент (ЄС) 2025/1424 про виконання Комісією від 17 липня 2025 року щодо поновлення дозволу на біотин і два препарати біотину як кормові добавки для всіх видів тварин і скасування Регламенту про виконання (ЄС) 2015/723

Цей Регламент (ЄС) 2025/1424 про виконання Комісією стосується поновлення дозволу на біотин і два препарати біотину як кормові добавки для всіх видів тварин. Він також скасовує попередній регламент, Регламент про виконання (ЄС) 2015/723, який спочатку дозволив використання біотину.

Регламент має таку структуру: він складається з преамбули, в якій викладено причини та обґрунтування поновлення, за якою йдуть чотири статті та додаток. Стаття 1 поновлює дозвіл на біотин і його препарати, вказуючи, що вони належать до категорії поживних добавок. Стаття 2 скасовує Регламент про виконання (ЄС) 2015/723. Стаття 3 визначає перехідні заходи для продуктів, які вже є на ринку. Стаття 4 встановлює дату набрання регламентом чинності. У Додатку міститься детальна інформація про дозволені добавки, включаючи їх склад, ідентифікаційний номер і конкретні умови використання.

Найважливіші положення для практичного використання містяться в Додатку, в якому детально описано конкретні умови використання біотину та його препаратів. До них належать склад, аналітичні методи та інші положення, такі як вимога до операторів кормового бізнесу встановлювати операційні процедури та організаційні заходи для усунення потенційних ризиків для користувачів добавки, включаючи використання засобів індивідуального захисту органів дихання, якщо ризики неможливо усунути. Перехідні заходи у статті 3 також важливі, оскільки вони дозволяють продовжувати використання продуктів, вироблених і маркованих відповідно до попереднього регламенту протягом обмеженого часу, забезпечуючи плавний перехід до нових вимог.

Регламент (ЄС) 2025/1422 Комісії від 17 липня 2025 року, що вносить зміни до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2016/1141 з метою оновлення переліку інвазійних чужорідних видів, що викликають занепокоєння для Союзу

Це Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1422 Комісії, що вносить зміни до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2016/1141 з метою оновлення переліку інвазійних чужорідних видів, що викликають занепокоєння для Союзу. Регламент оновлює перелік інвазійних чужорідних видів, що викликають занепокоєння для Союзу, на основі оцінок ризиків та наявних доказів, відповідно до Регламенту (ЄС) № 1143/2014. Він додає нові види до переліку, оновлює номенклатуру існуючих видів і уточнює сферу застосування певних видів, які вже внесені до переліку.

Структура акта є простою. Він складається з двох статей і додатка. Стаття 1 зазначає, що Додаток до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2016/1141 змінюється відповідно до Додатка до цього Регламенту. Стаття 2 визначає дату набрання чинності та конкретну дату застосування для одного з пунктів Додатка. Додаток містить детальні зміни до таблиці в Додатку до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2016/1141, включаючи додавання нових видів, оновлення номенклатури та додавання приміток для роз’яснення.

Найважливішими положеннями для практичного використання є ті, які безпосередньо впливають на зобов’язання держав-членів та окремих осіб щодо інвазійних чужорідних видів. До них належить додавання нових видів до переліку Союзу, що викликає обмеження на їхній імпорт, утримання, розведення, транспортування та випуск у навколишнє середовище. Зміни до номенклатури існуючих видів та роз’яснення сфери застосування Lampropeltis getula також є важливими для забезпечення того, щоб правильні види були охоплені регулюванням. Відстрочене застосування для Castor canadensis та Neogale vison забезпечує тимчасову відстрочку для держав-членів для підготовки до управління цими видами.

Регламент (ЄС) 2025/1462 про виконання Комісією від 11 липня 2025 року про реєстрацію географічного зазначення Kőszeg / Kőszegi (PDO) у реєстрі географічних зазначень Союзу згідно з Регламентом (ЄС) 2024/1143 Європейського Парламенту та Ради

Цей Регламент (ЄС) 2025/1462 про виконання Комісією реєструє географічне зазначення “Kőszeg / Kőszegi” як Захищене позначення походження (PDO) у реєстрі Союзу. Ця реєстрація ґрунтується на заявці з Угорщини та відповідає процедурам, викладеним у Регламенті (ЄС) 2024/1143, який регулює географічні зазначення для різних сільськогосподарських продуктів. Оскільки заперечень не надходило, географічне зазначення тепер офіційно захищено на рівні ЄС.

Регламент складається з преамбули, в якій наведено відповідні правові основи та обґрунтування рішення, а також з двох статей. Стаття 1 офіційно реєструє географічне зазначення “Kőszeg / Kőszegi” (PDO) у реєстрі Союзу, відповідно до статті 22 Регламенту (ЄС) 2024/1143. Стаття 2 визначає, що регламент набуде чинності через двадцять днів після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу, що робить його обов’язковим для виконання та безпосередньо застосовним у всіх державах-членах. Цей регламент імплементує положення Регламенту (ЄС) 2024/1143, який скасував Регламент (ЄС) № 1151/2012, і базується на попередніх регламентах, таких як Регламент (ЄС) № 1308/2013.

Найважливішим положенням є стаття 1, яка надає правовий захист назві “Kőszeg / Kőszegi” як PDO в межах ЄС. Це означає, що лише продукти, що походять із зазначеної географічної зони та відповідають конкретним стандартам виробництва, можуть продаватися під цією назвою, що запобігає зловживанням і гарантує споживачам довіру до походження та якості продукту.

Регламент (ЄС) 2025/1456 про виконання Комісією від 17 липня 2025 року щодо запровадження попереднього антидемпінгового мита на імпорт плавленого глинозему походженням з Китайської Народної Республіки

Ось розбивка Регламенту (ЄС) 2025/1456 про виконання Комісією з акцентом на його ключові аспекти:

**1. Суть акту:**

Цей регламент запроваджує попереднє антидемпінгове мито на імпорт плавленого глинозему походженням з Китайської Народної Республіки (КНР). Європейська комісія ініціювала ці дії після розслідування, яке виявило докази демпінгу (продажу продукції за несправедливо низькими цінами) з боку китайських виробників, що завдавало матеріальної шкоди промисловості Союзу. Регламент має на меті протидіяти цій нечесній торговельній практиці шляхом застосування мит для вирівнювання умов гри.

**2. Структура та основні положення:**

* **Порушення та розслідування:** Регламент деталізує процес порушення антидемпінгового розслідування, включаючи скаргу, реєстрацію імпорту та залучення зацікавлених сторін.
* **Визначення продукту:** Він чітко визначає “продукт, який є об’єктом розслідування” (плавлений глинозем) та “подібний продукт”, вироблений промисловістю Союзу. Він також розглядає заяви щодо сфери застосування продукту, зокрема, чи слід виключати певні види корунду.
* **Визначення демпінгу:** Значна частина регламенту пояснює, як Комісія визначила, що має місце демпінг. Через значні викривлення в китайській економіці нормальна вартість (ціна в країні-експортері) була розрахована на основі витрат у репрезентативній країні (Бразилія). Експортна ціна була потім порівняна з цією розрахованою нормальною вартістю для обчислення демпінгових марж.
* **Оцінка шкоди:** Регламент оцінює шкоду, заподіяну промисловості Союзу внаслідок демпінгового імпорту, враховуючи такі фактори, як виробництво, продаж, частка ринку та прибутковість.
* **Аналіз причинно-наслідкового зв’язку:** Він вивчає причинно-наслідковий зв’язок між демпінговим імпортом та шкодою, заподіяною промисловості Союзу, а також розглядає інші потенційні фактори, які могли сприяти шкоді.
* **Рівень заходів:** Регламент визначає рівень антидемпінгових мит, необхідний для усунення шкоди, заподіяної промисловості Союзу.
* **Інтереси Союзу:** Він оцінює, чи відповідає запровадження антидемпінгових заходів загальним інтересам Європейського Союзу, враховуючи інтереси промисловості Союзу, імпортерів та користувачів.
* **Тимчасові заходи:** На основі своїх висновків регламент запроваджує тимчасові антидемпінгові мита на імпорт плавленого глинозему з КНР.
* **Реєстрація:** Регламент припиняє реєстрацію імпорту.

**3. Основні положення, найбільш важливі для використання:**

* **Стаття 1:** Ця стаття є ядром регламенту. Вона чітко визначає продукт, на який поширюється мито, визначає ставки мита для окремих компаній та всього іншого імпорту з КНР, а також окреслює умови застосування індивідуальних ставок мита (пред’явлення дійсного комерційного рахунку-фактури).
* **Ставки мита:** Конкретні ставки антидемпінгового мита, перелічені у статті 1, мають вирішальне значення для імпортерів та експортерів для визначення фінансового впливу регламенту на їхню торгівлю.
* **Сфера застосування продукту:** Визначення продукту, який є об’єктом розслідування, є важливим для визначення того, чи підпадають конкретні продукти під дію мита.
* **Стаття 2:** Ця стаття визначає терміни подання зацікавленими сторонами зауважень або запитів на слухання, що є важливим для тих, хто бажає вплинути на остаточне рішення.

Регламент (ЄС) 2025/1426 про виконання Комісією від 17 липня 2025 року щодо дозволу на використання препарату Saccharomyces cerevisiae CNCM I-1077 як кормової добавки для жуйних тварин (крім ягнят) і верблюдових, яких вирощують для виробництва молока або для розмноження, молодих жуйних тварин на відгодівлю, крім телят і ягнят, верблюжат на відгодівлю та коней, крім коней (власник дозволу: Lallemand SAS), і про внесення змін до Регламенту про виконання Комісією (ЄС) 2020/149 щодо умов дозволу на використання препарату Saccharomyces cerevisiae CNCM I-1077 як кормової добавки для ягнят

Цей Регламент про виконання Комісією (ЄС) 2025/1426 дозволяє використання конкретного препарату *Saccharomyces cerevisiae* CNCM I-1077 як кормової добавки для кількох категорій тварин. Він також вносить зміни до Регламенту про виконання Комісією (ЄС) 2020/149, щоб змінити умови дозволу на використання тієї ж добавки для ягнят.

Регламент складається з чотирьох статей і додатка. Стаття 1 дозволяє використання препарату *Saccharomyces cerevisiae* як кормової добавки за певних умов. Стаття 2 вносить зміни до Регламенту про виконання Комісією (ЄС) 2020/149, зменшуючи мінімальний рівень включення добавки в корм для ягнят. Стаття 3 передбачає перехідні заходи, що дозволяють продовжувати використання існуючих запасів добавки та супутніх продуктів, вироблених і маркованих відповідно до попередніх правил, протягом обмеженого часу. Стаття 4 передбачає, що регламент набирає чинності через двадцять днів після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу. Додаток визначає умови використання, включаючи види тварин, мінімальний і максимальний вміст та інші положення. Порівняно з попередніми правилами, цей акт розширює використання добавки на додаткові категорії тварин і коригує мінімальний вміст для ягнят.

Найважливішими положеннями цього акту є ті, що визначають умови використання препарату *Saccharomyces cerevisiae* CNCM I-1077, як детально описано в Додатку. До них належать конкретні категорії тварин, для яких дозволено використання добавки (жуйні тварини, крім ягнят, верблюдові, молоді жуйні тварини на відгодівлю, крім телят і ягнят, верблюжата на відгодівлю та коні, крім коней), мінімальний вміст добавки в кормі та вимога до операторів кормового бізнесу щодо встановлення оперативних процедур та організаційних заходів для усунення потенційних ризиків для користувачів добавки.

Регламент (ЄС) 2025/1423 про виконання Комісією від 17 липня 2025 року, що вносить зміни до Регламенту про виконання (ЄС) № 684/2014 щодо умов дозволу на препарат кантаксантину як кормової добавки для курей-несучок (власник дозволу: DSM Nutritional Products Ltd.)

Цей Регламент про виконання Комісією (ЄС) 2025/1423 вносить зміни до Регламенту (ЄС) № 684/2014 щодо умов дозволу на препарат кантаксантину, який використовується як кормова добавка для курей-несучок. Зміна запроваджує новий метод виробництва з використанням ферментації з Yarrowia lipolytica CBS 146148, змінює специфікації добавки шляхом заміни етоксіхіну бутильованим гідрокситолуолом та збільшує ліміт для домішки дихлорметану. Регламент оновлює Додаток до Регламенту про виконання (ЄС) № 684/2014 цими змінами та включає перехідні заходи для продуктів, які вже є на ринку.

Регламент складається з трьох статей і додатка. Стаття 1 замінює Додаток до Регламенту про виконання (ЄС) № 684/2014 новим Додатком, в якому детально описано оновлені умови дозволу на кантаксантин. Стаття 2 визначає перехідні заходи, що дозволяють продовжувати використання та маркетинг продуктів, вироблених і маркованих до конкретних дат згідно з попередніми правилами. Стаття 3 передбачає, що регламент набирає чинності через двадцять днів після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу. Додаток визначає склад добавки, включаючи новий метод виробництва, хімічну формулу, опис, аналітичні методи та умови використання для курей-несучок. Він встановлює максимальні рівні вмісту, інші положення та максимальні межі залишків у продуктах тваринного походження.

Найважливіші положення для користувачів включають оновлений склад добавки, який тепер включає кантаксантин, вироблений шляхом ферментації з Yarrowia lipolytica CBS 146148, і визначає використання бутильованого гідрокситолуолу замість етоксіхіну. Збільшений ліміт для домішки дихлорметану (≤ 80 мг/кг добавки) також є значним. Крім того, перехідні заходи, передбачені статтею 2, мають вирішальне значення для підприємств для управління наявними запасами та адаптації до нових вимог. Оновлений Додаток також містить конкретні інструкції щодо використання добавки та преміксу, включаючи умови зберігання, термічну обробку та змішування різних джерел і типів каротиноїдів.

Регламент (ЄС) 2025/1510 Комісії від 17 липня 2025 року, що вносить зміни до Додатків V і XIV до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2021/404 щодо записів для Канади та Сполучених Штатів у переліках третіх країн, територій або зон, з яких дозволено ввезення до Союзу партій птиці та зародкових продуктів птиці, а також свіжого м’яса птиці

Цей Імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1510 Комісії вносить зміни до Додатків V і XIV до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2021/404, зокрема щодо записів для Канади та Сполучених Штатів у переліках третіх країн, територій або зон, з яких дозволено ввезення до Союзу партій птиці, зародкових продуктів птиці та свіжого м’яса птиці.

Регламент оновлює переліки регіонів у Канаді та Сполучених Штатах, з яких дозволено або призупинено ввезення продуктів птахівництва до ЄС через спалахи високопатогенного пташиного грипу (ВГПП). Він повторно дозволяє ввезення продуктів птахівництва з певних зон у Канаді та Сполучених Штатах після впровадження політики викорінення та завершення очищення та дезінфекції. Водночас він призупиняє ввезення таких продуктів із нової ураженої зони в Сполучених Штатах (Пенсильванія) через нещодавній спалах ВГПП.

Основними положеннями акту є зміни до Додатків V і XIV Імплементаційного регламенту (ЄС) 2021/404. Ці зміни полягають у заміні існуючих рядків і додаванні нових рядків для конкретних зон у Канаді та Сполучених Штатах. Кожен рядок містить інформацію про країну, код зони, категорії дозволеної (або призупиненої) птиці та продуктів, застосовні обмеження (N, P1), дату спалаху та дату закінчення обмеження (якщо застосовно). Регламент набирає чинності наступного дня після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу, що забезпечує його швидке впровадження.

Регламент (ЄС) 2025/1418 про виконання Комісією від 17 липня 2025 року щодо поновлення дозволу на препарат ендо-1,3(4)-бета-глюканази та ендо-1,4-бета-ксиланази, вироблений за допомогою Talaromyces versatilis IMI CC 378536, як кормової добавки для всіх видів птиці, відлучених поросят, свиней на відгодівлі та свиноматок (власник дозволу: Adisseo France S.A.S.) та скасування Регламентів про виконання (ЄС) № 290/2014 та (ЄС) № 1138/2014

Цей Регламент (ЄС) 2025/1418 про виконання Комісією стосується поновлення дозволу на кормову добавку, яка використовується в годівлі тварин. Добавка є препаратом ендо-1,3(4)-бета-глюканази та ендо-1,4-бета-ксиланази, виробленим за допомогою Talaromyces versatilis IMI CC 378536. Регламент розширює використання цієї добавки для всіх видів птиці, відлучених поросят, свиней на відгодівлі та свиноматок. Він також скасовує попередні регламенти (ЄС) № 290/2014 та (ЄС) № 1138/2014, які спочатку дозволили цю добавку.

Регламент складається з трьох статей і додатка. Стаття 1 поновлює дозвіл на кормову добавку, класифікуючи її як «зоотехнічну добавку» з функціональною групою «покращувачі засвоюваності», відповідно до умов, викладених у додатку. Стаття 2 скасовує попередні регламенти, які спочатку дозволили цю добавку. Стаття 3 зазначає, що регламент набирає чинності через двадцять днів після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу. Додаток містить такі деталі, як склад добавки, аналітичні методи, види тварин, для яких вона призначена, та інші положення, включаючи умови зберігання, термічну обробку та заходи безпеки для користувачів.

Найважливіші положення для користувачів включають розширений дозвіл для всіх видів птиці, відлучених поросят, свиней на відгодівлі та свиноматок, а також конкретні умови використання, викладені в додатку. Ці умови включають необхідні умови зберігання, інструкції з термічної обробки та заходи безпеки для захисту користувачів від потенційних ризиків для здоров’я, таких як респіраторна та шкірна сенсибілізація.

Імплементаційний Регламент Комісії (ЄС) 2025/1427 від 17 липня 2025 року, що робить імпорт певного поліетилентерефталату (ПЕТ), що походить з В’єтнаму, предметом реєстрації

Цей Імплементаційний Регламент Комісії (ЄС) 2025/1427 запроваджує реєстрацію імпорту певного поліетилентерефталату (ПЕТ), що походить з В’єтнаму. Ця дія є попереднім кроком, який дозволяє Європейській Комісії потенційно накласти антидемпінгові мита заднім числом, якщо поточне розслідування підтвердить, що цей імпорт здійснюється за демпінговими цінами та завдає шкоди промисловості Союзу. Реєстрація імпорту дозволить стягувати мита з дати реєстрації, якщо розслідування призведе до накладення остаточних антидемпінгових мит.

Регламент складається з преамбули, в якій викладено причини реєстрації, та двох статей. У преамбулі йдеться про ініціювання антидемпінгового провадження щодо імпорту ПЕТ з В’єтнаму на підставі скарги PET Europe. У ній зазначено, що продуктом, який підлягає реєстрації, є поліетилентерефталат з в’язкістю 78 мл/г або вище, що класифікується за кодом CN 3907 61 00. Регламент уточнює, що рішення про реєстрацію імпорту ґрунтується на статті 14(5) базового Регламенту (ЄС) 2016/1036, яка дозволяє вживати такі заходи для забезпечення можливого ретроактивного застосування антидемпінгових мит. У ньому також розглядається обробка персональних даних, зібраних під час процесу реєстрації, що забезпечує дотримання Регламенту (ЄС) 2018/1725. Стаття 1 зобов’язує митні органи реєструвати імпорт зазначеного ПЕТ, що походить з В’єтнаму, і визначає, що термін дії реєстрації закінчується через дев’ять місяців після набрання чинності регламентом. Стаття 2 передбачає, що регламент набирає чинності наступного дня після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу.

Найважливішим положенням цього акту є стаття 1, яка зобов’язує реєструвати конкретний імпорт ПЕТ з В’єтнаму. Це означає, що імпортери продукту, описаного в регламенті, повинні забезпечити належну реєстрацію свого імпорту митними органами. Ця реєстрація має вирішальне значення, оскільки вона відкриває шлях для потенційних ретроактивних антидемпінгових мит, що може суттєво вплинути на фінансові наслідки цього імпорту. Дев’ятимісячний термін дії реєстрації також є ключовим елементом, оскільки він встановлює часові рамки для розслідування та будь-яких подальших рішень щодо остаточних мит.

Регламент (ЄС) 2025/1417 Комісії від 17 липня 2025 року щодо авторизації ефірної олії іспанського типу орегано з Thymbra capitata (L.) Cav. як кормової добавки для всіх видів тварин

Цей імплементаційний регламент (ЄС) 2025/1417 Комісії дозволяє використання ефірної олії іспанського типу орегано з Thymbra capitata (L.) Cav. як сенсорної кормової добавки (ароматичної сполуки) для всіх видів тварин. Він визначає умови використання, включаючи максимальний рівень вмісту в кормах, та вимоги до маркування для забезпечення безпечного та ефективного застосування. Регламент також стосується захисту користувачів від потенційних ризиків для здоров’я, пов’язаних з добавкою.

Регламент складається з трьох статей та додатку. Стаття 1 дозволяє використання добавки за умов, зазначених у додатку. Стаття 2 передбачає перехідні заходи для продуктів, які вже перебувають на ринку. Стаття 3 зазначає, що регламент набуде чинності через двадцять днів після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу. Додаток визначає ідентифікаційний номер кормової добавки, її склад, аналітичний метод, види тварин, для яких вона призначена, та інші положення, включаючи вимоги до маркування та заходи безпеки користувачів. Порівняно з попередніми дозволами згідно з Директивою 70/524/ЄЕС, цей регламент передбачає більш конкретні умови використання, включаючи рекомендовані максимальні рівні вмісту для різних видів і категорій тварин, та встановлює конкретні вимоги до маркування для забезпечення безпеки користувачів.

Ключові положення включають дозвіл на використання ефірної олії іспанського типу орегано як кормової добавки для всіх видів тварин, з конкретними максимальними рівнями вмісту залежно від виду тварини. Регламент вимагає, щоб добавка включалася до корму як премікс, і визначає умови зберігання та стабільність при термічній обробці в інструкціях з використання. Він також вимагає конкретної інформації на маркуванні, включаючи рекомендований максимальний вміст активної речовини, і накладає зобов’язання на операторів кормового бізнесу щодо встановлення операційних процедур та організаційних заходів для усунення потенційних ризиків для користувачів, включаючи використання засобів індивідуального захисту, коли ризики неможливо усунути.

Регламент (ЄС) 2025/1325 Комісії від 7 липня 2025 року, що вносить зміни до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2015/2378 щодо стандартних форм і комп’ютеризованих форматів, які використовуються для обов’язкового автоматичного обміну інформацією відповідно до Директиви Ради 2011/16/ЄС, зі змінами, внесеними Директивою Ради (ЄС) 2025/872

Це опис **Імплементаційного регламенту (ЄС) 2025/1325 Комісії**.

**Суть акту:**

Регламент вносить зміни до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2015/2378 з метою оновлення стандартних форм і комп’ютеризованих форматів, які використовуються для автоматичного обміну інформацією відповідно до Директиви Ради 2011/16/ЄС, зі змінами, внесеними Директивою Ради (ЄС) 2025/872. Ці зміни необхідні для полегшення звітування та обміну інформацією, пов’язаною з групами багатонаціональних підприємств і великими внутрішніми групами, як це передбачено Директивою 2011/16/ЄС. Регламент забезпечує здійснення автоматичного обміну інформацією з використанням стандартизованого комп’ютеризованого формату, як детально описано в Додатку XVII.

**Структура та основні положення:**

Регламент складається з двох статей і додатка.

* **Стаття 1** вносить зміни до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2015/2378 шляхом додавання нового пункту до статті 2, в якому зазначено, що комп’ютеризований формат для автоматичного обміну інформацією згідно зі статтею 8ae(5) Директиви 2011/16/ЄС повинен відповідати Додатку XVII регламенту. Він також додає Додаток XVII до Імплементаційного регламенту (ЄС) 2015/2378.
* **Стаття 2** зазначає, що регламент набирає чинності через двадцять днів після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу, і що він є обов’язковим у своїй повноті та безпосередньо застосовним у всіх державах-членах.
* **Додаток XVII** містить детальний комп’ютеризований формат (XML-схему), який використовуватиметься для обов’язкового автоматичного обміну інформацією, включаючи різні типи даних, переліки та складні типи для звітування фінансової та податкової інформації багатонаціональних підприємств.

**Основні положення для використання:**

Найважливішим положенням для використання є Додаток XVII, який містить технічні специфікації для комп’ютеризованого формату, який необхідно використовувати для автоматичного обміну інформацією. Це включає:

* Детальні визначення XML-схеми для різних елементів звітності.
* Конкретні переліки (MessageType\_EnumType, MessageTypeIndic\_EnumType, IDTypeRules\_EnumType тощо), які визначають дозволені значення для певних полів даних.
* Складні типи (MessageSpec\_Type, TIN\_Type, GLOBEBody\_Type тощо), які визначають структуру та зміст даних, якими необхідно обмінюватися.
* Вимоги до звітування про різні аспекти правил GloBE (Global Anti-Base Erosion — Глобальна боротьба з розмиванням бази оподаткування), включаючи корпоративну структуру, фінансові дані, податкові розрахунки та інформацію про юрисдикції.

Регламент (ЄС) 2025/1400 про виконання Комісією від 16 липня 2025 року щодо дозволу на використання ефірної олії м’яти перцевої з Mentha × piperita L., ефірної олії шавлії мускатної з Salvia sclarea L. та ефірної олії шавлії лікарської з Salvia officinalis L. як кормових добавок для всіх видів тварин

Цей Регламент (ЄС) 2025/1400 про виконання Комісією дозволяє використання ефірної олії м’яти перцевої з Mentha × piperita L., ефірної олії шавлії мускатної з Salvia sclarea L. та ефірної олії шавлії лікарської з Salvia officinalis L. як сенсорних кормових добавок (смако-ароматичних сполук) для всіх видів тварин. Він встановлює конкретні умови їх використання, включаючи максимальний рівень вмісту в повнораціонному кормі, вимоги до маркування та необхідні заходи захисту для користувачів цих добавок. Регламент має на меті забезпечити безпеку та ефективність цих речовин у годівлі тварин.

Регламент складається з трьох статей та додатку. Стаття 1 визначає дозвіл на використання зазначених речовин як кормових добавок у категорії сенсорних добавок та функціональної групи смако-ароматичних сполук, з урахуванням умов, детально викладених у додатку. Стаття 2 встановлює перехідні заходи, що дозволяють продовжити маркетинг та використання продуктів, вироблених та маркованих до певних дат, відповідно до попередніх регламентів, до вичерпання наявних запасів. Стаття 3 зазначає, що регламент набирає чинності через двадцять днів після його опублікування в Офіційному віснику Європейського Союзу. Додаток визначає для кожної з трьох добавок: склад, опис, аналітичний метод, види тварин, для яких вона призначена, максимальний вміст, інші положення та кінець періоду авторизації.

Найважливішими положеннями цього акту є ті, що викладені в Додатку. Він визначає максимальний вміст кожної добавки на кілограм повнораціонного корму, який варіюється залежно від виду тварини. Він також вимагає, щоб добавки вводилися в корм у формі преміксу, та окреслює конкретні вимоги до маркування як добавок, так і преміксів. Крім того, він наголошує на необхідності для операторів кормового бізнесу встановити оперативні процедури та організаційні заходи для вирішення потенційних ризиків для користувачів, включаючи використання засобів індивідуального захисту, якщо ризики неможливо усунути іншим чином.

Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1402 від 16 липня 2025 року щодо дозволу на використання ефірної олії чайного дерева з Melaleuca alternifolia (Maiden & Betche) Cheel як кормової добавки для всіх видів тварин

Цей імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1402 дозволяє використання ефірної олії чайного дерева з Melaleuca alternifolia як сенсорної кормової добавки для всіх видів тварин, зокрема як ароматичної сполуки. Він встановлює умови її використання, включаючи максимальні рівні вмісту в повнораціонному кормі, та визначає вимоги до поводження та захисту користувачів через потенційні ризики для здоров’я. Регламент також встановлює перехідні заходи для продуктів, які вже є на ринку, щоб адаптуватися до нових вимог. Дозвіл дійсний до 6 серпня 2035 року.

Регламент складається з трьох статей і додатка. Стаття 1 дозволяє використання ефірної олії чайного дерева як кормової добавки на умовах, зазначених у додатку. Стаття 2 визначає перехідні заходи, що дозволяють продовжувати використання існуючих запасів добавки та пов’язаних з нею продуктів, вироблених і маркованих до певних дат, забезпечуючи плавний перехід до нових правил. Стаття 3 встановлює, що регламент набирає чинності через двадцять днів після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу. Додаток визначає ідентифікаційний номер добавки, її склад, види тварин, для яких вона дозволена, і максимальні рівні вмісту. Він також включає інші положення, такі як вимога щодо введення в корм у вигляді преміксу, інструкції щодо зберігання та термічної обробки, а також заходи захисту для користувачів.

Найважливішими положеннями цього акту є ті, що стосуються безпеки та поводження з добавкою. Регламент вимагає, щоб оператори кормового бізнесу встановили операційні процедури та організаційні заходи для усунення потенційних ризиків для користувачів, включаючи використання засобів індивідуального захисту, якщо ризики неможливо усунути. Він також встановлює максимальний ліміт вмісту метилевгенолу, речовини, що викликає занепокоєння, яка міститься в ефірній олії чайного дерева, і дозволяє змішування з іншими рослинними добавками лише в тому випадку, якщо вміст метилевгенолу залишається нижчим за встановлений ліміт. Ці заходи мають вирішальне значення для забезпечення безпечного використання добавки та захисту здоров’я як тварин, так і користувачів.

Імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1403 від 16 липня 2025 року щодо дозволу на використання ефірної олії іспанської шавлії з Salvia officinalis ssp. lavandulifolia (Vahl) Gams та ефірної олії лаванди з Lavandula angustifolia Mill. як кормових добавок для всіх видів тварин

Цей імплементаційний регламент Комісії (ЄС) 2025/1403 дозволяє використовувати ефірну олію іспанської шавлії з Salvia officinalis ssp. lavandulifolia та ефірну олію лаванди з Lavandula angustifolia як сенсорні кормові добавки (смакоароматичні сполуки) для всіх видів тварин. Він встановлює умови їх використання, включаючи максимальний рівень вмісту в повнораціонному кормі, та визначає вимоги до маркування для забезпечення безпечного поводження та застосування. Регламент також передбачає перехідні заходи для продуктів, які вже є на ринку, для адаптації до нових вимог.

Регламент складається з трьох статей та додатку. Стаття 1 зазначає, що речовини, зазначені в Додатку, які належать до категорії добавок «сенсорні добавки» та до функціональної групи «смакоароматичні сполуки», дозволені як добавки в харчуванні тварин, за умови дотримання умов, викладених у цьому Додатку. Стаття 2 визначає перехідні заходи для кормових добавок ефірної олії іспанської шавлії з Salvia officinalis ssp. lavandulifolia (Vahl) Gams та ефірної олії лаванди з Lavandula angustifolia Mill., дозволених відповідно до Директиви 70/524/ЄЕС, та преміксів, що містять ці добавки. Стаття 3 зазначає, що цей Регламент набирає чинності на двадцятий день після дня його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу. Додаток визначає ідентифікаційний номер кормової добавки, склад добавки, аналітичний метод, види тварин, максимальний вміст та інші положення, включаючи закінчення терміну дії дозволу. Порівняно з попередніми дозволами згідно з Директивою 70/524/ЄЕС, цей регламент передбачає більш конкретні умови використання, включаючи максимальний рівень вмісту та вимоги до маркування, на основі останніх наукових рекомендацій Європейського агентства з безпеки харчових продуктів (EFSA).

Ключові положення включають конкретний склад та характеристику дозволених ефірних олій, максимальний рівень вмісту для різних видів тварин та вимоги до маркування добавок та преміксів. Регламент вимагає, щоб оператори кормового бізнесу встановлювали операційні процедури та організаційні заходи для усунення потенційних ризиків і, за потреби, забезпечували засоби індивідуального захисту для користувачів добавок. Він також визначає, що добавки повинні бути включені до корму у формі преміксу, та передбачає перехідний період для існуючих продуктів для відповідності новим умовам маркування та використання.

Рішення № 1/2022 Спільного комітету з митного співробітництва Європейського Союзу та Канади щодо взаємного визнання Програми авторизованих економічних операторів Європейського Союзу та Програми “Партнери у захисті” Канади [2025/1428]

Це Рішення Спільного комітету з митного співробітництва ЄС-Канада (СКМС) встановлює взаємне визнання між програмою Авторизованих економічних операторів (AEO) ЄС та програмою Канади “Партнери у захисті” (PIP). Це означає, що ЄС та Канада визнають програми безпеки ланцюга поставок одна одної як еквівалентні, з метою сприяння торгівлі та підвищення безпеки. Рішення визначає, як митні органи співпрацюватимуть для підтримки сумісності між їхніми програмами, обміну інформацією та надання взаємних переваг членам відповідних програм. Ця угода спрямована на спрощення процесів для надійних трейдерів, зменшення кількості перевірок та пріоритетне оброблення вантажів від членів AEO та PIP.

Рішення складається з 9 статей, що охоплюють визначення, взаємне визнання, сумісність, переваги, обмін інформацією, поводження з інформацією, консультації та перегляд, загальні підтвердження та заключні положення. У ньому детально описано конкретні переваги, які кожний митний орган надаватиме членам Програми іншої сторони, такі як сприятлива оцінка ризиків, пріоритетне оброблення вантажів та механізми забезпечення безперервності бізнесу. Воно також встановлює рамки для обміну інформацією між митними органами, включаючи конкретні дані про членів Програми, та визначає правила поводження з цією інформацією, включаючи конфіденційність та заходи захисту даних. Рішення також передбачає регулярні перегляди та консультації для вирішення будь-яких питань, пов’язаних з його виконанням.

Найважливіші положення цього Рішення стосуються переваг, що надаються членам Програми (стаття 4), та обміну інформацією та поводження з нею (статті 5 та 6). Стаття 4 гарантує, що члени AEO в ЄС та члени PIP в Канаді отримують порівнянні переваги, такі як зменшення кількості перевірок та пріоритетне оброблення, що сприяє торгівлі та зменшує затримки. Статті 5 та 6 встановлюють чіткі рамки для обміну необхідною інформацією, включаючи персональні дані, забезпечуючи при цьому її захист та конфіденційність. Ці положення є вирішальними для ефективного впровадження взаємного визнання та для зміцнення довіри між ЄС та Канадою у сфері митного співробітництва.

E-mail
Password
Confirm Password
Lexcovery
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.